שתף קטע נבחר

צה"ל: "הניסיון להטיל דופי באלוף גולן אינו ראוי"

בעקבות מכתב של הורים שכולים נגד מינוי האלוף גולן לרמטכ"ל הבא, נכתב בדף הטוויטר של צה"ל: "הצגתו של האלוף גולן כמי שלא פעל או לא יפעל מול מחבלים חוטאת למציאות". גולן עורר סערה לפני שנתיים כשאמר ש"תהליכים שהתרחשו בשואה מתקיימים בישראל"

 

האלוף יאיר גולן (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
האלוף יאיר גולן(צילום: מוטי קמחי)

בצה"ל מגבים את האלוף יאיר גולן : בהודעה חריגה שפורסמה אחר הצהריים (יום ב') בחשבון הטוויטר של צה"ל נכתב על האלוף, אחד מארבעת המועמדים לתפקיד הרמטכ"ל הבא: "האלוף יאיר גולן משרת בצה"ל 38 שנים בכל גזרות הלחימה ותרומתו לביטחון ישראל גדולה".

 

אתמול פורסם בחדשות 2 כי משפחות שכולות מפורום "בוחרים בחיים" שיגרו מכתב לשר ליברמן שבו הסבירו כי הן מתנגדות למינוי של האלוף גולן לרמטכ"ל הבא של צה"ל, בשל שורת התבטאויות "מקוממות" שלו.

 

עוד נכתב בציוץ של צה"ל: "הישגי צה״ל בלחימה בטרור תחת פיקודו מדברים בעד עצמם. הצגתו של האלוף גולן כמי שלא פעל או לא יפעל מול מחבלים חוטאת למציאות. כל ניסיון לא מבוסס להטיל דופי בשמו הטוב של מפקד בצה״ל ובתרומתו המבצעית - אינו ראוי".

 

מוקדם יותר התייחס שר הביטחון לטענות נגד האלוף גולן. השר אביגדור ליברמן כתב בציוץ בחשבון הטוויטר שלו כי "אלוף יאיר גולן הוא קצין מעולה ומפקד אמיץ שהקדיש את חייו לביטחונה של מדינת ישראל. קמפיין ההכפשה שמתנהל נגדו בימים האחרונים אינו ראוי, ולא תהיה לו שום השפעה על הליך מינוי הרמטכ"ל".

 

הזעם נגד גולן נובע בין היתר מנאום שנשא בטקס יום השואה במאי 2016, כשרמז שתהליכים שהתרחשו בשואה מתקיימים גם בישראל. "השואה חייבת להוביל אותנו לחשיבה על אודות חיינו הציבוריים, ועוד יותר מכך, היא חייבת להוביל את כל מי שיכול, ולא רק את מי שרוצה, לשאת באחריות ציבורית. כי אם יש משהו שמפחיד אותי בזיכרון השואה, הוא זיהוי תהליכים מעוררי חלחלה שהתרחשו באירופה בכלל, ובגרמניה בפרט, אז לפני 70, 80 ו-90 שנה, ומציאת עדות להם כאן בקרבנו בשנת 2016".

 

לאחר הסערה שחוללו הדברים פרסם דובר צה"ל כי "סגן הרמטכ"ל מבקש להבהיר שלא הייתה לו שום כוונה להשוות בין צה"ל ומדינת ישראל לתהליכים שהתרחשו בגרמניה לפני 70 שנים. ההשוואה אבסורדית ומשוללת כל יסוד, ולא הייתה שום כוונה ליצור הקבלה כזאת או למתוח ביקורת על הדרג המדיני. צה"ל הוא צבא מוסרי השומר על טוהר הנשק וכבוד האדם".

 

שר החינוך נפתלי בנט, שנכח באותו טקס, צייץ באותו ערב: "רגע לפני שמכחישי השואה יהפכו מילים שגויות אלו לדגל. רגע לפני שחיילינו יושוו לנאצים חלילה בהכשר מגבוה. סגן הרמטכ"ל שגה. ועליו לתקן מיד".

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים