שתף קטע נבחר

אלמנתו של יותם ז"ל לנשיא: "הרגשתי שאני חיה במקום הבטוח ביותר שיש"

נשיא המדינה הגיע לבית משפחת עובדיה ביישוב אדם. הנשיא אמר לאלמנה: "את זקוקה כעת לכוחות כפולים, גם לשאת את כאבך ויגונך וגם עבור יגונם של הילדים"

 

 

ביקור ניחומים נשיאותי: נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין קיים היום (ב'), ביקור תנחומים בבית משפחתו של יותם עובדיה ז"ל, שנרצח בפיגוע דקירה בסמוך לביתו ביישוב אדם בשבוע שעבר. בבית המשפחה פגש הנשיא את אשתו של יותם ז"ל, טל תהל, את הוריו של הנרצח, אברהם וכרמלה עובדיה, ואת הוריה של טל.

 

ראובן ריבלין הגיע לישוב אדם לביקור תנחומים אצל משפחת הנרצח יותם עובדיה (צילום: מארק ניימן, לע
הנשיא בבית משפחת עובדיה ביישוב אדם(צילום: מארק ניימן, לע"מ)

 

 

"אין מילות ניחומים לכם ברמה האישית", אמר הנשיא לבני המשפחה: "האובדן שלכם קשה מנשוא. השגנו ונשיג רוצחים נפשעים שכאלה בכל מקום אליו יברחו". אשתו של יותם ז"ל, טל תהל, סיפרה לנשיא: "הילדים לא מבינים. הם מרגישים שמשהו השתנה", והנשיא השיב: "את זקוקה כעת לכוחות כפולים, גם לשאת את כאבך ויגונך וגם עבור יגונם של הילדים".

 

אביו של יותם ז"ל סיפר שהמשפחה הגיעה ליישוב בעקבות בנה משכונת ליפתא בירושלים. אשתו של יותם ז"ל הוסיפה שהוא אהב את הקירבה לירושלים. היא הוסיפה: "הרגשתי שאני חיה במקום הבטוח ביותר שיש. לא חששתי לרגע". הנשיא השיב: "זה גורל שמלווה אותנו כעם ועדיין כשהוא פוגע באופן אישי הוא בלתי נתפס. אנחנו איתך בליבנו". הוריה של טל תהל סיפרו לנשיא שהם עטופים בדאגה ואהבה של רבים בעם: "אנחנו פוגשים את האנשים הטובים בעם ישראל ומרגישים שאנחנו בלב של העם".

ראובן ריבלין הגיע לישוב אדם לביקור תנחומים אצל משפחת הנרצח יותם עובדיה (צילום: מארק ניימן, לע
(צילום: מארק ניימן, לע"מ)

ראובן ריבלין הגיע לישוב אדם לביקור תנחומים אצל משפחת הנרצח יותם עובדיה (צילום: מארק ניימן, לע
(צילום: מארק ניימן, לע"מ)

 

"אדוני הנשיא אני רוצה להעביר בעזרתך מסר", אמרה אשתו של יותם ז"ל לנשיא המדינה: "אסור לוותר למשפחה של המחבל. הם מקבלים משכורת, עידוד, לא הורסים את הבית שלהם, זה לא יכול להיות". הנשיא השיב לה: "הדברים יטופלו כמו שהם צריכים להיות מטופלים. לא יעשו שום הנחה. כל אחד צריך לקבל את העונש המגיע לו וצריך למצות את הדין עם כל אחד על פי דרכו. גם אבו מאזן צריך להבין שאי אפשר לעודד רוצחים".

 

מוקדם יותר היום ערך שגריר ארצות הברית בישראל, דייויד פרידמן, ביקור תנוחמים בבית משפחתו של עובדיה. עם צאתו אמר פרידמן: "חשתי שבור לב בראותי את ההשפעה הטרגית של רצח יותם עובדיה - אם צעירה שנותרה לבד לדאוג לשני ילדיה הפעוטים, הורים האבלים על רצח בנם היחיד. אין מילים שיכולות לתאר את הרשע והברבריות של מעשה טרור זה".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מארק ניימן, לע"מ
הנשיא ריבלין בבית המשפחה
צילום: מארק ניימן, לע"מ
מומלצים