שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  מקרון לא יבוא: ביטולי ביקורים בשנת ה-70 ליחסי ישראל-צרפת

  הנשיא מקרון ביטל ביקור שהיה אמור להתקיים בנובמבר; ראש ממשלת צרפת ביטל ביקור בחודש מאי; הנשיא ריבלין ביטל ביקור בחודש יוני - כך מציינות ישראל וצרפת 70 שנה ליחסים הדיפלומטיים

   

  בנימין נתניהו ועמנואל מקרון (צילום: רויטרס)
  בנימין נתניהו ועמנואל מקרון בחודש יוני(צילום: רויטרס)

  נשיא צרפת עמנואל מקרון ביטל את ביקורו בישראל, שתוכנן להתקיים בחודש נובמבר הקרוב. הצרפתים לא נימקו רשמית את סיבת הביטול, אך לפי הערכות הוא קשור למשבר הפוליטי שאליו נקלע מקרון על רקע פרשת המאבטח המקורב לו, אלכסנדר בנאללה, שצולם מכה מפגינים כשהוא מתחזה לשוטר.

   

  ביטול ביקורו של מקרון מצטרף לשורה של ביטולים: ראש ממשלת צרפת שהיה צריך להגיע לישראל ולרשות הפלסטינית, ביטל במפתיע את הגעתו בנימוק של ענייני פנים צרפתיים שקשורים ללוח הזמנים של הממשלה. ההערכה בישראל הייתה שמדובר בתירוץ בלבד ושהסיבה האמיתית נעוצה באירועים הקטלניים בעזה ובחשש מהאופן שבו יתקבל ביקור בישראל בדעת הקהל הצרפתית. גם מחלתו של אבו מאזן תרמה לכך.

   

  גם נשיא המדינה ראובן ריבלין שהיה אמור לבקר השנה בצרפת ביטל את הגעתו וכעת מדברים על ביקור בשנה הבאה.

   

  ביטולים אלה מעיבים על חגיגות 70 שנה לקשרים הדיפלומטים בין ישראל לצרפת שמצויינים בשורה של אירועים בתחומים שונים: חדשנות, אמנות עכשווית, קולנוע, מחול, עיצוב, ספרות, מוזיקה, תיאטרון ומדע.

   

  היחיד שלא ביטל את ביקורו היה ראש הממשלה בנימין נתניהו, שהגיע בחודש יוני השנה לפריז ופגש את הנשיא מקרון. לפני שנה הצהיר מקרון שיגיע באביב לביקורים בישראל וברשות כדי לסייע בחידוש תהליך השלום וקידום פתרון שתי המדינות. הביקור נדחה מהאביב לסתיו וכעת בוטל.

   

  בינתיים פרצו גם האירועים האלימים בעזה שבמהלכם נקטה צרפת קו בעייתי מבחינת ישראל והביעה תמיכה בחקירה של האירועים ובהקמת כוח בינלאומי שיגן על הפלסטינים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רויטרס
  מקרון. לא בישראל
  צילום: רויטרס
  מומלצים