שתף קטע נבחר

חשוד בדריסת נער למוות: "נהג שיכור וסירב לבדיקת אלכוהול"

על אף חשדות חמורים שמייחסת המשטרה לחשוד בדריסתו למוות של נער בן 13 ובפציעתו של אחר בתאונה בתל אביב הלילה, הורה בית המשפט לשחררו למעצר בית. עם זאת, הוא יישאר במעצר עד להחלטה בערעור שהגישה המשטרה. עורך דינו: "צינור מים שהתפוצץ גרם לתאונה"

 

בית משפט השלום בתל אביב הורה בצהריים (ו') לשחרר את אלי בר זכאי, תושב ירושלים, שחשוד שדרס למוות נער בן 13 ופצע נער אחר באורח בינוני בפינת הרחובות ש"י עגנון-אבן גבירול בתל אביב. אלא שבר זכאי יישאר במעצר עד יום ראשון לאחר שהמשטרה הודיעה כי תערער לבית המשפט המחוזי.

 

נציג המשטרה טען בדיון כי החשד הוא שהנהג היה תחת השפעת אלכוהול וסמים ואף סירב לבדיקת שכרות. סעיפי החשדות נגדו: הריגה, נהיגה בשכרות, סירוב לבדיקה וחבלה של ממש. "מדובר בתאונה שתוצאותיה חמורות וקטלניות ונלוות לה נהיגה בשכרות. כשמתרחשת תאונת דרכים החוק קובע כי אדם שמסרב לבדיקה, נקודת ההנחה היא שהוא שיכור", אמר נציג המשטרה שהוסיף כי החשוד סירב גם לבדיקת דם.

זירת התאונה ברחוב רחבעם זאבי בתל אביב (צילום: תיעוד מבצעי מד
הרכב הפוגע בזירת התאונה(צילום: תיעוד מבצעי מד"א)

זירת התאונה ברחוב רחבעם זאבי בתל אביב (צילום: תיעוד מבצעי מד
(צילום: תיעוד מבצעי מד"א)

עורך דינו של החשוד, איילון אורון, טען מנגד כי יש לשחרר את מרשו למעצר בית משום שאין ראיה למסוכנות או לשיבוש. "המעצר אינו אמצעי ענישה. יש תאונה ויש תוצאה טרגית. יש חשדות והכול ידוע". עורך הדין הוסיף: "התאונה נגרמה עקב צינור מים שהתפוצץ. האיש הגיע לנקודה שבה היה סיבוב חד בכביש. כל אלו גרמו לאיבוד השליטה. האסון הזה יכול היה לקרות לכל אחד. זה לא קרה באשמתו. מרשי סירב לבדיקה בגלל המצב שהיה שרוי בו".

 

השופט בקר שמאי סיכם את הדיון: "כל חטאם של הנערים הסתכם בכך שעמדו על אי תנועה. המשטרה חושדת כי הוא נהג בשכרות ותחת השפעת סמים ואם כך יתברר, הרי שבבוא היום יבוא בית המשפט חשבון עם החשוד על הקלות הבלתי נסבלת שבה נטל חיים ואולי הרס חיים של אחר".

 

עם זאת, השופט החליט לשחררו למעצר בית. "אין עוצרים אדם ללא סיבה. לו היה החשוד מבצע תאונה כשהיה בפסילה, זה היה מלמד שלא ניתן לסמוך עליו. עברו הפלילי התעבורתי אינו משמעותי. משפחתו נורמטיבית והיא לא תתן לו לצאת מהבית ולכן הוא לא מהווה סיכון", קבע השופט.

 

מהחקירה עולה כי נהג הרכב הפוגע הגיע בנסיעה על רחוב שי עגנון, בצומת ככל הנראה איבד שליטה על רכבו ובמקום לפנות שמאלה המשיך ישר ופגע בשני הולכי הרגל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תיעוד מבצעי מד"א
זירת התאונה
צילום: תיעוד מבצעי מד"א
מומלצים