שתף קטע נבחר

באמצע הרחוב. המשתנות החשופות של פריז

עיריית פריז התקינה ברחובות משתנות אקולוגיות וחשופות. התושבים הזועמים דורשים להסיר אותן: "זה נורא מגעיל"

תושבים בפריז מזועזעים מהתקנת משתנות חדשות, ידידותיות לסביבה - וחשופות לחלוטין - ברחוב העיר.

 

אחת המשתנות האדומות החדשות עוררה כעס גדול במיוחד. היא נמצאת באיל סן לואי - לא רחוק מקתדרלת נוטרדם הפופולרית - ועל גדות נהר הסן, שגדוש בסירות של תיירים. המקומיים פנו לעירייה בדרישה לפנות את המשתנה החשופה, ומתכננים להגיש עצומה.

משתנה משתנות חדשות פריז ליד נהר סן צרפת (צילום: רויטרס)
משתנה על גדות הסן(צילום: רויטרס)
פאולה, בעלת חנות אומנות באיל סן לואי, אמרה: "אין שום צורך לשים דבר כל כך מגעיל ולא צנוע באתר היסטורי שכזה". היא חוששת שהמשתנה, שנמצאת רק 20 מטר מבית ספר יסודי, "תעודד אקסהיביציוניזם". "זה נורא", אמר בעל גלריה שסירב לומר את שמו. "אמרו לנו לקבל את זה, אבל זה בלתי מקובל לחלוטין. זה הורס את המורשת של האי. אנשים לא יודעים איך להתנהג?".

 

המשתנה החדשה מקושטת בפרחים, ויש בה קש שיהפוך (בעזרת השתן) לקומפוסט עבור הפרחים. מעצב המשתנה החדשה אומר שמדובר ב"פתרון אקולוגי להשתנה במרחב הציבורי". באיל סן לואי אומרים שהמשתנות החשופות עלולות להרוס את השכונה שלהם.

משתנה משתנות חדשות פריז ליד נהר סן צרפת (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)
  

ברשויות אומרים שהמשתנות החדשות הכרחיות. בעיר הציבו ארבע משתנות במקומות שבהם יש מחסור במשתנות ציבוריות, ומתכננות להוסיף משתנה חמישית. "אם לא נעשה כלום אז הגברים פשוט ישתינו ברחוב. אם זה באמת מפריע לאנשים נמצא מקום אחר", אמרו בעיריית פריז.

 

מלבד ההפרעה למרחב הציבורי המתנגדים למשתנות החדשות אומרים שמדובר גם באפליה מגדרית. בארגון הפמיניסטי "סולידריות נשית" אמרו: "המשתנות הותקנו בטענה סקסיסטית: גברים לא יכולים לשלוט בעצמם ולכן החברה כולה צריכה להסתגל. המרחב הציבורי חייב להשתנות כדי שיהיה להם כמה שיותר נוח. זה אבסורד, אף אחד לא צריך להשתין ברחוב".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
משתנה על גדות הסן
צילום: רויטרס
מומלצים