שתף קטע נבחר

מה עובר על הפייסבוק של עיריית תל אביב?

תמונת הפרופיל השתנתה לתמונה של ילד עם הכיתוב "הראל התותח היה פההההה" - והוא העלה לכאורה עוד פוסטים. חלק מהגולשים סברו שילד של אחד העובדים השתלט על החשבון, אבל בהמשך התברר כי מדובר בתעלול יח"צ מתוכנן

תעלול היח"צ שהפיל בפח את הגולשים: תמונת הפרופיל הרשמית בפייסבוק של עיריית תל אביב-יפו השתנתה הבוקר (יום ב') לתמונה של ילד, עם הכיתוב "הראל התותח היה פההההה". לאחר מכן עלתה תמונה של ספיידרמן ובהמשך עוד תמונה של הילד עם הכיתוב "דש לג' 2 אימפריה".
הפייסבוק של עיריית תל אביב ()

הפייסבוק של עיריית תל אביב ()
הפייסבוק של עיריית תל אביב

 

גולשים משועשעים הגיבו לתמונת ולפוסט, וההשערות לגבי הפוסטים המוזרים היו רבות, הנפוצה בהן שמדובר בהלצה על כך שהורים רבים מביאים את ילדיהם לעבודה במהלך חודש אוגוסט - כךשלכאורה אחד מילדיו של עובדי העירייה "השתלט" על הפייסבוק. השערות אחרות היו שמדובר בקמפיין כלשהו של אחד המועמדים לראשות העירייה. חלקמהגולשים כבר החלו להריץ את הילד הראל לראשות עיריית תל אביב, אחרים ביקשו ממנולמחוק את כל דו"חות החניה.

העובדה שהפוסטים נותרו באוויר במשך שעות ארוכות,חיזקה את ההערכה כי לא מדובר בהשתלטות או פריצה אמיתית. ואכן, בהמשך התברר כי מדוברבקמפיין יחצ"ני של העירייה. דף הפייסבוק של עיריית תל אביב כבר ידוע בכך שהוא מעלה פוסטים חריגים שמתגליםלאחר מכן כהלצות או קמפיינים מוסווים. כך למשל, בשנה שעברה פרסם העמוד הודעה על כךשייאסר על גולשים להגיב בעמוד - כשלאחר מכן התברר שמדובר בקמפיין לרגל חודשהדמוקרטיה במערכת החינוך.

 

הפוסט המתנצל של עיריית תל אביב (צילום מסך: פייסבוק)
הפוסט המתנצל של עיריית תל אביב(צילום מסך: פייסבוק)

 

כמה שעות לאחר הפוסט הראשון העלו בעיריית תל אביב פוסט נוסף שנפתח בהתנצלות והסביר בהמשכו שמדובר בקמפיין הקורא להורים לילדים תושבי העיר להשתתף בפעילויות קיץ שיתופיות להורים שמארגנת העירייה. במסגרת הפרויקט, הזמינה עיריית תל אביב את ההורים לקיים סבב תורנות בו יקחו אחריות על קבוצות ילדים קטנות ויחד הם יוכלו להנות ממבחר פעילויות שהעירייה יוזמת ברחבי העיר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים