שתף קטע נבחר

נסראללה: "חיזבאללה כיום חזק יותר מהצבא הישראלי"

בנאום לרגל 12 שנה ל"ניצחון יולי 2006" - מלחמת לבנון השנייה - הכריז מזכ"ל חיזבאללה כי "מי שרוצה מלחמה - אהלן וסהלן". הוא קבע ש"ישראל מורתעת" והאשים כי היא זו שעומדת מאחורי מלחמת האזרחים בסוריה "בשביל להתחזק"

נאום הניצחון של חסן נסראללה ()
"חיזבאללה במצב החזק ביותר מאז שהוקם". נסראללה

מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, אמר אמש (יום ג') כי חיזבאללה כיום הוא "במצב החזק ביותר מאז שהוקם" ו"חזק יותר מהצבא הישראלי". נסראללה אמר את הדברים בנאום באירוע השנתי של הארגון לציון 12 שנים למה שמכונה "ניצחון יולי 2006" - מלחמת לבנון השנייה. האירוע נערך בדאחיה אל-ג'נוביה, הפרבר הדרומי של ביירות, והנאום שודר על גבי מסך. 

 

נסראללה אמר כי "12 שנים עברו מאז הניצחון ואנו ממשיכים לחגוג את האירוע. 12 שנים ישראל מאיימת לצאת למלחמה. באותו הזמן היא מדברת על ההתחזקות של ההתנגדות בלבנון. הרשו לי לומר לכם: אנחנו לא הצבא החזק ביותר אחרי הצבא הישראלי באזור, חיזבאללה חזק יותר מהצבא הישראלי". הוא הוסיף כי "אנחנו בטוחים ביותר באמונתנו כיום. אנו מוכנים להקריב הרבה יותר מהצבא שלכם, אנו בטוחים בניצחוננו יותר מבכל זמן אחר".

 

לדברי נסראללה, "ישראל וארצות הברית יודעות שהן הולכות להפסיד בכל המלחמות העתידיות שלהן, שכן הן הפסידו בכל מערכה עד היום. אף אחד לא מפחיד אותנו ממלחמות. מי שרוצה מלחמה: אהלן וסהלן".

נאום הניצחון של חסן נסראללה ()
"מי שרוצה מלחמה: אהלן וסהלן". הקהל ברובע הדאחיה בזמן הנאום

נאום הניצחון של חסן נסראללה ()

עוד הוא אמר כי "איראן היא בסיס הכוח של ציר ההתנגדות. היא עמדה לצד סוריה במאבקה, עמדה לצד לבנון, פלסטין ועזה. עמדתה ברורה גם לגבי המתרחש בתימן ובאיזור. אז מה הם עשו? הטילו עליה סנקציות כדי לגרום לעם האיראני להפיל את המשטר". נסראללה הבהיר: "התמונה שמציגים מאיראן אינה נכונה. לפי המידע שיש בידיי, אין אמת בכך שהעם האיראני יפיל את המשטר. אלה אשליות. איראן חזקה כיום יותר מכל כוח אחר באזור".

 

הוא התייחס גם ללחימה בסוריה שבה משתתף הארגון, ואמר כי "בעוד כמה ימים נחגוג גם בעיר אל-הרמל את יום השנה הראשון לשחרור מארגוני הטרור. בעזרת אללה נצא בקרוב מנצחים גם מהמערכה האזורית הגדולה. הניצחון קרוב מאוד". הוא האשים כי ישראל עומדת מאחורי מלחמת האזרחים בסוריה כדי לנצל את הזמן ולהתחזק: "האזור כולו נמצא במלחמה בשבע השנים האחרונות, שמטרתה חיזוק ישראל. הכל בשבילה ובשירותה".

 

עוד הוא אמר: "כיום ברור שישראל מורתעת בזכות משוואות ההתנגדות. הם ביססו אסטרטגיה חדשה לגמרי לצבא הישראלי, מינו רמטכ"ל חדש ועורכים תמרונים. בשביל מה התמרונים? כי הם יודעים שבלבנון יש כוח שמהווה איום גדול עבורם, שמעסיק אותם. ישראל מתחבאת מאחורי הגדר. לראשונה בהיסטוריה של ישראל היא מגבשת תוכניות הגנתיות למערכה בגליל, לא בדרום לבנון. זאת אנו רואים בתמרונים שהיא עורכת".

 

נסראללה הוסיף: "קצין בכיר בישראל אמר: 'חיזבאללה הוא הצבא החזק ביותר במזרח התיכון אחרי צה"ל'. ישראל בשנת 2018, ואני חוזר על דבריי: ההתנגדות היום בלבנון, עם הנשק שברשותה ויכולותיה, המומחיות שלה, האמונה והאומץ - היא במצב החזק ביותר מאז שהוקמה".

 

בעניין הלחימה בסוריה הוסיף כי "האופוזיציה הסורית כינתה את ישראל 'ידידה', וזו קיוותה שדמשק תהיה בירה ידידותית עבורה. הם העריכו שאסד יפול, שהצבא הסורי יקרוס. ישראל קיוותה שהעולם יכיר בריבונותה בגולן לאחר שהמשטר הסורי יקרוס. כל התקוות האלה הלכו. כולם עומדים היום בתור לחדש את היחסים הדיפלומטיים עם אסד. הם לא מכירים בריבונות של ישראל על הגולן".

 

נסראללה התייחס גם למצב בעזה ואמר כי "עזה לא נכנעת חרף אזלת היד של העולם. עזה מנותקת מהעולם, נתונה תחת מצור, וישראל עדיין מוגבלת בהתמודדות עמה. הם (חמאס) הצליחו לכפות עליה משוואה שהפצצה תיענה בהפצצה".

 

בדבריו התייחס נסראללה גם לעניינים פנים-לבנוניים, ללחימה בתימן ונתן את ברכתו למוסלמים לרגל חג הקורבן ועונת החאג'.


פורסם לראשונה 14/08/2018 22:33

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים