שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מכה לתיירות בעוטף עזה: בוטל פסטיבל הכדורים הפורחים באשכול
  עקב ההסלמה והירי מהרצועה, הוחלט לאחר התייעצויות לבטל את הפסטיבל המסורתי בפארק אשכול - שאליו נמכרו 4,000 כרטיסים. הנזק לתיירות בדרום נאמד במיליונים

   

  פסטיבל הכדורים הפורחים באשכול. בוטל (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
  פסטיבל הכדורים הפורחים באשכול. בוטל(צילום: רועי עידן)

  בעקבות ההסלמה בדרום  - מכה קשה לתיירות בעוטף עזה: בוטל פסטיבל כדורים פורחים המסורתי שאמור היה להתקיים בפארק הבשור ביומיים הקרובים. 4,000 כרטיסים נמכרו לפסטיבל, אבל עקב ההסלמה וירי הרקטות והפצמ"רים הבלתי פוסק מרצועת עזה הוחלט לבטלו, לאחר התייעצויות ממושכות עם גורמים בצה"ל. במשך חודשים התכוננו באשכול לפסטיבל, והנזק לתיירות בדרום נאמד במיליוני שקלים.

   

  ראש המועצה האזורית מרחבים שי חג'ג': "ההחלטה על הביטול היתה מחויבת כדי להבטיח את שלומם של המבלים. על הממשלה וצה"ל להביא לשקט מוחלט כאן, בפתרון מדיני או צבאי. נקיים את פסטיבל הכדורים הפורחים, במלוא הדרו, בשנה הבאה בפארק הבשור".

   

   

  מדובר באחד האירועים הגדולים באיזור הדרום בעונת הקיץ. את הפסטיבל מארגנת עמותת התיירות "שיקמה בשור", שהודיעה היום לאנשים שקנו כרטיסים כי: "לאחר התלבטויות רבות, לאור המצב הבטחוני פסטיבל הכדורים הפורחים לא יתקיים השנה. הינכם זכאים לקבל החזר כספי מלא. יש באפשרותכם להחליט אם לקבל החזר חלקי, מלא או לא לקבל החזר בכלל ולתרום את הכסף לסיוע לדרום. לבנו נקרע אחרי שעות וימים של מאמצים רבים לקיים את האירוע שכל מטרתו הייתה לקידום העסקים והתיירות באיזור".

   (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
  (צילום: רועי עידן)

   

   

  פיקוד העורף הודיע על ביטול כל הקייטנות בעוטף עזה בשל ההסלמה בדרום. כמו כן, לא יתקיימו פעילויות חינוכיות אחרות וגם עבודה חקלאית נאסרה. מפיקוד העורף נמסר גם כי השירותים לקהל הרחב יתקיימו במתכונת מצומצמת בלבד ואושרו התקהלויות והתכנסויות של עד 300 איש. מלבד זאת, בהנחיית פיקוד העורף הופסקה תנועת הרכבות במקטע אשקלון-שדרות. לפי שעה, רכבות מצפון יסתיימו בתחנת אשקלון ורכבות מדרום יסתיימו בתחנת נתיבות. גם חוף זיקים נסגר. גם במכללת ספיר הסמוכה לשדרות הודיעו כי לא יתקיימו היום לימודים ובחינות.

   

  במועצה האזורית מרחבים קיבלו הנחיה מפיקוד העורף לערוך קייטנות רק בתוך מבנים, סמוך למרחב מוגן, עם איסור יציאות לחצר. בנתיבות תתקיים כל פעילות חינוכית וקייטנות רק בתוך מרחב מוגן תקני.

   

  אחרי שעה שקט יחסי הבוקר התחדשו האזעקות ביישובי הדרום - ולראשונה בהסלמה הנוכחית גם באשקלון מיהרו למרחבים המוגנים: מטח כבד שוגר מרצועת עזה לעבר יישובי הדרום, ובכלל זאת אשקלון, נתיבות, שדרות וכמעט כל יישובי עוטף עזה. כשעה וחצי מאוחר יותר נשמעו אזעקות ביישובים בשער הנגב, ובאשכול וגם בצה"ל חידשו את התקיפות ברצועת עזה. קטע כביש נחסם באזור נחל עוז. בעקבות החשש מהגדלת טווח הירי, עיבה חיל האוויר את פריסת כיפת ברזל בדרום.

   

  בעקבות ההסלמה, ראש הממשלה בנימין נתניהו יקיים ב-12:00 בצהריים בקרייה בתל אביב הערכת מצב ביטחונית נוספת עם שר הביטחון אביגדור ליברמן, הרמטכ"ל גדי איזנקוט, ראש השב"כ נדב ארגמן וראש המועצה לביטחון לאומי, מאיר בן שבת. ב-16:00 יכונס בקריה הקבינט המדיני-ביטחוני.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: סקיי טרק כדורים פורחים
  כדורים פורחים באשכול
  צילום: סקיי טרק כדורים פורחים
  מומלצים