שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הכי מטוקבקות
   הרכישות בחו"ל ממשיכות לזנק: גדלו בתוך שנה בכ-30%
   הישראלים מגבירים קצב: על פי בדיקת ynet המבוססת על נתוני בנק ישראל, ביצענו כמעט 22 מיליון עסקאות בחו"ל בכרטיסי אשראי ברבעון הראשון של השנה, זינוק של 27% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. ברכישות אונליין הזינוק חד עוד יותר, כשההוצאות הגיעו ליותר מ-4 מיליארד שקל
   בהלת הקניות מעבר לים, ממשיכה להזניק את היקף השימוש בכרטיסי אשראי בעסקאות בחו"ל מרבעון לרבעון, ובמיוחד העסקאות הנעשות אונליין .

    

   משלמים בחו"ל ביוקר: העמלות הנסתרות שכדאי להכיר

    

   על פי בדיקת ynet המבוססת על נתוני בנק ישראל, מספר העסקאות של ישראלים בחו"ל, במהלך הרבעון הראשון של השנה, הסתכם ב-21.95 מיליון, זינוק של 27% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד.

    

   בחינת העסקאות המוגדרות "במסמך חסר" – כלומר ללא נוכחות פיזית של כרטיס האשראי (רובן המוחלט עסקאות אונליין) מעלה כי אלו זינקו בשיעור אף גבוה יותר של 36% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2017.

    

   גידול משמעותי נרשם גם בסכומי העסקאות בחו"ל במהלך התקופה, כאשר על פי הנתונים, סך העסקאות בחו"ל בשלושת החודשים הראשונים של 2018 הסתכם ב-6.1 מיליארד שקל, גידול של 21% בהשוואה לתקופה המקבילה בשנה הקודמת.

    

   זינוק חד עוד יותר בסכומים, נרשם בעסקאות אונליין – הסכום הכולל של העסקאות הללו גדל בשיעור של 32% בתקופה זו, מסכום של 3.17 מיליארד שקל בתחילת 2017 ל-4.17 מיליארד שקל בתחילת 2018.

    

   עסקאות בכרטיסי אשראי בחו

   מהנתונים עולה עוד, כי רוב העסקאות בכרטיסי אשראי בחו"ל הן עסקאות אונליין. ברבעון הראשון של 2017 הן היוו 74% מכלל העסקאות מעבר לים, בעוד ברבעון הראשון השנה הן היוו כבר כמעט 80% מהעסקאות.

    

   בבחינת הסכומים, ב-2017 62% מהסך ששילמנו על קניות בחו"ל, היו על רכישת אונליין, בעוד ברבעון הראשון השנה שיעורם עלה כבר ל-68%.

    

   נכון לסוף חודש מרץ, החזיק הציבור הישראלי ב-10.84 מיליון כרטיסי אשראי, מתוכם כ- 8.5 מיליון כרטיסים בינלאומיים (המאפשרים רכישות בחו"ל).

    

   נציין כי בשנת 2017 נעשו 83 מיליון עסקאות בכרטיסי אשראי ישראלים בחו"ל, ובסכום כולל של 24 מיליארד שקל. מדובר בזינוק של כ-450% במספר העסקאות ו- 220% בסכומים, בתוך שבע שנים.

    

   המציאות הזו מזניקה גם את הכנסות חברות כרטיסי האשראי מהעמלות שהן גובות על העסקאות. נזכיר כי שיעור העמלה שגובות החברות על כל עסקה נע בין 2.3% (בישראכרט) ל- 3% (בלאומי קארד). על פי הנתונים, ההכנסות מעמלות אלו ברבעון הראשון של השנה גדלו בכ-20% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2017, והסתכמו ב-80 מיליון שקל. במהלך שנת 2017 הסתכמו העמלות בגין רכישות בחו"ל ב-322 מיליון שקל.

    

   צלם: ירון שרון. עריכה: יובל קאסנר.

   צלם: ירון שרון. עריכה: יובל קאסנר.

   סגורסגור

   שליחה לחבר

    הקלידו את הקוד המוצג
   תמונה חדשה

   שלח
   הסרטון נשלח לחברך

   סגורסגור

   הטמעת הסרטון באתר שלך

    קוד להטמעה:

    

    

   לפנייה לכתב/ת
    תגובה חדשה
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   מומלצים