שתף קטע נבחר

סוריה הודיעה: אסמה אסד חולה בסרטן השד

השלטון הסורי פרסם תמונה של רעיית הנשיא עוברת טיפולים: "בכוח ובאמונה החלה אסמה לטפל בגידול שהתגלה בשלב מוקדם". אסמה לסורים: "בשנים האחרונות לימדתם אותי מה זה להיות חזקה"

סוריה הודיעה אחר הצהריים (יום ד') שאסמה אסד, רעייתו של נשיא סוריה, חולה בסרטן השד. הודעה שכזו היא נדירה בעולם הערבי, שבו מחלת הסרטן נחשבת לטאבו.

אסמה ובשאר אסד ()
התמונה שפרסמה סוכנות הידיעות הסורית

סוכנות הידיעות הממלכתית בסוריה פרסמה תמונה של הזוג הנשיאותי, כנראה במהלך טיפולים שעוברת אסמה. "בכוח, באמונה ובביטחון החלה הגברת אסמה אל-אסד בשלב הראשון לטיפול בגידול סרטני בשד, שהתגלה בשלב מוקדם", נכתב בהודעת הסוכנות.

 

בהודעה בדף הטלגרם של לשכת הנשיאות הסורית מסרה הערב אסמה לאומה: "אני באה מהעם, שלימד את העולם מה זה להיות חזקה ולעמוד בפני קשיים. הכוח שלי נובע מהכוח שלכם, ועמידתכם לכל אורך השנים האחרונות".

אסמה אסד  ()
"אני באה מהעם". תמונה שפרסמה לשכת הנשיאות הסורית
 

אסמה בת ה-42 נולדה בלונדון להורים סורים. בעבר הייתה יועצת השקעות. היא התחתנה עם בשאר בשנת 2000. לזוג שלושה ילדים: חאפז, זיין וכרים.

 

לפני שמלחמת האזרחים החלה ב-2011 זכתה אסמה לכתבות מחמיאות ב"ווג" ומגזיני אופנה אחרים ולהתייחסות נרחבת בצהובוני בריטניה. מאז שהמלחמה החלה תומכי האופוזיציה בזים לה, וזועמים על כך שהיא ממשיכה לנהל אורח חיים ראוותני ומנותק בזמן שבעלה טובח בעמו.  


פורסם לראשונה 08/08/2018 16:06

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים