שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  הוסף כתבה
  הכי מטוקבקות
   זירת הקניות
   דרוש VAR גם באתלטיקה
   אם המדידה בריצות כל כך מדויקת, ואפילו הכדורגל השמרן התחיל להשתמש במצלמות, מדוע לא למדוד גם קפיצות בדיוק מוחלט?

   אליפות אירופה באתלטיקה קלה, הנערכת בימים אלו בברלין, מפנה שוב את תשומת הלב אל "מלכת הספורט". ניצחונה המדהים של לונה צ'מטאי-סלפטר בריצת 10,000 מטרים הביא לשמחה רבה בקרב כל חובבי הענף ואזרחים מהשורה, ועורר תקווה כי עמיתתה חנה מיננקו תביא לנו הישג מדהים נוסף בדמות מדליה בגמר שייערך הערב.

    

   עכשיו שימו לב: תוצאתה של סלפטר בגמר הייתה 31:43:29 דקות, כלומר מרגע יריית הזינוק ועד מעבר קו הסיום עברו 31 דקות, 43 שניות ו-29 מאיות השנייה בדיוק. שיאה האישי של מיננקו, אליו תשאף להתקרב בגמר הינו 14.78 מטרים. בדיוק? כולנו יודעים כי בקפיצות לרוחק (רגילה ומשולשת), מזנקים הקופצים מקרש הקפיצה, אשר מעבר לתפקידו לשמש כמשטח נוח לתחילת הזינוק, משמש בנוסף כמקום ממנו מתחילה המדידה של הקפיצה. אם עברת את הקו ודרכת בחומר המסמן זאת הנמצא לפניו, הרי פסלת, ואילו אם הנחת את הרגל רחוק ממנו, הרי שהמרחק בין תחילת כף הרגל לקו הזינוק לא יילקח בחשבון.

    

   חנה מיננקו (צילום: EPA)
   חנה מיננקו(צילום: EPA)

    

   כבר שנים רבות מאפשרת לנו מצלמת טלוויזיה פשוטה לראות תוך שניות בכמה פוספס קו הזינוק, אבל כל שנותר לנו לעשות היום הוא

   לצקצק בלשוננו ולומר כי הקופץ יצטרך לקחת טיפה קדימה בתחילת הקפיצה הבאה. ואכן אנו רואים כי לכל קופץ ישנו סימן מיוחד מהיכן להתחיל את ההרצה בכדי להגיע בדיוק לקרש הקפיצה. האם לא הגיע השעה להיעזר גם כן ב-Video Assistant Referee ולמדוד בדיוק לאיזו מרחק הייתה כל קפיצה?

    

   הרי בענף פופולרי הרבה יותר, הידוע בחוסר יכולתו להשתנות, השימוש במצלמות נתן את אותותיו החיוביים. האם לא כדאי להימנע ממצב בו הזוכה במדליית הזהב קפץ למרחק קטן יותר מהזוכה במדליית הכסף? כל שנדרש הוא שינוי מחשבתי, האמצעים הטכנולוגים כבר כאן כבר מזמן.

    

    

   לפנייה לכתב/ת
    תגובה חדשה
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   מומלצים