שתף קטע נבחר

מהיום: צוברי ומשיח באליפות העולם בדנמרק

חמישה ישראלים ייכנסו למעגל התחרויות בדגם ניל פרייד. שני הגולשים הוותיקים ושלושה צעירים ינסו להתברג לעשירייה הראשונה ולהשיג עבור ישראל את הכרטיס לטוקיו 2020

פרק נוסף יירשם היום (ראשון) ביריבות המעניינת בין שחר צוברי ונמרוד משיח, כשצמד גולשי הנילפרייד ייאבקו באליפות העולם בשייט בארהוס, דנמרק. כל אחד מהם ינסה להיות זה שיעניק לישראל את הכרטיס הבודד לאולימפיאדת טוקיו, על ידי התברגות לעשירייה הראשונה.

 

חשוב לזכור שבכל מקרה לא ייקבע במהלך השבוע הקרוב מי השייט שייצג את ישראל באולימפיאדה, מפני שהכרטיס מוענק למדינה ולא לגולש ספציפי. רק בהמשך הדרך, אם אכן יושג הכרטיס, נדע מי יאייש את המקום הזה. הקריטריון הישראלי צפוי להיות מוכרז בחודשים הקרובים.

 

משיח וצוברי באימון משותף נדיר. יריבות מרה (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
משיח וצוברי באימון משותף נדיר. יריבות מרה(צילום: אורן אהרוני)

 

אבל בלי קשר למה שעומד ספורטיבית על הפרק, ניסיון העבר מלמד שהמאבק הולך להיות מעניין. היחסים בין צוברי ומשיח ידעו עליות ומורדות לאורך השנים, עוד מהימים בהם התחרו זה בזה באליפות ישראל לנוער. השיא הגיע עם עימות באליפות אירופה ב-2011 בבורגס בבולגריה. צוברי, מדליסט הארד מאולימפיאדת בייג'ינג 2008, ערער בתום אחד השיוטים על החלטת השופטים שלא לפסול את משיח, בשל תקרית שצוברי עצמו כלל לא היה מעורב בה.

 

הערעור לא התקבל וה"נקמה" הגיעה בשיוט המדליות, כאשר צוברי היה בדרך הבטוחה למקום על הפודיום ומשיח מנגד איבד סיכוי, אך ביצע מהלכים טקטיים כדי למנוע ממנו זכייה במדליה. צוברי סיים רביעי ובהמשך קבע איגוד השייט הישראלי כי משיח התנהל באופן בלתי ספורטיבי. 
 

נמרוד משיח. לא יבחל באמצעים (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
נמרוד משיח. לא יבחל באמצעים(צילום: אורן אהרוני)

 

לקראת אולימפיאדת ריו ב-2014 נרשמה תקרית נוספת בין השניים, כאשר במהלך תחרות מבחן לקריטריון האולימפי שהתקיימה בפאלמה בספרד, טען משיח כי צוברי הפריע לו בכוונה, במטרה לגרום לו לצבור נקודות שליליות. בסיום התחרות, בה נקבע כי צוברי הוא שייצג את ישראל במשחקים, הוא הודה כי גלש באופן טקטי במטרה להביא לדירוג נמוך של משיח, אך טען כי פעל במסגרת החוקים המקובלים בענף.

 

נכון, השנים חלפו והשניים התבגרו. עדות ראשונה לכך ראינו בשנה שעברה כשהם החליטו להתאמן יחד בנבחרת - גם אם שיתוף הפעולה לא החזיק מעמד זמן רב ובסופו של דבר כל אחד מהם התרכז בעצמו.

 

שחר צוברי. הניצחון מעל הכל (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
שחר צוברי. הניצחון מעל הכל(צילום: אורן אהרוני)

 

אבל כשמגיעים לקרב ישיר ביניהם, הדם עלול לעלות לראש ויכול מאוד להיות שנקבל שוב מאבק שלא בהכרח יתנהל ברוח טובה.

 

דבר אחד כדאי לשניים לזכור: שלושה גולשים צעירים ומוכשרים - יואב כהן, יואב עומר ואופק אלימלך, מחכים להם הפעם מעבר לפינה. אם צוברי ומשיח יהיו עסוקים אחד בשני, הם בהחלט עלולים לראות גולש מנציגי הדור הבא עוקף אותם בסיבוב.


אופק אלימלך, יואב עומר ויואב כהן. אורבים לטרף (צילום: איגוד השייט) (צילום: איגוד השייט)
אופק אלימלך, יואב עומר ויואב כהן. אורבים לטרף(צילום: איגוד השייט)

 

אצל הנשים, ייכנסו היום לתחרויות נוי דריהן, נוגה גלר, מיה מוריס, ירדן איסק וקטי ספיצ'קוב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אהרוני
נמרוד משיח ושחר צוברי
צילום: אורן אהרוני
מומלצים