שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם

  נשמח לעשות לעומר אדם הדרכה על טרנסיות

  טרנסיות הן נשים עם מטרה על הגב והשיר החדש של עומר אדם הוא חלק מההתעמרות שהן עוברות. אם ירצה – נעזור לו לשכתב את הטקסט

   

  עומר אדם (צילום: יאיר שגיא)
  עומר אדם(צילום: יאיר שגיא)

  לפי כותרות היום, קהילת הלהט"ב יוצאת נגד הזמר עומר אדם. האמנם? אתמול, בעקבות השיר שכלל את השורה "גילינו בתאילנד שהבנות לא בדיוק בנות", התקשרו לארגון "מעברים" עשרות כתבים בבקשה לשמוע מה תגובתנו. זה מעניין, כי שבוע קודם לכן טרנסית נדקרה ובקושי הצלחנו למצוא עיתונאים שיסכימו לסקר את זה. גם כשאמרנו שמדובר בניסיון רצח, בתוכניות הבוקר רצו לדבר רק על הפונדקאות.

   

   

  השורה בשיר משקפת מציאות שלא השתנתה מאז 1978, כששלום חנוך שר "זה לא גברת זה אדון". אלו שירים שנכתבו על ידי גברים שחושבים שללעוג לנשים ונערות טרנסיות הופך אותם לאחלה-גברים. אלה שירים שנכתבים על ידי מי שחושבים שנשים טרנסיות הן רמאיות, שקרניות, מתחזות ומתחפשות. אבל מי השקרן באמת? הקהילה הטרנסית או צרכני הזנות שביום מקללים ולועגים ובלילה עורגים וחומדים?

   

  שאלו אותי איך הארגון מתכוון להגיב לשיר, והתשובה שלי היא שיש לנו דברים יותר חשובים לעסוק בהם מאשר הפנטזיות הלא ממומשות של גברים סטרייטים.

   

  לפני כמה ימים פנתה אישה טרנסית לקבל סיוע מקופת חולים כללית באופקים וזכתה להשפלות ואפליה. גורמים בצוות הרפואי פנו אליה בכוונה כגבר. בעבר אף הפרו חיסיון רפואי מול המעסיקה שלה וניסו לגרום לפיטוריה. אבל את זה אף אחד לא מסקר.

   

  הקהילה הטרנסית חווה התעמרות באופן קבוע - מקרי אלימות, אפליה ולעג בלתי נגמר על מי שאנחנו - אבל למרות זאת אנחנו לא מוותרים ולא מוותרות ובוחרים ובוחרות לחיות את האמת שלנו. טרנסיות הן לא רק נשים: הן גם חיות עם מטרה על הגב רק כדי להיות נשים.

   

  אנחנו בארגון מעברים נשמח לערוך לעומר אדם הכשרה בנושא הקהילה הטרנסית, כפי שאנחנו עורכים לאנשי מקצוע רבים, כדי למצוא דרך לשכתב את הטקסט כך שבאמת יהיה שיר שמח שיפיץ אהבת חינם כמו שעומר אדם התכוון. שיר שלא ישפיל או ילעג לנשים טרנסיות בזנות, אלא יספר על הגבורה שלהן - לשרוד את המוות שהחברה מסביב עושה להן, ולכולנו, כשאנחנו מעזים לצאת מהקופסאות שייעדו לנו.

   

  הקהילה הטרנסית היא חוד החנית במאבק נגד אלימות מגדרית. אנחנו לא מכריזים מלחמה, אנחנו כאן כדי לעשות מהפכה. המאבק הזה לא מתמקד בשיר כזה או אחר, אלא במציאות אלימה ועגומה של סטריאוטיפים על סטרייטים ולהט"ב, על גברים ועל נשים. מציאות שפוגעת בכולנו.

   

  • אלישע אלכסנדר הוא מנכ"ל ומייסד ארגון "מעברים" לקהילה הטרנסית

   

  מעוניינים להציע טור לערוץ הדעות של ynet? שלחו לנו ynetopinion@gmail.com

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דפנה גרינר
  אלישע אלכסנדר
  צילום: דפנה גרינר
  מומלצים