שתף קטע נבחר

המשטרה: לסגור את התיק נגד משה ליאון

במשטרה אומרים כי לא נמצאה תשתית ראייתית לביצוע עבירה פלילית ועבירות מס על-ידי ליאון, המתמודד על ראשות העיר ירושלים

 

משה ליאון (צילום: AFP) (צילום: AFP)
משה ליאון(צילום: AFP)

המשטרה ממליצה לסגור את תיק החקירה נגד משה ליאון המתמודד על ראשות העיר ירושלים. בצהריים (יום ב') הודיעה המשטרה כי השלימה את החקירה בעניינו של ליאון בחשד לעבירות שחיתות ציבורית וטוהר המידות וכן עבירות מס הנוגעת לפעילות החברות הקשורות לליאון ד.ר.א.ר ו"גרין אושן בע"מ". החקירה נפתחה נגד ליאון במסגרת אחת מתתי הפרשות של חקירת השר אריה דרעי

 

במשטרה חשדו תחילה שליאון ביצע עבירות מס בהעברת כספים בין החברות הקשורות אליו ד.ר.א.ר ו"גרין אושן בע"מ". על פי החשד, בשנים האחרונות העבירו כמה מהחשודים שנחקרו בפרשה כספים למיזמים הקשורים למשפחת דרעי. בין 14 החשודים שעוכבו לחקירה, נכלל גם ליאון, חבר מועצת העיר ירושלים.

 

במהלך החקירה שביצעו אנשי רשות המסים יחד עם חוקרי להב 433 הם חדרו בין היתר לחשבונות הבנק של בני משפחת דרעי - אריה, רעייתו יפה וגם של ילדיהם. בין היתר הבחינו החוקרים בתנועות כספיות שהגיעו מכיוונים שונים. אחד המקרים שנחקרים כולל סכום כסף שהגיע מחברה הקשורה לרו"ח משה ליאון, המשמש כחבר מועצת עיריית ירושלים. ליאון עוכב גם כן לחקירה לאחר שהתברר כי הוא העביר את הכסף לדרעי.

 

בחקירתו טען ליאון כי אכן העביר את הכסף כ"דמי תיווך". לדבריו, הכסף הגיע לאחר שדרעי גייס איש עסקים שהשקיע בקרן גידור שבראשה עמד ליאון לפני שנים. לדברי ליאון, דרעי היה אז איש פרטי וסכום הכסף שהועבר אליו היה כמקובל ועל פי חוק. "דמי תיווך שהיו מגיעים לכל אחד עבור העבודה שביצע", הסביר לחוקרים.

 

עם סיום החקירה סבורות היחידות החוקרות כי לא נמצאה תשתית לביצוע עבירה פלילית ועבירות מס נגד משה ליאון. החקירה התנהלה ביחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433 בשיתוף חקירות מס הכנסה תל אביב ברשות המסים ובליווי פרקליטות מיסוי וכלכלה. תיק החקירה יועבר בהקדם לפרקליטות לצורך עיון והחלטה. 

 

השר זאב אלקין, המתמודד על ראשות העיר ירושלים, אמר בתגובה להודעת המשטרה: "שמחתי לשמוע על המלצת המשטרה על סגירת התיק של משה ליאון. משה הוא מתחרה ראוי ורציני במערכת הבחירות הנוכחית בירושלים, וטוב שהמשטרה הורידה את העננה המיותרת הזאת. הקלות שבה לפעמים מטילים דופי באיש ציבור מדאיגה וטוב שמערכת הבחירות בירושלים תתרכז בדיון ענייני על האתגרים העתידיים של העיר". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים