שתף קטע נבחר

חשד לפדופיליה בישיבה היוקרתית: "הרבנים ידעו - וטייחו"

חתנו של אחד מראשי ישיבת "הר המור" היוקרתית טוען כי התריע במשך שנים מפני נ' שנעצר בחשד לפדופיליה - אך ראשי הישיבה התעלמו: "גם אחרי שהגיעו תלונות על המשך המעשים שלו בתוך הישיבה הם לא דיווחו על כך למשטרה", אומר הרב שמעון אור. "אם הם היו פועלים, הפגיעה בקרוב המשפחה שלי ובאחרים הייתה נמנעת"

חשוד בפדופיליה ()
היחס מצד הישיבה היה סלחני כל כך, עד שאחד מראשי הישיבה שימש כעורך חופה ומסדר קידושין בחתונתו של נ' בשנה שעברה – לא לפני ששכנע את אבי הכלה שהוא יכול להיות רגוע לגבי נישואי בתו עם האיש, למרות כל השמועות. בצילום: החשוד בפדופיליה

 

האם רבנים בכירים טייחו את מעשיו של צעיר שפגע מינית בתלמידיהם? בבוקר שאחרי מעצרו של נ' בחשד לעבירות פדופיליה, לאחר שיצר קשר עם נערים למטרות מיניות, טוען רב מירושלים כי התריע במשך שנים מפני האיש, אך ראשי מוסדות תורניים – בהם גם יוקרתיים ביותר – התעלמו מקריאותיו ובכך אפשרו לנ' להמשיך לתקוף.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

הרב שמעון אור הוא חתנו של הרב יהושע צוקרמן, מראשי ישיבת "הר המור" בבירה, הנחשבת ל"ספינת הדגל" של האגף השמרני (המכונה "חרד"לי") בציונות הדתית. בשנים האחרונות פרסם בפייסבוק ובאתר האינטרנט שלו אזהרה מפניו של הצעיר, וסיפר כי הרבנים הבכירים במוסד של חותנו היו מודעים למעשים אך בחרו לשתוק ובכך יש להם אחריות להמשך הפגיעות.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

כעת, לאחר המעצר, גולל אור בשיחה עם ynet את השתלשלות האירועים, וחשף כי גם קרוב משפחתו הותקף מינית על ידי החשוד. "נ' למד כמה שנים מעליו ב'ישיבה לצעירים ירושלים' (ישל"צ) והיה ביניהם קשר של חונך ונחנך", סיפר. "אחרי שהוא סיים את הלימודים שם הוא בא לבקר במקום ופגע בקרוב שלי, שהיה אז כבר שמיניסט. זה קרה בתוך הישיבה ב-2014 והוגשה תלונה במשטרה".

 

"הלכתי לבדוק את הנושא ואז התברר לי משיחה עם רכז ההדרכה בישל"צ שהאדם הזה ידוע כמי שהטריד מינית כמה בחורים מאותו מחזור ולכן הורחק מהפנימייה. כשהגיע לבקר בישיבה כבוגר הם דרשו ממנו לא לבוא יותר, אבל זה לא עזר. אם היו אוכפים את האיסור ומונעים את ההגעה שלו לישיבה, הפגיעה בקרוב המשפחה שלי הייתה נמנעת".

 

"תקף ילד בכיתה ה' בתוך הישיבה"

הרב אור טוען כי לפני שנ' החל את לימודיו ב"הר המור", רכז הדרכה מהישיבה לצעירים הזהיר את הרבנים החדשים שלו מפניו – אך גם זה לא עזר. "גם אחרי שהגיעו תלונות על המשך המעשים שלו בתוך הישיבה הם לא דיווחו על כך למשטרה", אמר. "באחד המקרים הוא תקף ילד בכיתה ה' שהגיע ללמוד שם בליל שבועות".

 

 (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

 

לדברי הרב אור, הרבנים המליצו לאביו של אותו קטין שלא להתלונן נגד הצעיר שפגע בבנו, אך הוא בחר לבסוף כן לעשות זאת. "הזהרתי את הרבנים שאוציא את זה החוצה", מספר אור. "נ' אמנם נזרק מהישיבה באופן רשמי, אבל בפועל המשיך להגיע".

 

לדבריו, גם הטיפול של המשטרה בנושא לא יעיל: "התיק הזה תקוע ואת זה של קרוב המשפחה שלי סגרו. הגשנו על כך ערר שעדיין תלוי ועומד. הישיבה מטייחת וזה מאוד מקשה על החקירה. נתתי למשטרה את כל הפרטים וגם את שמות הרבנים – אבל הם לא נחקרו".

 

ראשי הישיבה שכנעו גם את אבי הכלה ש"הכול בסדר"

הרב שמעון אור מספר כי היחס ב"הר המור" כלפי החשוד היה סלחני כל כך, עד שאחד מראשי הישיבה שימש כעורך חופה ומסדר קידושין בחתונתו של נ' בשנה שעברה – לא לפני ששכנע את אבי הכלה שהוא יכול להיות רגוע לגבי נישואי בתו עם האיש, למרות כל השמועות.

 

טרם התקבלה תגובת "הר המור" ו"ישיבת ירושלים לצעירים".

 

בתחילת השבוע עצרה משטרת רעננה את נ', לאחר ש"לוכד פדופילים" - נער בן 16 שהתחזה לילד - קיבל ממנו הצעות מיניות שונות. בהמשך פנה הגבר שוב אל הנער והציע לו להגיע למפגש מיני. השניים קבעו להיפגש ברעננה, וכאשר הגבר הגיע למקום המפגש הגיעו לשם גם שוטרים שעצרו אותו.

 

סייע בהכנת הכתבה: רענן בן-צור

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לאחרונה חשוד שפיתה ילדים ברשת
מומלצים