שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הקץ למריבות על מוזיקה בנסיעה

  הורים לילדים? סביר להניח שנאלצתם להכריע לא פעם בנוגע לסגנון המוזיקלי המועדף לחלל הרכב. מעתה יש גם אפשרות נוספת

  הסוף להתנצחויות באשר לסוג המוזיקה המועדף בזמן הנסיעה. יונדאי וקיה חושפות מערכת שמע מתקדמת המאפשר לכל נוסע להאזין למוזיקה שונה לפי טעמו האישי. אמנם עדיין לא תוכלו למצוא את הפתרון הטכנולוגי באחד הדגמים המשווקים כאן, אך קונצרן הרכב הקוריאני מציין כי ייצור סדרתי של המערכת - שפיתוחה החל לפני מספר שנים - צפוי תוך כשנה עד שנתיים.

   

   

  המערכת המכונה SSZ (ר"ת Separated Sound Zone) עושה שימוש ברמקולים מרובים הפזורים בחלל תא הנוסעים, במטרה לייצר ולשלוט פיזור אופטימלי של הצלילים האקוסטיים. מלבד הפקת צליל רצוי עבור כל נוסע, מערכת הרמקולים מפיקה תדר נגדי המבטל את הצליל הלא רצוי בכל פינה בחלל התא. זאת בדומה למערכות סאונד קיימות העושות שימוש ברמקולים על-מנת לייצר תדר נגדי המסייע להפחתת רעשי רוח, דרך ומנוע.

  מערכת שמע יונדאי קיה ()

  לדברי היצרנית, הטעם המוזיקלי הפך מגוון מאי פעם, ולכן עלה הצורך במערכת מעין זו המייתרת - כך יונדאי-קיה - שימוש באוזניות שפוגעות בתקשורת עם נוסעים אחרים ברכב. שכן המערכת החדשה תאפשר לכל נוסע להאזין למוזיקה הרצויה.


  מערכת שמע יונדאי קיה ()
   

  לדברי הקונצרן הקוריאני, המערכת מסוגלת גם לבודד מהנוסעים צלילים קוליים הרלוונטיים רק עבור הנהג, כמו למשל הנחיות מערכת הניווט או התראות קוליות שונות ממערכות הרכב ואף שיחות טלפון. פונקציה זו אמורה לסייע למשל להורים, בתרחיש של ילד הישן במכונית בזמן הנסיעה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים