שתף קטע נבחר

אלמנת מפקד הסיירת התארסה לקצין שקיבל צל"ש

היא איבדה במבצע צוק איתן את בעלה, מפקד סיירת הצנחנים רס"ן חגי בן ארי, ונותרה עם שלושה ילדים. בסוף השבוע התארסה מורי בן ארי לסא"ל אביב דורות, בעל צל"ש ממלחמת לבנון השנייה: "הייתי בתהומות, אבל האמנתי שהחיים יכולים להפתיע לטובה", אמרה ל"ידיעות אחרונות"

 

חגי בן ארי עם אשתו מוריה בן ארי וילדיהם  ()
מוריה עם חגי ז"ל
זה סיפור על כאב גדול ובצידו שמחה, אופטימיות וחיים חדשים: אישה ששכלה את בעלה בקרב וכעת עומדת להינשא שוב ולהקים משפחה גדולה.

 

יולי 2014. רס"ן חגי בן ארי, שהמתין למינויו כמפקד סיירת צנחנים, יצא לפני קבלת התפקיד לחופשה באילת עם אשתו מוריה ועם שלושת ילדיהם, ולמעשה מימש הבטחה שנתן להם עוד קודם לכן.

 

 

"הגענו כולנו לאילת ביום רביעי בשעת צהריים", סיפרה מוריה. למחרת, לקראת מבצע צוק איתן, הוקפץ חגי בחזרה לצבא. "הוא התקשר לשאול אם הכל בסדר, ומאז לא שמעתי ממנו", סיפרה מוריה. מאוחר יותר התברר כי חגי שלח לה הודעה, אבל היא קיבלה אותה רק כשחזרה הביתה עם הילדים משום שלא הייתה לה חבילת גלישה בטלפון. "קיבלתי מחגי הודעה שהכל בסדר", סיפרה. אבל לא הכל היה בסדר. באותם רגעים חגי כבר שכב פצוע אנוש.

 

כשהגיע לקו הצטרף ללחימה, ספג בראשו כדור של צלף בסמטאות חאן יונס שברצועה, ונפצע אנושות. כשנתיים וחצי לאחר פציעתו, תקופה שבה היה מחוסר הכרה, הלך חגי לעולמו. בן 31 היה במותו והשאיר אחריו את מוריה עם שלושת ילדיהם – מורן, שלו ועופרי.

 

באוקטובר 2014, בעודו שוכב פצוע, העניק לו מח"ט הצנחנים, בצעד של כבוד והוקרה, את המינוי של מפקד סיירת צנחנים, תפקיד שבו לא החל חגי למעשה אף פעם. הוא נטמן בבית־העלמין בחיספין ועל מצבתו נכתב: "פשוט וחי, איש משפחה אוהב ואהוב, חבר ומפקד, מסור לעמו ולארצו".

 

"הייתי בתהומות תקופה ארוכה", סיפרה מוריה. אבל היא ידעה כי עליה להמשיך הלאה. בקרוב היא תתחתן עם סא"ל אביב דורות, אב לילדים מנישואים קודמים. מוריה ואביב התארסו במוצאי שבת במושב נוב שבגולן. בבית שיקימו השניים תהיה שמחה: יגורו בו שלושת ילדיה וגם ילדיו של אביב.

 

אמש סיפרה מוריה: "בזכות המשפחה של חגי שתמכה ביל ללא סייג לאורך כל הדרך, ובזכות הקהילה, החברים ועם ישראל כולו, יכולתי לחשוב שיכולים להיות חיים טובים אחרי התהומות שבהן הייתי שקועה תקופה ארוכה. אני מאמינה שגם כאשר אין שום אור החיים יכולים להפתיע אותנו לטובה". מאחורי סא"ל אביב דורות רקע קרבי מרשים: במלחמת לבנון השנייה הוא היה מפקד פלוגת החוד בגדוד 931 של חטיבת הנח"ל וקיבל צל"ש על תפקודו בקרב בע'נדוריה. הוא היה אז בדרגת סרן והוביל כוח בלחימה עיקשת מול חיזבאללה. במהלך הקרב, שבו נהרג לוחם צה"ל ונפצעו 15, גילה אביב אומץ לב נדיר. בנימוקי הצל"ש נכתב: "סרן אביב לא חדל ללחום ולחתור למגע, פינה בעצמו פצועים למחסה והמשיך לדבוק במשימתו. במעשיו הפגין רוח לחימה שאותה השרה גם על לוחמיו, מנהיגות, יוזמה, אומץ לב, אחריות ודוגמה אישית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים