שתף קטע נבחר

ההוכחה המצולמת: מנהיג הלייבור השתתף בטקס לזכר המחבלים מאולימפיאדת מינכן

ג'רמי קורבין מעולם לא הכחיש את ביקורו בתוניסיה לפני ארבע שנים והתעקש שביקר בכנס פלסטיני למען השלום. ה"דיילי מייל" חשף תמונות שבהן נראה קורבין מתפלל בקברים של חברי ארגון הטרור "ספטמבר השחור" ומחזיק זר פרחים מעל קברו של מתכנן הפיגוע

מנהיג הלייבור הבריטי ג'רמי קורבין הכחיש שביקר ב-2014 בקברי המחבלים שביצעו את הפיגוע באולימפיאדת מינכן - ה"דיילי מייל" חשף הבוקר (שבת) תמונות שמוכיחות את השתתפותו בטקס האזכרה לחברי ארגון הטרור "ספטמבר השחור" בתוניסיה - שם התפלל יחד עם נציגים פלסטינים מעל הקברים.

 

ג'רמי קורבין ()
זר פרחים מעל קברו של מתכנן הפיגוע

קורבין, שביקר במקום בשנה לפני שנבחר להנהגת המפלגה, תועד כשהוא מחזיק את זר הפרחים מעל קברו של עאטף בסיסו, קצין המודיעין של אש"ף שהיה אחד ממתכנני הפיגוע שבו נרצחו 11 ספורטאים ישראלים. מקורבים לקורבין התעקשו כי הוא השתתף בטקס האזכרה ל-47 הפלסטינים שנהרגו במבצע "רגל עץ" של חיל האוויר נגד מפקדת אש"ף בתוניסיה ב-1985, אך ב"דיילי מייל" נטען כי קבריהם נמצאים בחלקה אחרת שנמצאת כ-60 מטרים מהמקום.

 

ג'רמי קורבין ()
מתפלל בטקס האזכרה
בתמונות שפורסמו בעמוד הפייסבוק של השגרירות הפלסטינית בתוניסיה, נראה קורבין כשהוא עומד מתחת לגג האדום שמעל קברי המחבלים. ולצדו נראים שמותיהם של המחבלים על הקברים הסמוכים. מלבד קברו של בסיסו, קורבין עמד סמוך לקבריהם של למייסד "ספטמבר השחור" סלאח ח'לף, יועצו הבכיר פאחרי אל-עומרי וקב"ט אש"ף האיל עבד אל-חמיד, שחוסלו על-ידי המוסד ומתנגדים פלסטיניים אחרים. מקורב לקורבין התעקש כי למרות שקורבין פותח את ידיו במה שנראה כמו תפילה מוסלמית - הוא עשה זאת רק מתוך כבוד לחבריו הפלסטינים. 

 

ג'רמי קורבין ()

קורבין סיפר על ביקורו בתוניסיה בטור שפרסם בעיתון הקומוניסטי "מורנינג סטאר" וכתב: "לאחר שהנחנו את הזרים על קברי ההרוגים בתוניסיה וקורבנות חיסול המוסד בפריז ב-1991, המשכנו לאירוע האזכרה המרכזי בעיירה בן ערוס שבצפון מזרח תוניסיה". לפי הדיילי מייל, המוסד לא ערך שום חיסול בפריז ב-1991, אך ח'לף, אל-עומרי ואל-חמיד אכן חוסלו באותה השנה. עם זאת, בכלי התקשורת הזרים אכן דיווחו כי המוסד חיסל את עאטף בסיסו בשנה לאחר מכן בפריז.

 

ביקורו של קורבין בתוניסיה עורר סערה בתקופת הבחירות בבריטניה בשנה שעברה. קורבין התעקש כי הוא לא ביקר בקברו של בסיסו ואמר כי ביקר בתוניסיה לרגל כנס פלסטיני שבו נאם וכיבד את זכרם של כל ההרוגים במבצע הישראלי. "הייתי מלווה באנשים רבים שהגיעו לכנס שעסק בחתירה לשלום. הדרך היחידה לאחד אנשים היא לדבר איתם", אמר קורבין.

 

"קשה לי להאמין שמישהו ירצה לכבד את זכרם של המחבלים שעומדים מאחורי הרצח האכזרי של הספורטאים הישראלים במינכן", אמרה ג'ניפר גרבר שעומדת בראש שדולת ידידי ישראל במפלגת הלייבור. "אך למען האמת, זה לא מפתיע אותי שג'רמי קורבין פעל כך. רבים רואים זאת כדבר מחליא לחלוטין". גדעון פאלטר, פעיל בתנועה נגד אנטישמיות בבריטניה, תקף את קורבין ואמר כי "פוליטיקאי אחראי לא היה מגיע אפילו לסביבה שבה נערך הטקס. אבל קורבין אינו פוליטיקאי אחראי".

 

לפני כשבוע קראו במפלגת הלייבור להדיח את קורבין בשל עמדותיו האנטי-ישראליות הקיצוניות. זאת לאחר נחשפו קטעי וידאו שלו מלפני שש ושמונה שנים, שבהם שיבח מחבלים של חמאס וקורא להם "ידידייי". בסרטון אחר השווה בין ההרס בעזה לבין זה בסטלינגרד במלחמת העולם השנייה - ובכך מתח קו ישיר בין ישראל לבין גרמניה הנאצית.

 

בקטעי הווידיאו שנחשפו ב"טיימס" הבריטי ובכלי תקשורת נוספים תועד קורבן באחד הסרטונים שצצו עכשיו בעצרת שנערכה מחוץ לשגרירות ישראל בלונדון בשנת 2010, שם אמר: "ביקרתי בעזה לפני שלושה חודשים. ראיתי את בנייני האו"ם ההרוסים, את בתי הספר השרופים, הבתים ההרוסים והחיים שנמחו, האנשים שנאסרו והנזק הפסיכולוגי שנגרם לדור שלם, שנמצא במאסר, כמו במצור שהוטל על לנינגרד וסטלינגרד. אלה פשעי מלחמה".

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ג'רמי קורבין בקברי המחבלים
מומלצים