שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חשד: מנכ"ל עירייה בצפון הארץ האזין למועמד בבחירות
  עובד הציבור הבכיר נחקר באזהרה . יחד עמו נעצרו ושוחררו שני בני אדם נוספים החשודים במעורבות במעשה. החשדות: פגיעה בפרטיות, ניסיון להאזנת סתר וקשירת קשר לביצוע פשע

   

   

  אנשי הסייבר בכניסה לביתו של המועמד

  אנשי הסייבר בכניסה לביתו של המועמד

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  מנכ"ל באחת העיריות בצפון הארץ נחקר באזהרה בחשד שהאזין למועמד בבחירות המוניציפליות. יחד עמו נעצרו ונחקרו שני בני אדם נוספים - מומחי סייבר - בחשד למעורבות במעשה.

   

  ארכיון (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
  ארכיון(צילום: אורן אהרוני)

   

  המועמד שלו על-פי החשד בוצעו ההאזנות סיפר כי אשתו הפתיעה את שני החשודים ששהו בחדר המדרגות, וכאשר תהתה לפשר מעשיהם - אמרו כי הם "מחפשים אדם מסוים". זמן מה לאחר מכן, שמעה האישה רעשים בחדר המדרגות וכשיצאה - הבחינה בשניים עוזבים את המקום כשהם מנסים להסתתר. היא הזעיקה את המשטרה וכן את בעלה, שהגיע למקום במקביל לשוטרים והתעמת עם השניים.

   

  "שוטרי הסיור עיכבו אותם ולאחר שבדקו מה יש בתיק, שאלו אם אני רוצה להגיש תלונה", אמר המועמד. "עד אותו רגע לא באמת האמנתי שיש קשר אליי. השוטרים הבהירו שמה שיש בתיק מעורר חשד; שהם באו לשם בגללי - ואז הגשתי את התלונה".

   

  המועמד סיפר כי מרגע שהודיע כי הוא מתמודד לראשות העיר - לפני יותר משנתיים - החלו אחריו מעקבים וניסיונות אלקטרונים לדלות מידע. "קיבלתי הודעות שיש גורמים שמננסים לפרוץ ולשחזר את הסיסמה שלי, פרצו למיילים שלי ועוד. יום אחד לא הצלחתי להיכנס לחשבון שלי בחברה מסוימת, ואז התברר שאדם התחזה אלי באמצעות פרטים גלויים כמו מספר תעודת זהות, כתובת ועוד - התקשר לחברה וקיבל את כל המידע על החשבון שלי. הוא גם שינה את הסיסמה כך שלא יכולתי להתחבר וכך הדבר התגלה".

   

  הוא הוסיף: "התחושות מאוד לא נעימות. אני אדם שאין לו שום אויבים, למעט על רקע מערכת הבחירות". עוד אמר המועמד כי הוא "מקווה שיחידת הסייבר תעשה את עבודתה ותמצה את החקירה. לצערי, כל תיקי החקירה והתלונות שהגשתי עד היום בנושא - נסגרו". 

   

  מהמשטרה נמסר כי "במהלך החודש האחרון נפתחה חקירה המתנהלת ביחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בלהב 433, שבמסגרתה נעצרו ושוחררו שני חשודים בחשד למעורבות לכאורה בביצוע עבירות של פגיעה בפרטיות, ניסיון להאזנת סתר וקשירת קשר לביצוע פשע".

   

  עוד נאמר בהודעת המשטרה, כי "במסגרת החקירה הצטברו חשדות ביחס לעבירות כאמור, אשר התבצעו לכאורה במועד הסמוך למעצרם של שני החשודים, ואתמול, עם התקדמות החקירה - נחקר באזהרה חשוד נוסף עובד ציבור בכיר בחשד למעורבות לכאורה באירוע. החקירה נמצאת בעיצומה ומתנהלת בליווי מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה.

   

  "משטרת ישראל תמשיך לחקור ולחשוף עבירות פליליות ולחתור ולהגיע לכל מקום בו יש חשד לפעילות פלילית הפוגעת באזרחים הנורמטיביים".

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים