שתף קטע נבחר

משפחת גולדין עתרה: "נתניהו לא מכנס בכוונה את ועדת שבויים ונעדרים"

במשפחה זועמים על כך שהוועדה, שמטרתה השבת גופת בנם משבי חמאס, לא התכנסה במשך שנה ושבעה חודשים. במשפחה טוענים: "אי כינוס הוועדה - עוד הוכחה שהקבינט החליט להמשיך להפקיר את החיילים בעזה"

 

 

משפחתו של חלל צה"ל הנמצא בידי חמאס, סגן הדר גולדין, עתרה היום (ד') לבג"ץ נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו והקבינט המדיני-ביטחוני, עקב הספקת פעילותה של ועדת השרים של הקבינט לענייני שבויים ונעדרים, שלא התכנסה מאז ינואר 2017, לא קיימה דיונים ולא קיבלה החלטות בנושא.

 

המשפחה עתרה באמצעות יועציה המשפטיים, פרופ׳ אביעד הכהן, עו״ד עודד סבוראי והקליניקות המשפטיות במרכז האקדמי שערי משפט ומדע, על רקע הפסקת פעילותה של ועדת השרים. לטענת המשפחה, הוועדה לא פגשה ועדכנה את לאה ושמחה גולדין מאז נובמבר 2016.

 

ועדת השרים המיוחדת לטיפול בנושא השבויים והנעדרים הוקמה על ידי הקבינט לפני למעלה משנתיים בישיבה שהתקיימה ב-30 ביוני 2016 במסגרת אישור ההסכם שנחתם בין ממשלות ישראל וטורקיה.

 

 

 

 

לאה ושמחה גולדין במטה האו
"ממשלת ישראל הפכה את הוועדה לוועדת ישראל-בלוף". שמחה ולאה גולדין(צילום: אוהד צויגנברג)

בוועדה המיוחדת, שבראשה עומד ראש הממשלה נתניהו, חברים גם שר הפנים אריה דרעי ושר האוצר משה כחלון. ועדה זו היא שהמליצה לקבינט המדיני-בטחוני לקבל בינואר 2017 שורה של החלטות שמטרתן להפעיל לחץ על חמאס.

 

משפחת גולדין מבקשת מבג"ץ להוציא צו ביניים שימנע כל פעולה שעניינה קידום הסדר עם החמאס בעזה לפני שתכונס ועדת השרים לענייני שבויים ונעדרים ותדון בסוגיית השבת חיילי צה"ל והאזרחים הישראלים.

בנימין נתניהו באוגדת עזה (צילום: קובי גדעון/ לע
"אי כינוס הוועדה - עוד הוכחה שהקבינט החליט לבגוד בערכי צה"ל". נתניהו(צילום: קובי גדעון/ לע"מ)

על פי המשפחה, "העתירה אינה מכוונת כלפי החלטה מדינית כזו או אחרת, אלא רק לחדילה מכוונת של ראש הממשלה מכינוס הוועדה שנועדה לדון בסוגייה שכרוכה בדיני נפשות. ממשלת ישראל הפכה את הוועדה לוועדת ישראל-בלוף".

 

ממשפחת גולדין נמסר: "התברר לנו לאחרונה כי במסגרת האמירות החלולות כי הממשלה עושה כל שביכולתה כדי להשיב את הבנים מעזה אפילו הוועדה המיוחדת שמינה הקבינט, ובראשה עומד נתניהו, הפסיקה את פעילותה. אי כינוס הוועדה באופן שוטף ובמיוחד בתקופה זו שבה דנים בתנאי ההסדרה והכניעה לחמאס היא עוד הוכחה שהקבינט החליט לבגוד בערכי צה"ל ולהמשיך להפקיר את החיילים בעזה".

 

משפחת גולדין מחתה על ההקלות לעזה שעליהן הכריז שר הביטחון אביגדור ליברמן, ואמרו: "730 משאיות יעברו היום בכרם שלום בדרכן לחמאס בעזה. תשאלו בבקשה את נתניהו ושרי הקבינט מה ישראל מקבלת בתמורה? והאם בכלל ביקשה?".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים