שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "האח הגדול": כשהקנאה באביבית מטריפה את הדעת
  התקף הקנאה הילדותי של מירב באביבית הביא אותה לשפל חדש ונראה כי בית האח הגדול הגיע לנקודת רתיחה. כולם רבים עם כולם וזה אפילו לא חשוב על מה. לא פלא שעמוס יצא משם בדילוגים - זה לא המקום לאנשים נבונים ושפויים

  בוקר טוב לעמוס, המודח המי-סופר-כמה שעזב אתמול את הבית בדילוגים ונראה המאושר באדם. עמוס נמלט מבלי להביט אחורה כי הוא הבין מבפנים את מה שנאלצנו להבין מבחוץ – זאת לא עונה לאנשים נבונים ושפויים. הוא אומנם הודח בהדחת ניפוי – זו שמאפשרת להפקה להיפטר מדיירי השוליים שלא מקבלים קולות פשוט כי הם כמעט לא נוכחים במשחק. לעמוס היה את הפוטנציאל להפוך לדייר דומיננטי בבית – הוא אדם מעניין ודעתן - אבל הוא עשה את שיקולי האנרגיה שלו, הבין איזה אופי מקבלת הדינמיקה בבית והעדיף להוריד פרופיל. זה קרה ללא מעט דיירים מסוגו שנשרו במהלך העונה, אם מרצון ואם על ידי הצופים – אילן, טאי, תמי. הם פשוט לא מצאו את עצמם בווליומים האגרסיביים שהתפתחו בבית ובחרו להתחפף. נשארנו רק עם ישראל, ונקווה שבגמר היהודים ינהרו באוטובוסים לאפליקציה ויתנו לו מקום ריאלי.

   

  התפרים בבית ממשיכים להיפרם, והעניין הוא כבר לא על מה רבים, אלא איך. כי הרי אם נרד לשורש הסכסוך נגלה פרט מאוד מביך – מירב מקנאה באביבית על תשומת הלב שהיא מקבלת. ואת זה לא שמעתם ממני אלא מפי הבריאה עצמה, וכמעט בכל ויכוח, כולל זה עם אליאב שקרה לפני כמה ימים (עוד לפני ההדחה של סימה, אלוהים אדירים, כבר עבר נצח קטן מאז). ביטויים כמו "אני סחבתי אותך" ו"אני נתתי לכם מה שהיא נותנת לכם", הם זיקוק נטול תחכום של הסוגייה שמירב מתייסרת עליה. ואחרי שהפקת האח הכתירה את מירב בעל כורחנו כדמות הכי דומיננטית בבית והיא התיישבה על כס הקוצים המפוקפק שלה, היא הכניסה את אביבית שגוזלת ממנה את הסוכריה.

   

  האם אביבית ומירב יכלו להיות חברות טובות בנסיבות אחרות? נניח אם אזעקת הפאלחה לא הייתה נשמעת בדקות הראשונות של הכניסה של אביבית לבית? אין לי מושג. ברור לי שמירב חששה מאביבית, או יותר נכון מהעובדה שהיא מפורסמת, כמו שבייינישים מפחדים ממדריכות צניחה. בצורה לא הגיונית, ילדותית, שבסופו של דבר תתנקם בהם עצמם כשיזכרו בגובה 5000 מטר שהם לא זוכרים איך לפתוח את המצנח. כרגע מירב כבר מתקרבת לקרקע וזה מורגש. עובדה: אפילו האל הטוב היה מתקשה ליצור חכה שתדוג את אליאב - האיש שמחזיק בחגורה שחורה בניטראליות, שלא בא לשפוט ולהגיד את האמת בפנים חלילה לאף אחד - מתוך וודסטוק הצווחות המכוער והמבטל שקיבלנו אתמול, וכל הפיפי חיים שלי נשמה כפרה שבעולם לא יכשירו את השרץ.

   

  מתוך
  (צילום: באדיבות רשת)

  מתוך
  מתוך "האח הגדול"(צילום: באדיבות רשת)

   

  כי בתכלס, עזבו אתכם מעל מה רבים, זה כבר לא האישיו. רבים על תשומת לב, כי תשומת לב היא הלחם והחמאה והפתיתים של הדיירים. הם הגיעו לאח הגדול כי הם רוצים להיראות. להוציא מסוקים נדירים ותרועות מבחוץ בערבים שיש בהם הדחה, הדיירים האחרים בבית הם האינדיקציה היחידה שלהם לכמה הם פופולרים. הניתוק מהציוויליזציה הופך כל דחייה בתוך הבית לאירוע טראומטי. תראו את אביבית שאדל לא באה לשיר איתה בבריכה. אביבית שכל החתיכים אצלה, מתקשה להתמודד עם ההתרחקות של הנשים בבית למרות שזה משהו שהיא מורגלת בו בחוץ. אז אביבית הלכה לבכות בשקט לאלי ואחר כך דיברה בשפיות יחסית עם אדל.

   

  לעומתה, מירב מסתחררת בדפוס שמזכיר קצת את תומר, שגם נקלע למחזוריות דומה ומצערת - עולב במישהו ואז קורא לו כביכול כדי לעשות סולחה, אבל בגלל שבקשת הסליחה לא באה ממקום אמיתי הוא לא מצליח להתאפק והיא הופכת שוב לתוכחה. קצת כמו פו הדוב, שהכניס יד לצנצנת סוכריות, תפס כמה, לא הצליח להוציא את היד עם הסוכריות אבל סירב לשחרר את הסוכריות כדי להוציא אותה ריקה. גם כשמירב שוחטת כבש ומזמינה את אליאב היא לא באמת מכה על חטא, אומרת לו שוב ושוב את אותם הדברים ומקווה שהפעם התוצאה תהיה שונה. וזה יחמיר, כי אחרי ההדחה של סימה הפתיליה שמתחת לעכוז של מירב מתחילה לבעור, מה שרק יגביר אצלה את הלחץ. הרבה שיט מצפה לדיירי הבית, ולכן, למרות החום, אני ממליצה לכולם לתפוס בזמן הקרוב מרחק סביר מהמאוורר.

   

  בפרק הבא: דייר אחד יקבל כרטיס לגמר ויזכה למסע חנופה מכל השאר.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הטבות למנויים
  מומלצים