שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הוכו, נדרסו והתאבדו. לזכר 38 נשים בזנות
  בזמן שכתבתי את הטור הזה קיבלתי עוד טלפון מאישה בזנות שאיימה לשים קץ לחייה. ביום רביעי תתקיים בת"א עצרת לזכר הקורבנות השקופות

   

  מודעת האבל אחרי התאבדותה של ג'סיקה ()
  מודעת האבל אחרי התאבדותה של ג'סיקה

  לפני שלוש שנים התאבדה אישה בזנות בבית בושת שפעל ברחוב הירקון 98 בתל אביב, שם היא גרה ונוצלה במשך 15 שנים. המנוחה, שכינויה בעולם הזנות היה ג'סיקה, בחרה לשים קץ לחייה בחדר שבו חיה ובו קיבלה עשרות גברים בלילה. במשך 15 שנים השתמשו מאות גברים בגופה והתעלמו מנפשה הנעלמת והולכת.

   

   

  המוות הנפשי תמיד קודם למוות הפיזי, וכדי להמית את נפשן לעיתים נאלצות נשים בזנות לצרוך כמויות של מאלחשים, כדורים, אלכוהול וסמים - עזרים טקטיים בשביל להתנתק ולא להיות. הנפש לא קיימת והגוף דועך, כי כמה אפשר לשרוד את מאות החדירות של מאות גברים בשנה, שנה אחרי שנה. זה לא היה המוות הראשון של אישה בזנות, אבל ההתאבדות של ג'סיקה זעקה לשמיים.

   

  עשר שנים אני מנהלת את "סלעית" - סיוע לנשים במעגל הזנות - שהוקמה לפני עשור כחלק מתוכנית לאומית של משרד הרווחה בשיתוף עיריית תל אביב-יפו. 38 נשים שאנו מכירות באופן אישי מתו במהלך עשר השנים הללו כחלק מאורח חייהן בזנות. חלקן מתו מקריסת מערכות פיזית, חלקן הוכו עד אובדן הכרה, אחת נדחפה אל מותה על ידי לקוח מחלון ביתו לאחר שהזמין את שירותיה המיניים, אחרת נדרסה למוות בצומת שבו עמדה.

   

  38 נשים בעשר שנים. הגיל הממוצע שלהן הוא 40. הצעירה ביותר בת 21. כל ארבעה חודשים בממוצע מתה אישה בזנות. 38 מודעות אבל תלויות כעדות אילמת על קיר דירת החירום של סלעית. 38 נשים שלפני מותן היו חפץ לשימוש ואובייקט למאווייהם וסטיותיהם של אלו שקנו והרגישו בעלות על מה ששילמו עבורו.

   

  אנו עדות לזוועות של הזנות מסיפוריהן הקשים והעדויות של מאות נשים. כאלה שהיו בזנות והשתקמו וגם כאלה שעדיין שם. האלימות אינהרנטית לזנות והנשים מדווחות על החשיפה היומיומית לכך. באחת הקבוצות שמתקיימות בסלעית שיתפה מטופלת סיפור על לקוח אלים: "הוא הצמיד לי סכין. התחלתי לצרוח ובעל הבית נכנס לפני שהוא גמר... בסוף המשמרת הוא חיכה לי בחוץ עם הסכין, פצע אותי ואנס אותי כי הוא לא קיבל את מה ששילם עליו".

   

  כך שיתפה אותנו אישה אחרת: "עבדתי דרך משרד ליווי והגעתי אליו. הוא סגר אותי שעות... בטלוויזיה סרטים כחולים וכל מה שהוא ראה בסרטים שם הוא עושה לי. מכות, קשירות. באותו יום ראיתי את המוות בעיניים".

   

  האלימות מתקיימת בכל זירות הזנות: ברחוב, ב"דירות הדיסקרטיות" וגם דרך משרדי הליווי - זנות אקסקלוסיבית לכאורה. ג'סיקה התאבדה בתוך זירת זנות ידועה, "דירה דיסקרטית", שזה שם מכובס לבית בושת. המיינסטרים של צריכת הזנות.

   

  שהתחלתי לכתוב את הטקסט הזה התקבלה שיחת טלפון על עוד אישה בזנות שאנו מכירות, שהשאירה הודעה כי מתכננת לשים קץ לחייה. יש ימים שהייאוש והכאב בלתי נסבלים. אני מלווה ומנחה את הצוות המטפל, מודעות לדפיקות הלב שלהן ושלי תוך כדי הפנייה של ניידת אמבולנס לכתובת ביתה בתקווה שנגיע בזמן. תודה לאל שהפעם הצלחנו. את ג׳סיקה לא הצלחנו להציל.

   

  ג'סיקה לא יכלה לשאת יותר ובחרה לשים קץ לחייה בחדר שבו חיה ובו קיבלה עשרות גברים בלילה. אין אמירה חזקה ומזעזעת מזו. צריך לצאת לרחוב ולהגיד בקול רם שהזנות הורגת. בואו לזעוק איתנו.

   

  העצרת לזכר קרבנות הזנות תתקיים ביום רביעי (15 באוגוסט) ב-19.00 ברחוב הירקון 98 בתל אביב וב-20.00 בכיכר הבימה.

   

  • נעמה זאבי ריבלין היא מנהלת סלעית - סיוע לנשים במעגל הזנות של משרד הרווחה ועיריית תל-אביב-יפו. קו הסיוע לנשים במעגל הזנות זמין 24 שעות ביממה: 1-800-200-690 
  מעוניינים להציע טור לערוץ הדעות של ynet? שלחו לנו ynetopinion@gmail.com

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים