שתף קטע נבחר

עובדת זרה נפצעה מפצמ"ר בפתח בית האריזה: "כמו כל היישוב, אין להם מיגוניות"

אזרחית תאילנד נפגעה בינוני-קשה בבטנה מרסיסים במושב תלמי אליהו במועצת אשכול. בעלת המשק: "כבר נפגענו בעבר, גם מעפיפונים ובלונים. כרגע כולם מושבתים". רכבו של נאור ניזוק מירי לשדרות: "לילה לא פשוט"

 

 

ההסלמה בדרום : האישה שנפצעה הבוקר (חמישי) באורח בינוני עד קשה מירי פצמ"ר של חמאס ליישוב תלמי אליהו במועצת אשכול היא עובדת זרה מתאילנד שהועסקה בבית אריזה. רפי בן דוד, תושב באר שבע שבעבד היה מנהל עבודה במקום, סיפר: "המקום שבו הפצמ"ר הוא מבנה מגורים סמוך לבית האריזה. זה נפל בפתח וככל הנראה הפצועה הייתה בחוץ. ראיתי בטלוויזיה את האירוע וזיהיתי את המקום. מדובר בנשים שעבדו אצלי ודאגתי להן. הבאתי להן קצת אוכל ושתייה. מדובר בשעות שבהן העובדים בדיוק מתעוררים. יש להם מיגונית במגורים, אבל זה עניין של שניות. אנשים שם חווים את זה כל הזמן. אזעקות, רצים, חוזרים. זה כבר הפך להיות שגרה".

 

  • תושבים בדרום מוזמנים לפנות למערכת החדשות במייל האדום ולשתף סרטונים ותמונות

 

יו"ר ועד היישוב, אלי פרג', סיפר באולפן ynet: "נפלה רקטה ליד מגורי העובדים מתאילנד. אחת מהם יצאה מוקדם יותר ונפגעה קשה. גרים שם עוד 14 עובדים, ואם זה היה קורה חמש דקות אחרי - כולם היו נפגעים".

 

- העובדים הזרים יודעים מה הם נוהלי וההתגוננות?

"כן, אבל אין להם מיגוניות. גם לנו ביישוב אין".

 

מתחילת ההסלמה אמש ועד 8:00 בוצעו יותר מ-150 שיגורים לשטח ישראל. כיפת ברזל יירטה 25 מהם, ובכלל זאת 14 רקטות ופצמ"רים מחצות. רוב הנפילות היו בשטחים פתוחים. אנשי מס רכוש החלו להגיע לזירות הנפילות והם בוחנים את הנזקים שנגרמו. עובדת בית האריזה שנפצעה, בשנות ה-20 לחייה, פונתה לבית החולים סורוקה בבאר שבע. מלבדה נפצע גם אדם באורח קל. פרופ׳ יוחנן פייזר, סגן מנהל בית החולים סורוקה, אמר כי הפצועה סובלת מרסיסים בבטנה.

 

 
 
הפצועה מגיעה לסורוקה (צילום: חיים הורנשטיין)
פינוי הפצועה לסורוקה(צילום: חיים הורנשטיין)
הפגיעה במשק באשכול (צילום: אוריאל גור דוד, רדיו דרום)
הפגיעה במשק באשכול(צילום: אוריאל גור דוד, רדיו דרום)

בנוסף פגעו פצמ"רים ורקטות גם פגיעה בכניסה לבית בשדרות, בבית במועצת חוף אשקלון ובמבנה באזור התעשייה שער הנגב. בבית החולים ברזילי באשקלון התקבלו במהלך הלילה 23 נפגעים - בהם פצוע שנותח בידו, ארבע נשים הרות שמאושפזות להשגחה במצב טוב, שניים שמאושפזים עם כאבי חזה במחלקה פנימית והיתר נפגעי חרדה ופגיעות אורטופדיות.

 

רוזין אבוטבול, בעלת המשק בתלמי אליהו שבו נפצעה העובדת, אמרה: "אם לא אקרין רוגע לא נוכל להמשיך לחיות. הרוגע הזה נושא בתוכו מטען אדיר של פחד. אני לא מפגינה את זה כי אני חייבת להיות חזקה בשביל הבנים, במיוחד הנכדים, שהגיעו גם לראות מה קרה כאן במשק. זאת הפעם השנייה שאנחנו נפגעים במשק שלנו. נפגענו גם מעפיפונים ובלונים ואיתם הצלחנו להסתדר ולכבות תמיד בזמן. אני לא יודעת לאן זה ימשיך ולאן זה יוביל, ורוצה לקוות שיהיה רוגע ושקט.

 

"כרגע אנחנו במצב ממש לא טוב. יש לנו 40 עובדים, כולם מושבתים. אחת בחדר ניתוח בגלל הפציעה ועוד אחד עם רסיס שאני עדיין לא יודעת מה מצבו. אני מחכה שמתורגמן יבוא להרגיע אותם. הזמנו ממרכז חוסן עובד שיוכל לתת להם כוח. אף אחד היום לא יכול לעבוד. אנחנו מחויבים לספקים, להזמנות והכול הושבת ונעצר. אני מקווה לטוב".

 

ראש מועצת אשכול, גדי ירקוני, אמר לאולפן ynet: "האישה נמצאת בחדר הניתוח ומפה אני רוצה לשלוח לה הרבה הרבה בריאות. אסע לבקר אותה יותר מאוחר. הוכח כמה הממ"דים חשובים. ביישוב הזה אין ממ"דים".

 

במהלך הלילה נפלו רקטות ופצצות מרגמה גם בשדרות, בחוף אשקלון ובשער הנגב. נאור הלוי משדרות, שרכבו ניזוק אתמול מהירי, סיפר על הלילה שעבר: "לילה לא פשוט. כולנו ישנו בממ"ד, אבל ברוך השם זה מאחורינו. הרכב ניזוק אתמול בפגיעה. הייתי בגן המשחקים יחד עם הילדים וכשהיינו בכניסה לבית נפלה רקטה וריססה את האוטו שלי. הציפייה והרצון זה שמדינת ישראל לא תטפל בכפפות של משי בכל הארועים האלה. גם לחמאס יש הנהגה, יש להם אבא ואמא, ואיתם צריך לבוא בדין וחשבון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים הורנשטיין
פינוי הפצועה מתלמי אליהו
צילום: חיים הורנשטיין
מומלצים