שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  סטודנט מצרי הוכיח: גן חיות צבע חמורים בצבעי זברות

  יש לה אוזניים של חמור, אף של חמור וזנב של חמור. אך האם בעצם זו זברה? תמונות שהפיץ סטונדט מגן החיות הפכו ויראליות. בגן החיות הכחישו את הטענה כי צבעו זוג חמורים כדי שייראו אחרת

   

  סטודנט מצרי תמונה גן חיות קהיר חמור נצבע צבע כמו זברה ()
  הסטודנט המצרי בגן החיות
   

  האם עובדי גן חיות בקהיר צבעו שני חמורים כך שייראו כמו זברות? מחמוד סרחאן, סטודנט שביקר בגן החיות בעיר, הבחין בסימני הצבע על גופם של שני חמורים. הוא פרסם את התמונות ברשתות החברתיות, ואלה צברו תאוצה. ואולם בגן החיות מכחישים את הטענות.

   

  ברשת BBC פורסם אתמול (ה') כי סרחאן הבחין כי החיה המדוברת קטנה יותר מגודלה הממוצע של זברה והיא בעלת אזניים מחודדות יותר. בנוסף, הבחין בכתמים שחורים על פניה. התמונות שהפיץ הפכו ויראליות תוך זמן קצר. מומחים שהגיבו לפרסום טענו כי זנבתויהם של הזברות שחורים, והפסים שלגופן מקבילים יותר זה לזה.

   

  סרחאן הבחין בשני פרטים שנצבעו באותו אופן. ואולם תחנת רדיו מקומית שניסתה לעמת את מנהל גן החיות עם הטענות, נתקלה בהכחשה. המנהל, מוחמד סולטן, טען כי לא מדובר בחיות מזוייפות.

   

  זו אינה הפעם הראשונה שטענות בדבר זיוף מופנות לגני חיות - בשנת 2009 ניסו בגן החיות בעזה לעקוף את הסגר הישראלי ולצבוע כמה חמורים כדי לשוות להם מראה של זברות. בשנת 2012 הציבו שם פוחלצים נוכח המחסור בחיות אמיתיות.

   

  בשנת 2013 ניסו עובדי גן החיות ביונאן, סין, להציג כלב כאריה, וכן כזאב. בשנה שעברה - גן חיות בגואנגשי שבסין אכזב את מבקריו, שגילו כי במקום לצפות בפינגווינים - הם בעצם צופים בדגמי פלסטיק שלהם. כמה שבועות לאחר מכן התגלה כי בגן חיות אחר במחוז ביצעו את אותו מהלך בנוגע לפרפרים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים