שתף קטע נבחר

רבני המגזר שלי, אני הומו. מה אתם רוצים ממני?

שוב קראתם לי סוטה, חולה וטרוריסט - וזה מפריע לי במיוחד כשמדובר ברבני המגזר שלי, שאני אוהב ומכבד. גם אם תביאו 5,000 איש להפגנת נגד, גם אם תגייסו 100 אלף חתימות, זה לא יעלים אותנו. מאז שאני בן 13 ושלחתם אותי לטיפולי המרה, אני מנסה להבין: מה אתם רוצים בעצם?

אפשר שקט? רק רגע אחד של שקט בלי צעקות. כן, רבנים, רבני המגזר שלי. אני מנסה להשתיק אתכם. שוב קראתם לי סוטה, חולה, טרוריסט ועוד שלל סופרלטיבים. שוב הפגנתם אטימות שמגיעה ממקום של בורות וחולשה. האם לא ברור שלא לכך הכוונה בפסוק "ואהבת לרעך כמוך"? האם עדיין אינכם מבינים שמדובר פה על פיקוח נפש?

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 


 

אתם צועקים סיסמאות ללא טיפת חשיבה לעומק, וזה מפריע לי במיוחד כשמדובר ברבנים, ברבני המגזר שלי שאני אוהב ומכבד. אנשים שואלים אותי מה אתם רוצים; מבקשים להבין: מה המטרה שלכם. אני יכול להגיד מה המטרה שלי (למשל, שרבנים יהיו יותר מכילים), אבל אין לי מושג מה אתם מנסים להשיג.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

וחוץ מלחזור על אותן סיסמאות שחוקות, מה עשיתם? מה באמת המטרה שלכם?  שלא יהיו עוד להט"בים? הרי זה לא הולך לקרות. יהיו. גם אם תביאו 5,000 איש להפגנת נגד. גם אם תגייסו 100 אלף חתימות. הרי זה לא יעלים אותנו.

 

 

אז מה השלב הבא במאבק שלכם? שלא יקבלו את הלהט"בים בישראל? ומה ייעשה בנו? תכלאו אותנו? לכמה זמן? האם תבנו מחנה ריכוז? מה זה אומר מבחינתכם "למנוע זכויות"? האם זה אומר שלהט"ב יפסיקו להיות כאלה? שהם לא ירצו להיות בזוגיות? לא ירצו להזדהות במגדרם האמיתי?

 

כמה הייתי צריך אתכם

כאשר הבנתי את נטייתי המינית הייתי רק בן 13, ילד נפחד בישיבה התיכונית, אי-אז לפני 23 שנה. זה לא היה כיף, בלשון המעטה, ולא סיפרתי על זה כי זה "מגניב". כאשר נכנסתי לביתו של המטפל לעבור "טיפולי המרה", זה היה מתוך הבטחות של הרבנים שלי שזה יעבוד.

 

כאשר התחתנתי עם בת-זוג כמו שהקהילה ציפתה ממני, איש לא הזהיר אותי בהכנת החתנים, שכאשר נתגרש אהיה לבדי, מוכה וחבול. אף אחד לא העמיק את השיח, לא הסביר מה זה "טיפולי המרה", לא מהי משמעותם של נישואים, וכמובן שגם לא מה זה אומר להיות הומו דתי.

 

וכמה הייתי צריך את זה. כמה נזקקתי מכם לשיח עמוק לא רק על מה מותר ומה אסור, אלא על איך חיים, ואיך מקדשים שם שמים בעזרת המתנות שהקב"ה נתן לנו.

 

אני עדיין מחכה

וכעת, שנת התשע"ח, אתם עדיין שם, לפני 23 שנים, עדיין לא מבינים - ושוחים בשיח המנסה לקבע פחד ומבוסס על בורות. המכתבים שלכם וההפגנות שאתם יוזמים חסרי משמעות, כי לבד מסיסמאות אין פה תוכן אמיתי.

 

  (מתוך
נדב שוורץ(מתוך "הפנים שלנו" של הקהילה הדתית הגאה, "חברותא" ו"בת קול")

 

ואני עדיין אותו הילד שמייחל לכך שהרבנים של המגזר שאליו אני משתייך יהיו מסוגלים לקחת את שני החלקים בזהות שלי, זו הדתית וזו הלהט"בית, וביחד נלמד איך לשלב ביניהם.

 

  • הכותב הוא פעיל בקהילה הלהט"בית הדתית

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
נדב שוורץ
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים