שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  הכי מטוקבקות

   בקשה לייצוגית: לאומי גובה עמלה כפולה על צ'ק דחוי

   על פי כתב התביעה, בנוסף לעמלת צ'ק דחוי, הבנק גובה גם עמלת פעולה בערוץ ישיר, בניגוד לכללי הבנקאות ובניגוד לנוהג הקיים בבנקים האחרים. סכום התביעה: 5 מיליון שקל

   תביעה ובקשה להכיר בה כייצוגית הוגשה בסוף השבוע לבית המשפט המחוזי מרכז בלוד, כנגד בנק לאומי, בטענה כי הבנק גובה תוספת עמלה על הפקדת צ'ק דחוי - בניגוד לדין.

    

    

   לטענת התובעת, בניגוד לשאר הבנקים, בנק לאומי מחייב את הלקוח בעמלה על "פעולה בערוץ ישיר", בנוסף לעמלה שהוא גובה בגין הפקדת צ'ק דחוי, שנעה בין 9.6 שקלים (הפקדה באמצעי ישיר) ועד 12 שקלים (באמצעות פקיד).

    

   כך לדבריה, בעת שהופקד לחשבונה צ'ק דחוי, גבה הבנק סך של 9.6 שקלים, ובנוסף גבה 1.65 שקלים בגין עמלת פעולה בערוץ ישיר.

    (צילום: יובל חן "ידיעות אחרונות") (צילום: יובל חן
   (צילום: יובל חן "ידיעות אחרונות")
    

   התובעת מציינת כי על פי הוראות כללי הבנקאות, הבנק אינו רשאי לגבות עמלה נוספת. "הנתבע מנסה להכשיר את החיוב הלא חוקי באמצעות הערה בתעריפון שלו שאינה מופיעה בתעריפון המלא. לפי ההערה, במועד פירעון הצ'ק הדחוי תיגבה עמלה נוספת - עמלת פעולה בערוץ ישיר בגין הפקדת צ'ק", נכתב בתביעה.

    

   לטענת התובעת "לא ניתן בדרך זו להכשיר את החיוב בעמלה נוספת. הנתבע אינו רשאי להוסיף הערות לתעריפון המלא. עליו לפעול בדיוק לפי הוראות התעריפון המלא". עוד היא מוסיפה כי "רק הנתבע נוהג כך. הבנקים האחרים אינם גובים עמלה נוספת על ההפקדה".

    

   התובעת טוענת עוד כי החיוב הנוסף בעמלת ערוץ ישיר, גורם לכך שהבנק גובה מלקוחות יחידים ועסקים קטנים עמלה שהיא גבוהה יותר מהתעריף שהוא גובה עבור אותו שירות מעסקים גדולים. זו, לטענתה, הפרה נוספת של כללי הבנקאות.

    

   התובעת מעריכה את סכום התביעה הכולל בחמישה מיליון שקלים.

    

   מבנק לאומי נמסר בתגובה: "כתב התביעה התקבל בימים אלו. אנו לומדים אותו ונגיב בבית המשפט".

    

   לפנייה לכתב/ת
    תגובה חדשה
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   מומלצים