שתף קטע נבחר

הפתעה: פלאפון משיקה שירות ספרים דיגיטליים

חברת הסלולר נכנסת לתחום שלא ממש המריא בישראל עם מודל מסקרן - השאלה של ספרים דיגיטליים תמורת דמי מנוי חודשיים. המחיר: 14.90 שקל לחודש ללקוחות פלאפון, 34.8 שקל לכל השאר

פלאפון נכנסת לשוק הספרים הדיגיטליים: חברת הסלולר הודיעה על השקת "פלאפון בוקס" (Pelephone Books), שירות חדש המציע מנוי חודשי שבמסגרתו ניתן לשאול ספרים דיגיטליים הניתנים לקריאה באפליקציית סמארטפון וטאבלט.

 

בשוק הישראלי קיימים כיום מספר שירותים המציעים רכישה וקריאה של ספרים דיגיטליים, הבולטים מביניהם הם "עברית" מבית קבוצת ידיעות אחרונות, "אינדיבוק" ו"גט בוקס" של סטימצקי. בפלאפון מנסים לייחד את עצמם באמצעות מודל של "ספרייה" – המאפשר לשאול ספרים דיגיטליים תמורת דמי מנוי חודשיים, ולא בהכרח לרכוש ספרים במחיר מלא.

 

פלאפון בוקס  (צילום: יח
"פלאפון בוקס"(צילום: יח"צ)

מנויים יוכלו "לשאול" עד שני ספרים דיגיטליים בחודש, ובסך הכל 24 בשנה, מתוך קטלוג של כ-5,000 ספרים מז'אנרים שונים מהוצאות לאור הבולטות כמו "ידיעות אחרונות", "כתר", "מודן" ואחרות. את הספרים ניתן להוריד דרך אפליקציית PelephoneBooks למכשירי אנדרואיד, אייפון ואייפד.

אין מגבלת זמן לקריאת הספר, אך כל מנוי יוכל להחזיק ברשותו רק שני ספרים מושאלים בכל רגע נתון. ברגע שהוא מסיים ספר, הוא "מחזיר" אותו ויכול לשאול אחר. בנוסף, יהיה ניתן לרכוש ספרים במחיר מלא (בפלאפון מבטיחים מחירים זולים ב-5 עד 10 אחוז ביחס למתחרים). המוצר מיועד בעיקר ללקוחות רשת פלאפון, עבורם דמי המנוי יעמדו על 14.90 שקל לחודש (שלושה חודשים ראשונים חינם). ללקוחות אחרים העלות תעמוד על 34.8 שקל לחודש.

 

השירות פותח בשיתוף "גט בוקס", כך שהאפליקציה והאתר למעשה זהים לאלה של סטימצקי, כאשר השירות של פלאפון נבדל בעיקר במסלול המנויים הייחודי ובחלק מהתכנים. האפליקציה תציע את הפיצ'רים הנפוצים בתחום, כמו הגדלת והקטנת פונט, סימנייה דיגיטלית, מצב לקריאה בחושך ועוד. אבל בניגוד לשירותי ספרים דיגיטליים אחרים, את הספרים שתרכשו או שתשאלו מ"פלאפון בוקס" תוכלו לקרוא רק באפליקציה הייעודית ולא תוכלו להעבירם למכשיר "קינדל" של אמזון.

 

פלאפון בוקס  (צילום: יח
כך נראה השירות החדש של פלאפון(צילום: יח"צ)

 

"אין ספק שהילדים שלנו יקראו בעיקר דיגיטלי"

הכניסה של פלאפון לתחום מפתיעה - שוק הספרים הדיגיטליים בישראל אמנם ותיק אך עדיין מצומצם מאוד. למרות שישנן מספר שחקניות בתחום,

הוא לא צמח משמעותית לאורך השנים.

לפי פלאפון, שוק הספרים הדיגיטליים בישראל מוערך ב-15 מיליון שקל בשנה, כאשר רק 2-3 אחוזים מקוראי הספרים בארץ קוראים דיגיטלי, לעומת 30 אחוז בארה"ב או 20 אחוז בבריטניה. בפלאפון מאמינים שהשירות החדש שלהם עשוי לעורר את השוק ויש בו הבטחה גדולה לעתיד.

"זו הזדמנות להיכנס לשוק שנמצא בחיתוליו", אומר אילן סיגל, סמנכ"ל השיווק בפלאפון. "זה חשוב לנו אפילו ברמה הערכית. שיעור הקוראים ספרים דיגיטליים נמצא בצמיחה, ואין ספק שהילדים שלנו יקראו בעיקר דיגיטלי. השוק הזה צריך דחיפה. 'גט בוקס' ו'אינדיבוקס' הן שחקניות קטנות עם כוח שיווקי ומסחרי חלש, 'עברית' זה לא שירות אלא חנות לכל דבר. אני מאמין שאנחנו נהיה הקטר ושנביא את הבשורה של הספרים הדיגיטליים לישראל". 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים