שתף קטע נבחר

אבי גבאי השעה את ח"כ איתן ברושי עקב תלונה נוספת מעברו על הטרדה

לאחר החשיפה ב-ynet על כך שח"כ איתן ברושי נגע בגופה של חברת סיעתו איילת נחמיאס ורבין, התקבל במפלגת העבודה מכתב ובו תלונה מלפני 15 שנה. התגובה לא איחרה לבוא. יו"ר המפלגה השעה את ח"כ ברושי מהמפלגה ודרש שיתפטר מהכנסת: "אין לעברייני מין מקום ברחוב או בכנסת". סנגורו של ברושי: "אין לו כל כוונה להתפטר, המקרה מעולם לא התרחש"

 

אבי גבאי איתן ברושי (צילום: שרון צור, אלכס קולומויסקי)
איתן ברושי ואבי גבאי(צילום: שרון צור, אלכס קולומויסקי)

 

יו"ר העבודה והמחנה הציוני, אבי גבאי, השעה את ח"כ איתן ברושי מפעילותו במפלגה ודורש ממנו להתפטר מהכנסת בעקבות מכתב של מתלוננת נוספת, שבו סיפרה על הטרדה מלפני 15 שנה. ynet חשף באחרונה שח"כ איתן ברושי נגע בגופה של חברת סיעתו איילת נחמיאס ורבין, "שוחחתי הערב עם ח"כ ברושי והודעתי לו על השעייתו לאלתר מפעילות במפלגה, ודרשתי ממנו לקבל אחריות על מעשיו המבישים ולפרוש מהכנסת. אין לעברייני מין מקום ברחוב או בכנסת", הודיע גבאי.

 

הערב התקבל כאמור במפלגת העבודה מכתב ובו תלונה נוספת מלפני 15 שנה לפיה ברושי היה מעורב לכאורה בתקרית נוספת. בעקבות המכתב התרבו הערב הקולות הקוראים לברושי לפרוש מהחיים הציבוריים ולהתפטר מהכנסת. עו"ד אילן בומבך, בא כוחו של ח"כ איתן ברושי, אמר בעקבות התלונה הנוספת: "תמוה הדבר שעכשיו מועלית טענה על מעשה שאירע כביכול לפני 15 שנה. המקרה מעולם לא התרחש, ח"כ ברושי מעולם לא ביצע שום מעשה של הטרדה. כאיש פוליטי צבר ברושי מטבע הדברים גם מתנגדים ועל כן העיתוי אינו מקרי. בכוונתנו להגיש תביעת דיבה נגד מוציאיה".

 איילת נחמיאס-ורבין  (צילום: עמית שאבי )
ח"כ איילת נחמיאס-ורבין שהושפלה מינית בפומבי (צילום: עמית שאבי )
 

 

יו"ר האופוזיציה הנכנסת, ח"כ ציפי לבני, אמרה שיש לנקוט "אפס סובלנות לתקיפה מינית. על-פי הפרסום, אין לברושי מקום ברשימה ובכנסת".

 

יו"ר הוועדה לביקורת המדינה, ח"כ שלי יחימוביץ', אמרה: "די היה במעשה המגונה החמור שעשה ברושי בחברת כנסת כדי להביא לסילוקו מהחיים הפוליטיים, ועכשיו קיבלנו הוכחה נוספת לכך. לברושי ולעברייני מין מסוגו אין מקום בכנסת ובציבוריות. אמנם אין דרך כרגע להדיחו נגד רצונו, אך אני קוראת לו להתפטר לאלתר ולהפסיק לבייש אותנו. אעשה כל שביכולתי כדי להפסיק את כהונתו. אם יש נשים נוספות שהטריד בעבר, אני מפצירה בהן להתלונן, או לכל הפחות לפנות אליי ולספר לי על כך".

 

עו"ד אילן בומבך, סנגורו של ברושי, מסר בתגובה: "ח"כ ברושי השתתף בקרבות רבים כמג״ד בגולני וכאיש ציבור כל ימי חייו. כרגע איתן ברושי נערך לקרב חייו. אין לו כל כוונה להתפטר. מוזר ותמוה שמדביקים אליו כינויים איומים ונוראים כתוצאה מתלונה אנונימית שאין קשר בינה לבין האמת. התופעה החברתית של סקילה בכיכר העיר על סמך טענה בדויה אינה מתקבלת על הדעת. המקרה מעולם לא התרחש. כאיש פוליטי צבר ברושי מטבע הדברים גם מתנגדים ועל כן העיתוי אינו מקרי. בכוונתנו להגיש תביעת דיבה כנגד מוציאיה".

 

 

 

לאחר שנחשף הסיפור על הנגיעה בגופה בעת סיור בעוטף עזה, שחזרה ח"כ איילת נחמיאס ורבין: "העובדות ברורות. חבר כנסת אחר נגע בי באופן בלתי ראוי, מקטין ופוגעני לעיני קהל רב. בשנייה הראשונה, נאלמתי ואז פניתי אליו בדרישה שיתנצל. ממש באותו הרגע. עיני פגשו את עיניהם של מי שראו את זה בזמן אמיתי - את השוק, את השאלה, את המבוכה. הדבר שהכי פגע בי, וכשכבר הצלחתי לדבר איתו, אמרתי לו את זה ושכשדרשתי ממנו במקום התנצלות הוא סובב לי את הגב. הוא לא בא אחרי וניסה להתנצל".

 

עוד סיפרה: "כדי לשרוד את יתר האירוע - שהיה כל כך חשוב בעיני בקיבוץ בארי, השתקתי את הקולות בבטן ובלב. רציתי לעבור הלאה. זה יותר קל. בסוף האירוע ירד לי האסימון באופן הכי קשה. הבנתי כמה אנשים ראו את זה, את ההקטנה הזאת, את המכה על הישבן. כן. עד כדי כך פשוט".

 

לנחמיאס-ורבין היו טענות למי שביקר אותה: "החוצפה הגדולה הייתה של מי שבא אלי מיד אחרי ואמר לי: 'למה לא הורדת לו סטירה??'. הי אתה, הצופה מהצד, הגיבור הגדול, למה אתה לא הורדת לו סטירה? איך אתה מעז בכלל לשפוט אותי? הייתי מטולטלת מאוד במוצאי שבת והתקשיתי לדבר עם אנשים, ודאי עם איתן ברושי עצמו והבהרתי לו את זה. הוא ניסה להתנצל גם אחרי, גם יואל חסון וגם אבי גבאי דרשו זאת ממנו".

 

לאחר האירוע שחולל סערה פוליטית וציבורית, פרסם ח"כ ברושי פוסט שבו התנצל: "במפגש רב משתתפים בעוטף עזה שנערך במוצאי שבת האחרון ישבנו במעגל צפוף, חברי הכנסת של המחנה הציוני יחד עם תושבים מעוטף עזה. ח"כ נחמיאס ורבין, שאותה אני מכיר זמן רב, חלפה על פניי. נוצרה לצערי הרב סיטואציה שלא הייתה צריכה להתרחש. בשום אופן לא התכוונתי לפגוע. לאחר שהבנתי את הטעות לקחתי עליה אחריות ובתום האירוע התנצלתי בפני איילת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שרון צור, אלכס קולומויסקי
אבי גבאי ואיתן ברושי
צילום: שרון צור, אלכס קולומויסקי
מומלצים