שתף קטע נבחר

מפגש מסוכן בקנדה: דוב שחור הפתיע משפחה ישראלית

טיול של משפחה ישראלית בשמורת טבע בקנדה זכה לתפנית מסוכנת כשדוב שחור ורעב הפתיע את בני המשפחה בזמן שהיו בעיצומה של ארוחת ספגטי קרה. הדוב התקרב למרחק של כחצי מטר מאחת הילדות, המשפחה נמלטה בשלום וצפתה בדוב זולל מקערת הספגטי

 

 

משפחה ישראלית שיצאה לשיט באגם קסום בשמורת טבע בקנדה לא שיערה בנפשה שהטיול המשפחתי יסתיים במפגש טראומתי עם דוב שחור גדול ורעב, שהגיע עד למרחק של חצי מטר מהם והצליח להבריח אותם, לא לפני שזלל את קערת הספגטי שלהם.

 

משפחת שחף פוגלר | דוב שחור בקנדה (צילום: מיכל שחף פוגלר | shutterstock)
משפחת שחף פוגלר | דוב שחור בקנדה(צילום: מיכל שחף פוגלר | shutterstock)

ד"ר מיכל שחף פוגלר, רופאת עיניים, בעלה אוהד, ושלושת הילדים שלהם לקחו בתחילת החודש טיול של יום אחד בפארק הלאומי וויטשל שבפרובינציית מניטובה שבדרום מזרח קנדה. הם שטו בסירת פדלים לאורך תעלות הסלע המרהיבות באגם קאדי.

 

משפחת שחף פוגלר מתגוררת בשלוש השנים האחרונות בבירת הפרובינציה ויניפג – שם ד"ר מיכל שחף פוגלר, מנתחת רשתית, נמצאת בהשתלמות רפואית שעומדת להסתיים בימים הקרובים.

 

דוב שחור (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

 

לדבריה, המשפחה מקפידה לצאת לטיולים רבים במהלך שהותה בקנדה. בעבר כבר שטו דרך התעלות והגיעו למקום רדוד שבו אנשים יורדים לחוף הסלעי וכך היה גם הפעם.

 

המשפחה הגיעה עם הסירה לאותו מקום רדוד שבו שהו מספר אנשים. חלקם ירדו לחוף וחלקם נשארו בסירות. בזמן שבעלה שמר על סירת הפדלים, היא לקחה את ילדיה, נורית (11), לילך (9) והבן עופר (4) לחוף כדי לאכול.

 

המפגש הטראומתי של המשפחה הישראלית עם הדב השחור (צילום : צ'ייסי בראון )
(צילום : צ'ייסי בראון )

 

דוב שחור במרחק נגיעה

מיכל ישבה מול בתה לילך בזמן שהילדים אכלו ספגטי קר. "זה היה ספגטי פשוט. זה מה שהם אכלו. הם לא אוהבים סנדוויצ'ים. אפילו לא בישלתי את הספגטי שם. לא היה שום ריח", סיפרה ד"ר שחף פוגלר לתחנת הטלויזיה הקנדיה CBC. ואז מיכל הרימה את מבטה ללילך והפכה קרה בעצמה.

 

"אני לא מאמינה. אני רואה דוב ממש מאחוריה, מטר אחד מאחור ומתקרב. הוא הגיע בשקט, בהליכה. התחלתי לומר להם: אל תיכנסו לפאניקה אבל אנחנו צריכים לעזוב עכשיו".

 

דוב שחור שכמוהו יש לא מעט בשמורות הטבע בקנדה, התקרב למשפחה הישראלית כדי לאכול את ארוחת הספגטי שלה. אבל לילך לא שמעה את הקריאה של אמה, בגלל שהיה רעש אחר באוזן שלה. הדוב היה חצי מטר ממנה והתנשף בכבדות בסמוך לכתף שלה. 

 

דוב שחור אוכל משקית אשפה שהשאירו מטיילים בשמורה (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

 

"ראתה את הדוב מול הפנים שלה"

"היא הסתובבה וראתה את הדוב מול הפנים שלה וצעקה ישר לפרצוף שלו. אז היא התחילה לרוץ הכי מהר שאי פעם ראיתי לסירה. זה גרם גם לאחותה נורית לברוח. אני אספתי את הילד הקטן עופר ורצתי אחריהם", שחזרה מיכל.

 

אוהד, הבעל, ששמע את הצעקה התקרב עם הסירה לחוף כדי שכולם יעלו. המשפחה מיהרה להתרחק בשיט מהחוף וראתה את הדוב מתרחק, לאחר שאנשים ששהו בחוף צעקו לעברו, אך לאחר זמן קצר, הוא שב על עקבותיו וסיים את שאריות הספגטי מהקערה של המשפחה הישראלית.

 

דוב שחור (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

 

"אנשים בחוף שאלו אותנו אם אנחנו בסדר. אמרנו שפרט לזעזוע יצאנו ללא פגע", הוסיפה מיכל. הבת נורית הבחינה שיש אנשים בחוף הנגדי שמחובר בסלע מעל התעלה. הדוב היה בדרך אליהם. נורית צעקה לעברם והזהירה אותם. "יש דוב, תיכנסו מיד לסירה. ואחרי 10 שניות הדוב באמת הגיע לצד השני של החוף".

 

המפגש הטראומתי של המשפחה הישראלית עם הדב השחור (צילום : מיכל שחף פוגלר)
(צילום : מיכל שחף פוגלר)

 

"לא מאמינים שיצאנו בשלום" 

המשפחה רצתה לחזור דרך התעלה אבל פחדה לעשות זאת, מאחר והדוב הסתתר ליד הכניסה. "חיכינו 20 דקות עד שהוא התרחק ואז נכנסנו לתעלה. אנחנו לא מאמינים שיצאנו מזה בשלום".

 

עופר הילד צעק מהסירה שהוא רוצה את הספגטי שלו בחזרה. "הוא רצה שנחזור – נתעמת עם הדוב וניקח את הספגטי. נורית שלקחה את הצלחת שלה עם הספגטי הציעה את זה לאחיה, אך הוא לא באמת רצה. הוא אמר : אני רוצה את המנה שלי. אני רוצה את זאת שהדוב לקח".  

 

אייל לבן זנב מסתתר מאחורי צמחייה ביער בקנדה (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

 

הדובים נמשכים למזון

אגב, באותו יום למשפחה הישראלית היתה תקרית לא נעימה עם אייל. בזמן נסיעה בפארק התנגש ברכב שלהם אייל והרכב הוכנס למוסך לתיקונים. "זה לא היה יום עם מזל", סיפרה מיכל.

 

המשפחת הישראלית לא הספיקה אגב לצלם את המפגש שלה עם הדוב השחור. כמה ימים לאחר מכן, היתה תקרית לא רחוק מאגם קדי כאשר דוב שחור תקף ילדה שישנה באוהל ושרט אותה בפנים.

 

מיכל משוכנעת שמדובר באותו דוב כי הוא מתקרב לבני אדם". היא מודאגת שהילדים יבהלו כשישמעו על התקרית הזאת ולא ירצו עוד לצאת לטיול ביערות ובשמורות הטבע. אבל לתקרית היתה דווקא השפעה הפוכה על לילך.

 

דוב שחור (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

 

לילך אמרה למשפחתה שהיא רוצה להיות רופאה וכעת חולמת להיות וטרינרית, "כי אני רוצה להציל חיות". על הדוב שפגשה, אמרה כי "הוא לא התכוון להפחיד אותנו. הוא רק היה רעב".

 

מיכל מדגישה כי הדבר מראה את כוח ההתאוששות של ילדיה. באופן אירוני הם קנו באחרונה חולצה עם ציור של דוב שחור יושב ליד השולחן ושואל: "מה יש לארוחת צהריים?".

 

"אמרתי לבנות שהן בטח לא רוצות ללבוש יותר את החולצות, אבל שתיהן אמרו שזה לא ישפיע עליהן והן ימשיכו ללבוש אותן בשבוע הבא, כאשר יצאו לטייל באגם אחר. אם הן יכולות לעבור לגור בקנדה בלי לדעת אנגלית וללמוד כאן בבית הספר, הן יכולות להתגבר על דוב אחד", סיכמה האמא.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מיכל שחף פוגלר | shutterstock
דוב שחור תקף משפחה ישראלית בקנדה
צילום: מיכל שחף פוגלר | shutterstock
מומלצים