שתף קטע נבחר

יהודים בבריטניה: "אם קורבין ייבחר - נעזוב"

אנטישמי, תומך בחרם, משתתף בפעילויות של מכחישי שואה - ומביע תמיכה בטרור: אין פלא שיהדות בריטניה מוטרדת מאוד מהאיש החזק ביותר במפלגת הלייבור. אחרי ההפגנות עוברים מנהיגי הקהילה למלחמה בלתי מתפשרת על הבית שלהם, ומזהירים: "אם קורבין יהפוך לראש ממשלה, תהיה הגירה יהודית מאסיבית מהמדינה"

 

בצעד בטוח מתקרב ג'רמי קורבין לעמדת הכוח החזקה ביותר בבריטניה – והקהילה היהודית מביעה חשש אמיתי. לקראת סוף השבוע האחרון פרסמו שלושת העיתונים היהודיים הגדולים בממלכה טור משותף שבו קבעו כי "ממשלה בריטית בראשות ג'רמי קורבין תציב איום קיומי לחיים יהודיים בבריטניה", הצהרה יהודית חסרת תקדים, ואזהרה המכוונת כלפי פנים וכלפי חוץ גם יחד.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 


 

"זה חסר תקדים בגלל רמת האנטישמיות שיש במפלגת הלייבור", אומרת שרון קלאף, פעילה יהודית בריטית, בראיון אולפן ynet. מפלגת העבודה הבריטית – השנייה בגודלה בפרלמנט ומפלגת השמאל הגדולה ביותר – היוותה בית פוליטי לרבים מיהודי בריטניה, אך בשנים האחרונות הפכה, לטענת מנהיגי הקהילה היהודית, לקן אנטישמי. לפני שלוש שנים נטל את המושכות קורבין, התומך בחרם על ישראל, משווה אותה לדאעש והיה אף חבר בקבוצה אנטישמית.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

"יש מחלוקת לגבי ההגדרה של אנטישמיות על ידי ה-IHRA, הארגון הבינלאומי לזיכרון השואה, כפי שאומצה ברחבי העולם", קלאף מסבירה. "וג'רמי קורבין ומפלגת הלייבור מנסים לשנות את זה בגלל שזה לא תואם את הצרכים שלהם, בשל האנטישמיות הבוטה במפלגתם".

 

שונא ישראל בראש הלייבור

קלאף וחבריה לא מדברים על סכנה מיידית, כי אם על דאגה מיידית מתהליכים המתרחשים במפלגה המתמודדת על השלטון: "אנחנו מנטרים אנטישמיות במפלגת הלייבור עוד לפני שקורבין הפך למנהיגה", היא אומרת. "בשלב ההוא היו כחמישים חברים במפלגה שהושעו בשל איזשהו פרסום אנטישמי במדיה החברתית או בנאומים וכן הלאה. כך שזה היה די מוחשי גם לפני שלוש שנים.

 

"במשך השנים היה דיון לגבי הגדרת האנטישמיות, ועכשיו מנסה מפלגת הלייבור לפייס את הקהילה היהודית כשהם סוף-סוף בודקים את האנטישמיות אצלם, אבל הם צריכים למצוא דרך להשתמש בהגדרה. אני חושבת שחלק בהגדרת האנטישמיות שמטריד את מפלגת הלייבור הוא זה שמדבר על ישראל".

 

תוכלי להסביר מדוע קורבין עצמו הוא איום עבור הקהילה היהודית?

"קורבין פעיל זמן רב נגד ישראל, עוד לפני שנבחר כמנהיג המפלגה, ולמעשה כמעט מאז שהיה נער. כך, היה ג'רמי קורבין דובר בעצרת הגדולה בלונדון ב-2010, אחרי תקרית המרמרה. הוא התייחס לישראל כאל מדינה שהיא איום אזורי. הוא לא דיבר על זכויות הפלסטינים, אלא רק על ישראל כמדינה שנויה במחלוקת, משל הייתה בה הפיכה וקיצוניים השתלטו עליה, למרות שישראל היא דמוקרטיה. אז זאת התפיסה שלו, שישראל בעצם איננה חלק לגיטימי מהעולם המערבי הדמוקרטי".

 

פעיל נגד ישראל מאז שהיה נער. ג'רמי קורבין (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
פעיל נגד ישראל מאז שהיה נער. ג'רמי קורבין(צילום: רויטרס)

 

קלאף מאמינה שיהודי בריטניה לא ממהרים להימלט, בניגוד לאווירה שדחקה ברבים מיהודי צרפת לעלות ארצה. "אני מקווה שיש לנו אמון בהליך הדמוקרטי הבריטי, ומקווה שהממשלה הנוכחית תבטיח שמצב כזה לא יקרה. יש רבים ששוקלים לעזוב וחלקם גם עוזבים את בריטניה, אבל אני לא חושבת שזה תהליך המוני. אם קורבין יהפוך לראש ממשלה, אז תהיה הגירה יהודית מאסיבית מהמדינה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
אנטישמי בראש. ג'רמי קורבין
צילום: רויטרס
מומלצים