שתף קטע נבחר

תיירים באו לאי, מאבטח הרג דוב קוטב

באיי סבלברד חיים כ-3,000 דובי קוטב – יותר מבני אדם. לאחרונה גובר זרם התיירים לשם, וספינות מגיעות חמושות במאבטחים. בשבת ירה אחד מהם למוות בדוב קוטב שתקף את חברו: "האדם הנצלן פולש והורג חיות נכחדות"

הרשויות בנורבגיה הודיעו בסוף השבוע כי מאבטח של ספינת תיירים שהובילה מבקרים לקבוצת איים בחוג הארקטי ירה למוות בדוב קוטב, אחרי שזה תקף ופצע מאבטח אחר של הספינה. הדיווח על מותו של הדוב מעורר שוב דיון ציבורי בעניין הפלישה של בני אדם לאזורי המחיה של דובי הקוטב והנזק שהאדם גורם להם.

 

עוד סיפורים מרתקים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

דוב קוטב נורה למוות ניסה לתקוף ספינת תיירים נורבגיה גרמניה (צילום: AP)
דוב הקוטב שנורה למוות בסבלברד(צילום: AP)

האירוע התרחש כשהספינה MS Bremen הגיעה אל חופי סבלברד, הארכיפלג הצפוני ביותר בכדור הארץ. הוא שוכן בין נורבגיה היבשתית לבין הקוטב הצפוני, וידוע בקרחוניו, באיילי הצפון שבו ובדובי הקוטב שלו. כ-60% מהאזור מכוסה קרח, וחיים בו כ-3,000 דובי קוטב – ככל הנראה יותר ממספרם של בני האדם שם.

 

חברת השיט German Hapag Lloyd Cruises, שלה שייכת הספינה, מסרה כי שני מאבטחים שהיו עליה ירדו לאי ואז אחד מהם הותקף על-ידי דוב קוטב ונפצע בראשו. לדברי החברה, בעקבות זאת ירה המאבטח השני בדוב "כמעשה של הגנה עצמית". המאבטח הפצוע פונה במסוק, והוא מקבל טיפול ומגיב לסובבים אותו. לא נשקפת סכנה לחייו.

אינפו מפה סבלברד דגל נורבגיה ()

על כל הספינות המפליגות אל אזור סבלברד חייבים להיות מאבטחים השומרים על הנוסעים מפני דובי הקוטב. מספר התיירים הנוסעים לאזור זה גדל מאוד בשנים האחרונות, ובימים אלה מגיעה עונת הטיולים שם לשיאה.

 

הדיווח על מותו של דוב הקוטב עורר זעם בקרב פעילים למען זכויות בעל החיים, והיו בהם מי שהתלוננו כי הפלישה של בני האדם לאזורי המחיה של הדובים היא שגורמת לאירועים קטלניים מעין זה. ב-BBC דיווחו כי אחד הגולשים כתב למשל בטוויטר: "הסיפור הזה מקומם. מדובר ברצח בעל חיים בסכנת הכחדה בסביבה הטבעית שלו, שאליה פלשו בני אדם נצלנים ורעבתנים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
דוב הקוטב מוטל מת על החוף
צילום: AP
מומלצים