שתף קטע נבחר

תלונות בגין הסתה אחרי פרסום בערוץ 7: "ערבים ולהט"ב הושוו לנאצים"

משה חסדאי, פובליציסט באתר ערוץ 7, רס"ן במיל' ומנהל במגזר הציבורי, כתב כי ח"כים ערבים הם ניאו נאצים ותקף שמאלנים, הומואים ופמיניסטיות. בשיחה עם ynet הוא המשיך לתקוף: "כשהאויב מסתכל עלינו ורואה אלוף שיוצא מהארון - ברור שזו חולשה". פעילים הגישו נגדו תלונות בתחנות משטרה ברחבי הארץ

פעילי להט
"יודעים מה תוצאות ההסתה". הפעילים לאחר הגשת התלונה

 

פעילים מהקהילה הגאה הגישו הערב (ד') עשרות תלונות בגין הסתה בתחנות משטרה ברחבי הארץ נגד משה חסדאי, שפרסם מאמר מסית ואלים באתר ערוץ 7. חסדאי, רב-סרן במיל' שכיהן בעבר כמנהל היחידה לקידום נוער בקריית ארבע, מקים ומנהל מחלקת נוער אזורית במועצה האזורית שפיר ומנהל מרכז הקליטה במבשרת ציון, וכן פובליציסט באתר, קרא במאמר להשמיד את הרשות הפלסטינית ואת ארגון חמאס תוך שהוא קובע כי הם, יחד עם חברי הכנסת הערבים - ניאו נאצים.

 

הוא כתב כי אזרחי ישראל נמצאים "בקרב על חיינו", והוסיף: "מדובר באויב פנימי, שאחת דינו, לרדת מעל בימת ההיסטוריה. זהו עמלק, שדינו ידוע והגיע הזמן לבצע". המחבר תקף גם את השמאל ואת קהילת הלהט"ב: "הכוח הלהט"בי והחילוני השמאלני הקיצוני, הכולל את הפמיניזם הרדיקלי שחודרים לצבא ולעמדות כוח, משחקים לידי האויב הערבי, שרואה בהם הזדמנות להחלשת העוצמה הצבאית והלאומית היהודית".

פעיל ישי פולברמכר מגיש תלונה ב משטרה כתבה ערוץ 7 משה חסדאי פרסום הסתה ערבים להט
תלונה במשטרה נגד מפרסם המאמר
 

בשיחה עם ynet הערב המשיך חסדאי לעמוד מאחורי הדברים שפרסם והוסיף לתקוף בחריפות את הקהילה הגאה בכלל, ואת האלוף הגאה המוצהר הראשון בצה"ל, הפרקליט הצבאי הראשי אלוף שרון אפק, בפרט. בתגובה לשאלה אם לדעתו חברי קהילת הלהט"ב מחלישים את עוצמתו של צה"ל, השיב: "כאשר האויב מסתכל עלינו ורואה את כל הסיפור הזה של אלוף שיוצא מהארון, רואה את כל ההפגנות האלה בתל אביב בעירום מלא, מצעדי גאווה, מחלוקת בתוך העם - חלק מהעם מרגיש מאוים מאוד מכל הסיפור הלהט"בי, ברור שכולם מבינים שהצד השני מפרש את זה כחולשה ולא כחוזק.

 

"אלוף בצה"ל צריך ליצור הרתעה אצל האויב וכל מה שמשרת את המטרה של ההרתעה והניצחון זה מה שצריך להיות בפרונט. כל השאר לא מעניין את אף אחד". חסדאי ציין כי הוא מתנצל אם ציער מישהו. 

 

הכתבה הוסרה מהאתר אך צולמה: 

כתבה ערוץ 7 משה חסדאי פרסום הסתה ערבים להט

כתבה ערוץ 7 משה חסדאי פרסום הסתה ערבים להט

כתבה ערוץ 7 משה חסדאי פרסום הסתה ערבים להט

כתבה ערוץ 7 משה חסדאי פרסום הסתה ערבים להט

מאתר ערוץ 7 נכתב כי כתבה הועלתה לאתר "בעקבות תקלה". האתר פרסם התנצלות בחשבון הטוויטר שלו: "בעקבות תקלה עלה לאתר ערוץ 7 מאמר שתכניו עלולים להשתמע באופן המעודד מעשי אלימות. אתר ערוץ 7 מגנה כל קריאה לאלימות ומקפיד על שיח מכובד ופתוח. העורך התורן ננזף והמאמר הוסר. אנו מקווים כי כל כלי התקשורת יחילו על עצמם סטנדרטים שכאלו, גם כשמדובר בהסתה נגד קבוצות אחרות בחברה הישראלית".

 

 

פעילים להט"בים שהגישו הערב תלונות בגין הסתה נגד חסדאי אמרו: "בכל שנה מתחדשת המתקפה על הקהילה הגאה ומוגשות תלונות במשטרה שנסגרות מתוך 'חוסר עניין לציבור'. השנה עלתה המתקפה מדרגה שבה והקהילה הושוותה לאויבים הגרועים ביותר, לנאצים, לרוצחים. התוצאה של ההסתה הזאת ידועה, היא מוכרת לנו מהבר-נוער, ממצעד הגאווה שבו נרצחה שירה בנקי וממאות מקרי תקיפה נגד הקהילה הלה"טבית בכל שנה".

 

מקבוצת "הפנתרות הוורודות" נמסר כי "החיים של להט"בים לא חשובים פחות משל אף אזרח או אזרחית בישראל. מגיע לנו חיים עם ביטחון ושלווה כמו כל אזרח. השתיקה הרועמת של נתניהו ושריו לנוכח ההסתה הקשה מדגישים את הצורך בהתעוררות האזרחית מהשבועות האחרונים. באין מנהיגות, תפקידנו להגן על אחינו ואחיותינו הלהט"בים".

 

 
הפעיל ישי פולברמכר פרסם פוסט בפייסבוק מתחנת המשטרה בשכונת תלפיות בירושלים וכתב: "הגעתי להגיש תלונה על משה חסדאי בגין הסתה לרצח של שמאלנים, להט"בים ופמיניסטיות, כמו גם הסתה לרצח עם של המגזר הערבי כולו. בנוסף בכוונתי להגיש תלונה על יעקב כץ, יו"ר ערוץ 7, בגין שותפות לדבר עבירה על כך שאפשר לחסדאי את הבמה".
 
 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פעילי להט"ב לאחר הגשת התלונה
מומלצים