שתף קטע נבחר

"הדרוזים יחזירו אותנו לשלטון": סערת הוואטסאפ המזויף

שעות לפני הפגנת חוק הלאום, הופצה ברשת תכתובת שממנה עולה כי מפלגת העבודה תיאמה את המחאה עם מנהיגי הדרוזים, לכאורה על ידי פעיל ליכוד. מפלגת העבודה: "100% פייק, אין פעילים בשמות האלה". גבאי: "רוח בלפור מנשבת מתכתובת זו". הליכוד: "תדרוכי הפאניקה של גבאי מפוברקים בהחלט"

 
 
שעות ספורות לפני עצרת הדרוזים בכיכר רבין, הופצה היום (שבת) תכתובת וואטסאפ מזויפת שממנה עלה לכאורה תיאום של פעילי מפלגת העבודה עם מנהיגי העדה הדרוזית. התמונה המפוברקת הופצה תחילה בחשבון פייסבוק של פעיל ליכוד לכאורה, והובילה לסערה בין תומכי שתי המפלגות. בהמשך אמרו בליכוד כי אין עובד ליכוד בשם כזה.

 

בכל מקרה, לפי ההתכתבות המזויפת שני פעילים מרכזיים במפלגת העבודה שמחו לשמוע שהדרוזים סירבו לקבל את המתווה שהוצע להם מצד ראש הממשלה בנימין נתניהו. "הפעילים" כתבו בפירוש כי סירובם של בני העדה הדרוזית נובעת ממניעים פוליטיים וכי התבצרו בעמדתם בתיאום.

 

"מה עוד אפשר לבקש? הדרוזים מספקים את הסחורה?" כתב "הפעיל" אבי ירון ממחוז מרכז. "אתה חושב שלא יוותרו?", שאל אותו "קרמר", אך ירון התעקש כי ישב אתמול עם תא"ל במילואים אמל אסעד בבית קפה וסגר איתו את הכל. "אין הסכמה ולא תהיה הסכמה", כתב ירון.

 

התכתבות הודעות ווטסאפ מפלגת עבודה ()

התכתבות הודעות ווטסאפ מפלגת עבודה ()

התכתבות הודעות ווטסאפ מפלגת עבודה ()

"תותח, עוד יירשם בספרי ההיסטוריה שחזרנו לשלטון על חשבון הדרוזים!", החמיא לו קרמר ושאל: "אמל יקבל שריון ברשימה? אבי יסכים?", תוך רמיזה ברורה כי מנהיגי המחאה סיכמו עם יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי על תפקידים פוליטיים בעתיד. "סלאח (סעד, חבר המפלגה) לא מספק את הסחורה. אמל נתפס חריף והנושא סגור עם אבי", כתב ירון.

 

אמל אסעד, ממובילי המאבק הדרוזי נגד חוק הלאום ()
הפעיל המזויף כתב: "ישבתי עם אמל וסגרתי הכל. לא תהיה הסכמה". תא"ל אסעד

בבדיקה שנערכה ברשימותיה של מפלגת העבודה לא נמצאו השמות קרמר או אבי ירון, ובמפלגה מיהרו להבהיר שמדובר בזיוף. פעילים רבים שיתפו בשעות האחרונות כי "עובד מפלגת הליכוד מפיץ תכתובת ווטסאפ המיוחסת לאנשי מפלגת העבודה, מדובר בתכתובת שכולה פייק, 100% זיוף, כל שם, אות והודעה כאן פשוט לא אמיתיים. מסוג הדברים שיוצאים ממכונת השטנה בבלפור כדי לפגוע בהפגנה הערב".

 

עוד כתבו כי "נפעל מול רשויות החוק על-מנת לחקור את מפיצי הפייק המצורף כאן. ובכל מקרה - התשובה לפייק ניוז של ביבי היא פשוט להפיץ את האמת. ולהגיע הערב לכיכר רבין ב-20:30".

 

גם יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי תקף את ראש הממשלה ואמר כי "רוח בלפור המבוהלת מנשבת בתכתובת הוואטסאפ המזויפת שמפיצים בליכוד משעות הבוקר. זו רוח שטנית, מסוכנת, שמפוררת את חוסנה של החברה שלנו וקורעת אותה לגזרים. הכל כשר בדרך לקלפי ולהיחלצות מהחקירות. נחליף אתכם, נתקן את כל מה שהרסתם ונהפוך את מגילת העצמאות לחוקתה של מדינת ישראל - מדינת העם היהודי עם שוויון זכויות מלא לכל אזרחיה".

 

מהליכוד נמסר בתגובה: "זה לא מפתיע שאדם שנחשף רק לאחרונה כמי שמקדיש את רוב זמנו לקמפיינים מפוברקים נגד יריביו הפוליטיים, יטעה לחשוב שגם אחרים נוהגים כמוהו. אנחנו לא יודעים לקבוע אם הפוסט המדובר מפוברק או לא. מה שבטוח זה שההודעה ותדרוכי הפאניקה של גבאי, כאילו הליכוד עומד מאחוריו, מפוברקים בהחלט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים