שתף קטע נבחר

ברזיל שברה את השיא של עצמה - והוכתרה כבירת הרציחות העולמית

לא פחות מ-63,880 בני אדם נרצחו אשתקד במדינה הלטינית - עלייה של 3.7% מ-2016. לפי הארגון היחיד שעוקב אחר הסטטיסטיקה הארצית, שיעור הרצח של נשים עלה ב-6%. ואיך הנתונים גרמו למועמדים בבחירות לתאם עמדות?

ברזיל שוב שברה את שיא הרציחות לשנה שהיא קבעה בעצמה - והוכתרה פעם נוספת כבירת הרציחות של העולם. כך דווח אתמול (שישי) ב"דיילי מייל".. בשנת 2017 נרצחו במדינה הלטינית לא פחות מ-63,880 בני אדם - עלייה של 3.7% מהשנה שקדמה לה. לפי הנתונים, שיעור הרציחות בשנה שעברה עמד על 30.8 ל-100,000 בני אדם - לעומת 29.9 ב-2016.

 

עוד חדשות מעניינות מהעולם בדף הפייסבוק של דסק החוץ

 

 (צילום: EPA) (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

הפוליטיקאים דורשים להגביר את האכיפה (צילום: EPA) (צילום: EPA)
הפוליטיקאים דורשים להגביר את האכיפה(צילום: EPA)

הפורום לביטחון הציבור בברזיל שעוקב אחר נתוני הרציחות פרסם כי חלה עלייה של 6% בשיעור הנשים שנרצחו במדינה (4,539 בשנה אחת). הארגון שפרסם את הנתונים הוא היחיד שעוקב אחר המספרים שפורסמו בהיעדר מאגר פלילי מקיף - והממשלה משתמשת בנתונים לצורכי הסטטיסטיקה הלאומית.

 

עוד דווח כי גם מקרי האונס זינקו בשיעור של יותר מ-6% ועומדים על 60,018 מקרים מדווחים אשתקד. נושא האלימות הגואה בברזיל עלה לאחרונה לכותרות לקראת הבחירות הכלליות במדינה, שעוסקות לא מעט גם בשחיתות השלטונית ובתקציבי רשויות האכיפה.

 

מועמד מפלגת הימין הקיצוני לנשיאות, ז'איר בולסונארו, שמוביל כעת בסקרים, מבסס את קמפיין הבחירות שלו על הסרת ההגבלות על נשיאת נשק והחמרת האכיפה נגד מקרי אלימות. קריאותיו למיגור האלימות הביאו גם את יריבו ממחנה המרכז, ז'רלדו אלקמין, לשלב כוחות עם השמרנים במאבק נגד הפשיעה.

 

נתוני הפורום לביטחון הציבור כללו גם שוטרים שנהרגו בעת מילוי תפקידם, מריבתם במחוזות העניים שבצפון-מזרח המדינה. המחוז שמוביל את שיעור הרציחות ב-2017 הוא ריו גראנדה - עם 68 רציחות על כל 100,000 תושבים, ואחריו הוכרז מחוז אקרה הגובל עם פרו שבו נרצחו 63.9 בני אדם מתוך כמות דומה. המחוז העשיר סאו פאולו זכה לשיעור הנמוך ביותר של רציחות ועומד על 10.7 מקרי רצח מתוך 100,000 תושבים.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA
בירת הרציחות העולמית
צילום: EPA
מומלצים