שתף קטע נבחר

בכיר רוסי: "הכוחות האיראניים בסוריה נסוגו למרחק של 85 ק"מ מגבול ישראל"

גורם מדיני בירושלים אמר בשבוע שעבר כי ישראל מתנגדת בתוקף לנוכחות איראנית בסוריה. היום אמר שליחו של נשיא רוסיה: "הצלחנו להביא להסגתם של הכוחות האיראניים למרחק של 85 קילומטרים מאזור גבול ישראל-סוריה"

לא 100 ק"מ, אלא 85? שליחו של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין לסוריה, אלכסנדר לברנטייב, אמר היום (ד') כי רוסיה "לוקחת בחשבון את האינטרסים של שכנותיה של סוריה, בהן ישראל. כשאנו מתחשבים באינטרסים אלו, הצלחנו להביא להסגתם של הכוחות האיראניים למרחק של 85 קילומטרים מאזור גבול ישראל-סוריה".

 

 

בדברים שצוטטו באתר "ספוטניק", אמר לברנטייב כי ברוסיה מאמינים שחששותיה של ישראל בנוגע לנוכחות האיראנית סמוך לגבול סוריה פוחתים. "אנו בטוחים בכך", הוא אמר.

 

בשבוע שעבר, לאחר פגישתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו עם שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב והרמטכ"ל הרוסי ולרי גרסימוב בירושלים, אמר גורם מדיני בכיר שרוסיה שואפת להרחיק את הכוחות האיראניים מגבול ישראל-סוריה עד לטווח של 100 קילומטרים.

 

גורם מדיני אמר עוד לאחר הפגישה בשבוע שעבר בין נתניהו לבכירים הרוסים: "הבהרתי שוב שלא נקבל התבססות צבאית איראנית בסוריה. לא בקרבת הגבול, לא מעבר לרצועה של ה-100 קילומטר, שהרוסים אגב מדברים עליה ומתחייבים לה. אבל אמרנו שיש גם נשק ארוך מעבר לתחום הזה, וכל הכוחות האלה צריכים לצאת מסוריה".

 

אותו גורם הוסיף: "אנחנו שומרים על חופש פעולה מלא של צה"ל, ואנחנו חושבים שהפעולה של הוצאת איראן צריכה לכלול את המרכיבים הבאים, מעבר למה שאמרתי: קודם כל, כל הנשק הארוך טווח יוצא מסוריה; ייצור הנשק המדויק מופסק; הוצאת נשק אסטרטגי אחר, למשל הגנה אווירית שמגינה על הטילים; סגירת מעברי הגבול שמאפשרים הברחה של הנשק הזה, גם בגבול סוריה-לבנון, שבו מבריחים נשק לתוך לבנון, ובגבול עיראק-סוריה שבו מבריחים נשק מאיראן לתוך סוריה עצמה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אנשי מיליציות איראניות בסוריה
מומלצים