שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חמאס נוטה לקבל את מתווה הרגיעה, אך מבהיר: שחרור שבויים - רק בתמורה לאסירים
  הנהגת הארגון פרסמה הודעת סיכום למרתון הדיונים בנוגע להסדרה מול ישראל: "נוהגים בהיגיון ובלב פתוח עם המאמצים". עם זאת - הדגישו: "השבויים הישראלים לא יזכו לטעום את החירות לפני שאסירינו יזכו להיות עם משפחותיהם"

   

  הנהגת חמאס עזה הנהגה ()
  הנהגת חמאס בעזה

  הנהגת חמאס פרסמה הערב (יום ד') הודעת סיכום למרתון הדיונים שקיימה בארבעת הימים האחרונים בנוגע למתווה המצרי לרגיעה, שממנה עלתה נימה אופטימית מצדה. בכירי ההנהגה טענו כי הם "נוהגים בהיגיון ובלב פתוח עם המאמצים" להשגת פיוס פנים-פלסטיני ולהסרת המצור "לצד הוצאה לפועל של פרויקטים לפיתוח הרצועה והגנה על הפלסטינים מפני ישראל". עם זאת, הנהגת חמאס הבהירה כי שחרור שבויים ייעשה רק בתמורה לשחרור אסירים.

   

  בהודעת הארגון נמסר כי נוסף על האמור, "אין לכך מחירים פוליטיים ואין ויתור על זכותנו להחזיק בנשק ובהתנגדות או על האחדות הגיאוגרפית בין הגדה והרצועה. משלחת בכירי הארגון שיצאה לקהיר נושאת עמה את עמדת הארגון".

   

  בכירי הארגון הוסיפו בנוגע לסוגיית השבויים, כי "הלשכה המדינית דנה בסוגיית שחרור האסירים מבתי הכלא בישראל והוצגה הפעילות בעניין זה לשחרורם, בתמורה לחיילים הישראלים שבידי ההתנגדות. יש לנו נכונות לנהל משא ומתן עקיף שיביא לעסקה מכובדת עבור אסירינו הגיבורים. השבויים הישראלים לא יזכו לטעום את החירות לפני שאסירינו יזכו להיות עם משפחתם".

   

   

  הנהגת חמאס עזה הנהגה מאהר עובייד חאלד אל-בטש מאהר סלאח הנייה אל-עארורי עיזת א-רישק מוסא דודין ()
  הנהגת חמאס בעזה
    

  מוקדם יותר נחסמו כמה כבישים בעוטף עזה עקב הגברת הכוננות. בין היתר נסגר קטע קטן מכביש 25 העובר באזור, וכעת הגישה ליישוב היא דרך כביש פנימי עוקף.

   

  דובר צה"ל הודיע כי "בעקבות הצהרות חמאס וזיהוי פינוי מוצבים של ארגון הטרור חמאס, הוחלט בפיקוד הדרום על הגברת הכוננות וסגירת כמה צירי תנועה במרחב עוטף עזה. מעבר לזה אין הנחיות מיוחדות לעורף. צה"ל פועל להבטחת ביטחון תושבי האזור, לא יאפשר פגיעה באזרחים ובחיילי צה"ל וערוך למגוון תרחישים". כמו כן, חמאס פינה את מוצביו על הגבול. מדובר במהלך שקרה גם בכל הסבבים הקצרים האחרונים בין ישראל לרצועה.

   

   

  כמה שעות לפני כן נשמעה אזעקת צבע אדום בעיר שדרות ובמועצה האזורית שער הנגב. דובר צה"ל הודיע תוך דקות ספורות כי הייתה זו אזעקת שווא.

   

  סגן מנהיג חמאס, חליל אל-חיה, התייחס לתקיפת צה"ל אתמול על מוצב של הארגון בצפון הרצועה שבה חוסלו שני מחבלים שירו אל כוח צה"ל, ואמר כי ישראל אינה מכבדת את ההסכמות וכי היא הפרה את כל הכללים. אל-חיה הדגיש גם כי "ההתנגדות תגיב על פשע זה". בנוסף הוא אמר כי חמאס והפלגים לא ירשו לישראל לקבוע משוואה חדשה.

   

  השר לביטחון פנים גלעד ארדן התייחס למצב המתוח בדרום במשדר ynet: "אנחנו מבינים את מה שהבנו לאורך כל השבועות האחרונים - שחמאס מנסה לחמם את הגזרה מתוך תשומת לב למצב הקשה שלו, מצב שנוצר בעיקר בגלל הרשות הפלסטינית ואבו מאזן. הם בעצם עצרו את המשכורות. כישלון הפיוס בין הפלגים הפלסטינים לא קשור בהכרח לישראל אבל אנחנו לא נעבור לסדר היום".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים