שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם

  מחאת העיתונים נגד טראמפ: "אנחנו לא אויבים"

  יותר מ-350 עיתונים בארה"ב מפרסמים היום מאמרי מערכת נגד "המלחמה המלוכלכת" של הנשיא נגד התקשורת, שאותה כינה "אויבת העם". העיתון בוסטון גלוב, שיזם את המחאה, כתב שטראמפ: "שרלטן שפולט שקרים"

  יותר מ-350 עיתונים בארה"ב מפרסמים היום (ה') מאמרים על שמירת חופש העיתונות – בתגובה לנשיא דונלד טראמפ שקרא לכמה כלי תקשורת "אויבי העם האמריקני".

   

  העיתון בוסטון גלוב יזם את מחאת העיתונים נגד "המלחמה המלוכלכת" של הנשיא נגד התקשורת. ניו יורק טיימס הצטרף אליו, ובהמשך גם עיתונים קטנים יותר הודיעו על הצטרפותם – חלקם במדינות שבהן טראמפ ניצח בבחירות 2016. גם כלי תקשורת זרים מפרסמים מאמרים בנושא, כמו הגרדיאן הבריטי.

  מאמר מערכת בוסטון גלוב יוזם מחאת העיתונים נגד דונלד טראמפ ()
  מאמר המערכת של בוסטון גלוב
     

  בבוסטון גלוב נכתב: "היום בארה"ב יש לנו נשיא שהמנטרה שלו היא שעיתונאים שלא תומכים בבוטות במדיניות של הממשל האמריקני הנוכחי הם 'אויבי העם'. זה אחד משקרים רבים שפלט הנשיא הזה, כמו שרלטן מיושן שמשליך אבקת 'קסמים' או מים על קהל מלא תקווה". בבוסטון גלוב אמרו שמסוכן להגדיר את התקשורת כאויבת העם. גדולתה של אמריקה תלויה בתפקידה של תקשורת חופשית שאומרת את האמת על החזקים".

   

  בניו יורק טיימס, שאותו טראמפ נוהג לתקוף לעיתים קרובות, פרסמו מאמר מערכת בן שבע פסקאות עם הכותרת "התקשורת החופשית צריכה אותך". בעיתון אמרו שמותר למתוח ביקורת על התקשורת, "אך להתעקש שהאמיתות שאתה לא אוהב הן 'פייק ניוז' זה מסוכן לחיוניותה של הדמוקרטיה. לקרוא לעיתונאים 'אויבי העם' זה מסוכן, נקודה".

  ניו יורק טיימס מאמר מערכת תקשורת חופשית דונלד טראמפ ארה
  ניו יורק טיימס. התקשורת החופשית צריכה אותך
    

  ברחבי ארה"ב כתבו העיתונים על חשיבותם בחברה – מחשיפת האמת ועד הצלת חיים. העיתון פוסט דיספאטץ' בסנט לואיס אמר שהעיתונאים הם "הפטריוטים האמיתיים", ובשיקגו סאן טיימס כתבו שרוב האמריקנים יודעים שטראמפ מדבר שטויות.

   

  עיתונים אחרים כתבו על דברים אחרים, כמו בעיתון אריזונה דיילי סטאר: "ברמה המעשית, אנחנו העיתונאים יושבים בישיבות ממשלה משעממות ולומדים על נוסחאות מימון ציבורי לבתי ספר. זה לא נעלה כמו התיקון הראשון לחוקה, אבל זה עוזר".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים