שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הפוסט שהרגיז את ראש הממשלה: לעג ל"מוניטין של נתניהו בקיום הבטחות"
  תא"ל במיל' אמל אסעד מעוספייה חשף את עמדותיו נגד חוק הלאום עוד הרבה לפני שנפגש עם ראש הממשלה, ולכן לדעתו "הוא בכלל לא התכוון לשמוע אותנו". בפוסט שעליו זעם ראש הממשלה כתב: "רה"מ מציע מתווה לצבא שכיר, ההצעה שלך משפילה עוד יותר מחוק הלאום עצמו"

   

   

  פוסט אמל אסעד חוק הלאום מאבק דרוזים ישראל מדינת אפטהייד נגד בנימין נתניהו ראש הממשלה ()
  אמל אסעד בפייסבוק

   

   

  חצי חצי אמל אסעד בנימין נתניהו (צילום: אלכס קולומויסקי)
  נתניהו, אסעד(צילום: אלכס קולומויסקי)

  הפגישה שהסתיימה בפיצוץ בין ראש הממשלה לנציגי העדה הדרוזית - נסובה סביב פרסום פוסט של אמל אסעד, ממנהיגי המחאה נגד חוק הלאום. את הפוסט פרסם אסעד לפני יממה כמעט, ולכן הוא הביע תמיהה מדוע זימן אותו ראש הממשלה לפגישה - ואז בישר לו שלא יוכל להתדיין עמו.  

   

  במהלך הפגישה התפרץ תת-אלוף במיל' אסעד לעבר ראש הממשלה. נתניהו, שזעם על הפוסט שבו כינה אסעד את ישראל "מדינת אפרטהייד", אמר כי לא יקבל פגיעה, לא בכבוד ראש ממשלת ישראל ולא בכבודה של המדינה, ממי שקורא למדינת ישראל מדינת אפרטהייד. חלק מראשי הרשויות הדרוזיות סירבו מראש להשתתף בפגישה שפוצץ נתניהו.

   

  בפוסט כתב אסעד: "ראש הממשלה, באמצעות פקידים במשרדו, הציע לדרוזים להפסיק למחות נגד ההשפלה מהשבוע שעבר. במקומה מציע ראש הממשלה השפלה חדשה בת שלושה ראשים, שעיקרה מתן הטבות לעדה וליחידים המשרתים בכוחות הביטחון בתמורה לתרומתם. במילים אחרות, המתווה שמציע ראש הממשלה הוא מתווה לצבא שכיר, ששכרו הטבות לא לגמרי מוגדרות והבטחות שקיומן מובטח כמו המוניטין של ראש הממשלה בקיום הבטחות.

   

  "ובכן, אדוני ראש הממשלה, בני העדה הדרוזית מתגייסים להגן על ארצם ומולדתם ולא לשרת כצבא שכיר. בני העדה הדרוזית הם אנשי כבוד וההצעה שלך משפילה עוד יותר מחוק הלאום עצמו.

  הפגנה נגד חוק הלאום בקריית הממשלה (מתוך עמוד הפייסבוק
  (מתוך עמוד הפייסבוק "העדה הדרוזית בישראל- נביל סעד")

  הפגנה נגד חוק הלאום בקריית הממשלה (מתוך עמוד הפייסבוק
  הפגנה נגד חוק הלאום בקריית הממשלה(מתוך עמוד הפייסבוק "העדה הדרוזית בישראל- נביל סעד")
   

  "זאת ועוד – חוק הלאום הוא חוק מרושע וגזעני שנועד להכשיר את הקרקע להפיכת המדינה למדינת אפרטהייד. העדה הדרוזית התגייסה לחזית המחאה כפי שהיא נוהגת להתגייס להגנה על ביטחון המדינה. יחד עם העדה הדרוזית התגייסו לעניין גם המוני יהודים ישראלים שהמדינה חשובה להם והם אינם נמנים על הגזענים אשר מוליכים את המדינה הזו אל סף תהום". 

   

  גם ב-20 ביולי פרסם אסעד פוסט, ובו פנה ישירות לראש הממשלה: "שמי אמל אסעד, אני אזרח מדינת ישראל ואינני יהודי. אני בן העדה הדרוזית תושב עוספיה. במילים אלו פתחתי גם את מכתבי הגלוי אליך לפני קצת פחות מארבע שנים, בעקבות ההחלטה שהעברת בממשלה להמשיך בתהליך החקיקה של חוק הלאום הנוראי".

   

  אסעד הציע לראש הממשלה אז "להצביע על המשמעויות ההרסניות של חוק זה ועל הפגיעה הקשה שהוא פוגע באזרחי ישראל שאינם יהודים". אך לדבריו, לא זכה למענה מנתניהו.

   

  "למה הכוונה ב-'מדינת לאום של העם היהודי'? אם אני אינני יהודי אז זו אינה המדינה שלי? האם כוונתכם לומר שיש אזרחים 'בעלי-בית' שהמדינה שלהם ואזרחים 'דיירי-משנה' שאינם יהודים ואין להם שייכות לארץ מולדתם?", תהה.

   

  אחרי פיצוץ הפגישה אמר אסעד: "לא הייתה שום תקרית. הכול היה מתוכנן. הוא בכלל לא התכוון לשמוע אותנו, לא התכוון לשמוע את הקצינים שבניגוד לעמדתו. הוא התכוון לבוא להצטלם עם הנכבדים ולהגיד שהוא מקים ועדות. אנחנו באנו להגיד את עמדתנו. הוא ראה אותי ואמר שהוא 'לא רוצה לשבת עם אמל', בגלל שכתבתי שישראל מדינת אפרטהייד.


  פורסם לראשונה 02/08/2018 23:00

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים