שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בגלל העבודות בקו הרכבת לירושלים: שיבושים במרכז בשבוע הבא
  לפי הודעת רכבת ישראל, הפעלת מערכות החשמל בין תל אביב לנתב"ג תוביל לסגירת תנועת הרכבות על מסילה אחת. סגירת המסילה, מתחילת השבוע הבא עד לסופו, תשפיע על תדירות הרכבות בכמה קווים. מערך היסעים בחינם ינסה לצמצם את הפגיעה. בפנים: הפרטים המלאים על השיבושים

   

  תחנת רכבת ישראל (צילום: דוד סולומונוב)
  מערך היסעים בחינם יחבר בין תחנות סבידור-מרכז לנתב"ג(צילום: דוד סולומונוב)

  צפו לעומסים: בשיא עונת התיירות, הודיעה אתמול (יום א') רכבת ישראל כי במסגרת עבודות התשתית והחשמול הנערכים לקראת פתיחת קו ירושלים-תל אביב והסבת רשת המסילות להנעה חשמלית, יחולו שינויים גדולים בתנועת הרכבות באזור המרכז החל מיום ראשון הבא ועד סוף השבוע הבא.

   

  בשל הכוונה לבצע בשבוע הבא עבודות תשתית להרכבת מערכות החשמול במקטעי המסילות שבין תל אביב לנתב"ג, תיסגר תנועת הרכבות על מסילה אחת מתוך השתיים המחברות את מקטע תל אביב ונתב"ג.

   

  סגירת המסילה תחל בלילה שבין שבת לראשון בחצות ותסתיים ביום ראשון כשבוע מאוחר יותר.

  תחנת רכבת רעננה (דוברות רכבת ישראל)
  (דוברות רכבת ישראל)

  סגירת המסילה הבודדת תשפיע על קווים נוספים בכל הארץ ותשנה את מסלולן ותדירותן של רכבות. כך למשל, בקו נהריה-תל אביב-נתב"ג-מודיעין יעבור הקו לפעול אחת לשעה ולא פעמיים בשעה, הרכבת הראשונה מדי שעה תופעל כסדרה (נהריה-תל אביב-נתב"ג- מודיעין), והרכבת השנייה מדי שעה מנהריה, תסיים ותתחיל את נסיעתה בתחנת תל אביב סבידור-מרכז.

   

  רכבת ישראל תפעיל מערך היסעים חינמי בין תחנות תל אביב סבידור-מרכז לבין תחנת נתב"ג, לתגבור תנועת הרכבות בקטע.

   

  בקו כרמיאל-באר שבע יפוצלו ימי העבודות, הנוסעים אל ומתחנות כרמיאל ואחיהוד יעשו שימוש בקו חיפה-כרמיאל (הקו בצבע חום) ויבצעו החלפת רכבות בתחנת חיפה מרכז השמונה.

   

  הקווים הבאים יצריכו החלפת רכבות בימי העבודות: קו נתניה-רחובות/אשקלון וקו נתניה-בית שמש.

   

  במהלך ימי העבודות יתגבר משרד התחבורה את קווי התחבורה הציבורית הסדירים. לנוסעי הרכבת בימים אלה מומלץ להתעדכן בפרטים המלאים באתר רכבת ישראל, באפליקציה ובפייסבוק.

   

  שיבושים גם השבוע

  יצוין כי גם השבוע צפויים שיבושים שונים ברכבת ישראל בשל עבודות החשמול לקראת פתיחתה של הרכבת בין ירושלים לתל אביב. כמו בשבוע שעבר, גם השבוע צפויה תנועת הרכבות בקו מודיעין-נתב"ג להיפסק מיום רביעי בערב (21:00) ועד יום ראשון ב-4:00 בבוקר. הפסקת פעילות זו תסגור את תחנות מודיעין ונתב"ג.

   

  בימים אלו הרכבות בקו נהריה-מודיעין יחלו ויסיימו את נסיעתן בתחנת תל אביב סבידור-מרכז, ותחנות מודיעין מרכז. תחנות פאתי מודיעין ונתב"ג יהיו סגורות. במהלך ימי הסגירות, יתגבר משרד התחבורה את קו 111 בין מודיעין לתל אביב.

   

  מרכבת ישראל נמסר: "אנו מתנצלים בפני נוסעינו על אי הנוחות הזמנית, ומודים על ההבנה והסבלנות. עבודת התשתית להנעה חשמלית בקו המהיר לירושלים מתקדמת".


  פורסם לראשונה 05/08/2018 21:31

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יח"צ רכבת ישראל
  שינויים בתנועת הרכבות
  צילום: יח"צ רכבת ישראל
  מומלצים