שתף קטע נבחר

הציוץ של אלון מאסק גרם לזינוק במניית טסלה

מייסד טסלה צייץ בטוויטר: אני שוקל להפוך את טסלה לחברה פרטית, בעלי המניות יוכלו למכור במחיר של 420 דולר למניה או לשמור על המניות ולהמשיך להחזיק בחברה. בעקבות הציוץ זינקה המנייה ב-11%. לאחר מכן הבהיר מאסק: טרם התקבלה החלטה סופית

דרמה בטסלה: מייסד יצרנית הרכב, אלון מאסק, צייץ הערב (ג') כי הוא רוצה להפוך את טסלה לחברה פרטית. בעקבות הציוץ זינקה מניית טסלה בתום המסחר בוול סטריט בשיעור של 11%, למחיר של 379.57 דולר.

 

מאסק אמר כי בעלי המניות של טסלה יכולים למכור את המניות שברשותם במחיר של 420 דולר למניה או לשמור עליהן ולהמשיך להחזיק בחלק מהחברה כשתהפוך לפרטית.  

אלון מאסק (צילום: רויטרס)
אלון מאסק, מייסד טסלה(צילום: רויטרס)

במייל ששלח מאסק לעובדיו ופורסם לאחר מכן בפוסט, כתב מייסד טסלה כי עדיין לא התקבלה החלטה סופית בעניין הפיכתה של החברה לפרטית. עם זאת הסביר, כי הסיבה לכך היא צורך לייצר סביבה שתאפשר לטסלה לפעול במיטבה.

 

"כחברה ציבורית אנו מחוייבים למעגל של דוחות רבעוניים, אשר מפעיל לחץ עצום על טסלה להגיע להחלטות שאולי נכונות לרבעון מסוים, אבל לא בהכרח נכונות לטווח הארוך", כתב מאסק. הפיכת החברה לפרטית תוריד חלק מהלחץ המופעל עליה על ידי המשקיעים. לפי מאסק, החברה צפויה לעבור לרווחיות ברבעון השלישי של 2018.

 

עוד כתב מאסק, כי "בעתיד, כשטסלה תיכנס לפאזה של צמיחה איטית יותר וניתנת לחיזוי, יהיה הגיוני לשוב לשווקים הציבוריים". עוד ציין כי "ההחלטה להפוך לחברה פרטית תיקבע סופית בהצבעה בקרב בעלי המניות".

 

לאחר פרסום הציוץ של מאסק קפצה מניית טסלה תוך זמן קצר ביותר מ-7%, והמסחר בה נעצר למשך יותר משעה, וחודש שוב לקראת סוף המסחר. שער הנעילה הגבוה ביותר שרשמה החברה היה בספטמבר האחרון - 385 דולר. באפריל לעומת זאת נסחרו מניות טסלה בשפל של 244.59 דולר.

 

החברה נוסדה ב-2003 והפכה לציבורית בשנת 2010. מחיר מניה של 420 דולר ישקף לחברה שווי שוק של 71.3 מיליארד.  

אלון מאסק מייסד טסלה מצייץ בטוויטר על הפיכת החברה לפרטית (צילום מסך)
(צילום מסך)
 

אלון מאסק מייסד טסלה מצייץ בטוויטר על הפיכת החברה לפרטית (צילום מסך)
(צילום מסך)

 

ב-1.8 דיווחה טסלה על תוצאות מעורבות ברבעון השני. החברה דיווחה אמנם על הפסד גדול מהצפי, אך גם הצליחה להכות את תחזיות ההכנסות. על פי דוחות טסלה, הפסידה החברה 718 מיליון דולר (3.06 דולר למניה) ברבעון השני - זאת לעומת הפסד של 336 מיליון דולר (או 2.04 דולר למניה) בתקופה המקבילה אשתקד. מדובר בהפסד הגדול מהתחזיות המוקדמות שהיו להפסד של 2.92 דולר למניה.

 

מנגד הכנסות החברה עלו מ-2.7 מיליארד דולר ברבעון המקביל אשתקד ל-4 מיליארד דולר ברבעון השני - בדומה לתחזיות המוקדמות שהיו למכירות רבעוניות של 3.99 מיליארד דולר. טסלה מסרה כי היא מתכוונת לעמוד בקצב ייצור של 6,000 כלי רכב לשבוע ממודל 3 עד סוף אוגוסט, ולעמוד ביעד של מסירת 100 אלף כלי רכב ממודל S וממודל X השנה.

פורסם לראשונה 07/08/2018 21:52

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים