שתף קטע נבחר

יוון: התיירים השמנים גומרים את חמורי סנטוריני

התיירים הרוכבים על חמורים אל גבעות האיים ביוון נעשים כבדים יותר ויותר, והחמורים מתקשים לעמוד בנטל. אגודת "עזרו לחמורי סנטוריני": "המשקל המירבי צריך להיות 20% ממשקל גופם"

עיתוני בריטניה דיווחו אתמול (ב') כי הגידול במספר התיירים כבדי המשקל שמגיעים מארצם, מרוסיה ומארה"ב לאי היווני המפורסם סנטוריני ורוכבים שם על חמורים ברחבי הגבעות, מאלץ כעת את אנשי התיירות המקומיים למצוא חלופה חזקה יותר לחמורים ששימשו אותם במשך עשרות שנים.

 

עוד סיפורים מרתקים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

 

חמורים בסנטוריני (צילום: shutterstock)
בלי מספיק מים, בלי מספיק צל. חמור בסנטוריני(צילום: shutterstock)
לפי הדיווח, החמורים המסורתיים מתקשים לעמוד בעומס משקלם של התיירים הסובלים מהשמנת יתר, ונגרם להם נזק בריאותי כשהם מטפסים מאות צעדים במעלה הגבעות. כעת החלו המקומיים לזווג אותם עם פרדות חזקות יותר, כך שבעתיד יעמדו לרשותם חיות שיוכלו לעמוד בעומס ביתר קלות.


חמורים בסנטוריני (צילום: shutterstock)
מטפסים עם חמורים בסנטוריני. חום הקיץ לא עוזר(צילום: shutterstock)

ב"דיילי מירור" הבריטי דווח כי דובר אגודת "עזרו לחמורי סנטוריני" הסביר שהחמורים אינם אמורים לשאת משקל שהוא יותר מ-20% ממשקל גופם, וכי החום הכבד והיעדר המים והצל גובים גם הם מחיר יקר מהחמורים.

 

פעילים מדווחים גם כי הטיפול בחמורים אינו ראוי, וכי חלקם סובלים מפצעים פתוחים בגלל טיפול לא ראוי באוכף. יש חמורים שעולים ויורדים במעלה ההר כמה פעמים ביום.

חמורים בסנטוריני (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

כריסטינה קלודי, מייסדת הארגון "ההתאחדות למען רווחת החיות בסנטוריני", סיפרה לעיתונים הבריטיים כי בעשור האחרון שולש מספר התיירים בעלי המשקל העודף שמגיעים מארה"ב, מרוסיה ומבריטניה.

 

למעשה סנטוריני היא קבוצת איים בים האגאי, אך סנטוריני הוא גם הכינוי המקובל לאי המרכזי בה, תירה. האיים הם שרידי הר הגעש סנטוריני. כפריהם הציוריים מושכים אליהם תיירים רבים מרחבי העולם, והתיירות היא מקור ההכנסה העיקרי בהם.


פורסם לראשונה 30/07/2018 22:25

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
חמור מטפס במעל הגבעה בסנטוריני
צילום: shutterstock
מומלצים