שתף קטע נבחר

תיעוד הפיגוע באדם מוכיח: הנרצח קפץ על המחבל וניסה להפילו

מצלמת אבטחה שהייתה סמוך לזירת פיגוע הדקירה באדם תיעדה את העימות בין יותם עובדיה ז"ל למחבל. בין היתר, עובדיה קפץ על המחבל, ניסה להפיל אותו וברח ממנו כמה פעמים. בתיעוד נצפה המחבל עוזב את המקום באיטיות לפני שנורה

 

 

 

המחבל רדף אחרי יותם עובדיה ז"ל, התעמת איתו ודקר אותו כמה פעמים עד שזיהה את הפצוע בפיגוע והחל לרדוף אחריו ולדקור אותו. לאחר מכן הוא תועד עוזב לאיטו את המקום. בתיעוד המלא נראה כיצד התעמת הקורבן עם המחבל - כפי שדווח הבוקר (יום א') לראשונה ב-ynet וב"ידיעות אחרונות". לבקשת המשפחה, נמנענו מלפרסם את הסרטון המלא. בסרטון המקוצר בפתח הכתבה מופיע המחבל לאחר שדקר את יותם ותושב נוסף.

 

מצלמות אבטחה שהיו ממקומות סמוך למקום הפיגוע באדם בשבוע שעבר, תיעדו שלב אחרי שלב את המחבל פוצע אזרח ורוצח את עובדיה ז"ל. בשלב הראשון של הסרטון נראה המחבל מתעמת עם עובדיה ז"ל - רודף אחריו, דוקר אותו ומנסה להכניעו. עובדיה נאבק בו, ניסה לקפוץ עליו כמה פעמים ולהפיל אותו לארץ. בשלב מסוים, עובדיה עלה על גדר אבן כדי להימלט מהמחבל, אך זה בא אחריו והמשיך לדקור אותו.  

פיגוע ישוב אדם ()
המחבל נראה עוזב את המקום לאחר שדקר את קורבנותיו
 

יותם עובדיה משפחה ילדים הרוג נרצח ב פיגוע דקירה ב אדם התנחלות מחבל מוחמד טארק יוסף מ כובר ()
עובדיה ז"ל עם אשתו וילדיו. קפץ על המחבל וניסה להפיל אותו

טל עובדיה (צילום: עמית שאבי)
האלמנה טל עובדיה בהלוויית בעלה(צילום: עמית שאבי)

אלי עובדיה שוטר טיפל ב אירוע ישוב אדם גילה נרצח יותם עובדיה פיגוע דקירה בן דוד שלו (צילום: אלישע בן קימון)
מפקד תחנת בנימין, סנ"צ אלי עובדיה, טיפל באירוע שבו נרצח בן דודו(צילום: אלישע בן קימון)

 

זמן קצר לאחר מכן, המחבל זיהה את הפצוע בפיגוע והחל לרדוף אחריו, במקביל תועד עובדיה עוזב את המקום פצוע ומדמם עד שיצא מגבולות המצלמה. במקביל, המחבל דקר כמה פעמים את הפצוע, לאחר שהצליח להפילו על הארץ. הפצוע ניסה כמה פעמים לגרש את המחבל בעזרת רגליו ואף להפילו. בסוף התיעוד של מצלמות האבטחה נראה המחבל עוזב את המקום לאיטו כשבמקביל נראה רכב לבן משטרתי מגיע לזירת הפיגוע.

 

אירוע הטרור החל ביום חמישי בסביבות 20:50. המחבל מוחמד טארק יוסף בן 17 מהכפר כובר קפץ מעל לגדר ביישוב אדם. הוא נכנס ליישוב ופגש שני עוברי אורח ודוקר את שניהם. יותם עובדיה נפצע אנושות ומותו נקבע בבית החולים. אדם נוסף בן 58 נפצע בינוני. אסף רביד בן 41 חשב תחילה שמדובר בקטטה, עד שהבין שמדובר בפיגוע. הוא ירה במחבל ונפצע קל כתוצאה מעימות עם המחבל.

 

טל, אלמנתו של יותם עובדיה נותרה כעת לבד, עם שני ילדיהם הקטנים, הראל ואיתי. "לא יודעת מה יהיה איתי עכשיו מבחינת הילדים", אמרה אתמול - יממה לאחר שבעלה המנוח הובא למנוחות. "לא יודעת איך להמשיך ולהיות חזקה בשביל הילדים. אנחנו היינו בשבילו הכל. הבית היה הממלכה שלו".

מוחמד טארק יוסף ()
המחבל מוחמד טארק יוסף

מחבל מת בהתנחלות אדם (צילום: יואב דודקביץ' )
המחבל נורה למוות בפיגוע באדם(צילום: יואב דודקביץ' )

פעילות צה
פעילות צה"ל בכפר כובר שממנו הגיע המחבל(צילום: דובר צה"ל)

פעילות צה
(צילום: דובר צה"ל)
 

"יותם הוא איש עבודה הגון וצנוע ועניו", סיפרה עליו טל. "הוא אהב אותי ואת הילדים בצורה שבחיים לא ראיתי. כל מה שעשה היה רק בשבילנו. תמיד דאג שיהיה טוב. תמיד שם עצמו אחרון". טל הוסיפה כי ביום שבו נרצח, יותם הגיע מהעבודה עם זר פרחים ושוקולדים בשבילה. "הצטלמנו והיה שמח. אחרי שהשכבתי את הילדים לישון הוא הלך להביא את המצרכים מההורים שלו, אך לא הספיק להגיע אליהם", אמרה. "כל מה שרציתי וביקשתי הוא עשה ואהב אותי בצורה שלא קיימת. הוא הגשים לי כל חלום. תמיד הייתי אומרת לו 'אתה האחד, היחיד והמיוחד שלי’".

 

בזמן שסנ"צ אלי עובדיה, מפקד תחנת משטרת בנימין, ניהל את האירוע הקשה באדם, הוא נחרד לגלות כי הפצוע הקשה בפיגוע, שמאוחר יותר נפטר מפצעיו, היה לא אחר מבן דודו. "תוך כדי שאני מתארגן ליציאה מהבית התחלתי לתת הוראות לכוחות שהגיעו לשטח", סיפר סנ"צ עובדיה. "בשלב הזה עוד לא דיברתי בכלל עם הדודים שלי. ככל שאני מתקרב ליישוב אני מבין שמדובר ברחוב שבו מתגוררים הדודים שלי, אברהם וכרמלה, ההורים של יותם שגר כמה בתים מהם, אבל עדיין לא רציתי להאמין. הגעתי לזירה ומיד אחד השכנים אמר לי שיותם הוא הפצוע", סיפר עובדיה. "זה שוק. הלם מוחלט. כמעט התפוצצתי מבפנים, והבטן נקרעה לי". 

 

עובדיה המשיך לנהל את האירוע תוך שהוא מתפלל בלב לשלומו של יותם. "מצד אחד אני חייב לשמור על קור רוח ולהמשיך לנהל את הזירה. אבל כבר התחילו הטלפונים של הדודים, זה רגע שאני לא מאחל לאף אחד", אמר. "אני בזירה וחייב לפעול, ותוך כדי מתפלל על בן דודי האהוב". כעבור שעתיים הגיעה הבשורה המרה כי יותם הלך לעולמו. "אף אחד לא מעכל שיותם כבר איננו. התחבקנו ומאז אנחנו בוכים", סיפר. "כמה שחשבתי שאני חסין, כשזה המשפחה שלך הבטן מתהפכת. אתה יודע שאתה בתפקיד ואסור לך לפעול מהרגש, אבל מבפנים זו סערה. רגע קשה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המחבל עוזב את המקום לאחר שדקר את קורבנותיו
מומלצים