שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  עושים שכונה: כך ייראו הערים החכמות
  חברת Sidewalk Labs של ענקית הטכנולוגיה אלפאבית, חשפה הדמיות לפרויקט שיכון חכם שהיא מתכננת לבצע בטורונטו שבקנדה. הצצה לעתיד

  מדרכות מודולריות וחכמות, בניינים עשויים קורות עץ חסינות לאש והרבה מאוד טכנולוגיה: בקרוב כבר לא נצטרך לדמיין את השכונות של העתיד. חברת Sidewalk Labs, השייכת לענקית הטכנולוגיה "אלפאבית" (החברה האם של גוגל), הציגה הדמיות ראשונות לתוכנית בנייה מקיפה בטורונטו שבקנדה. ההדמיות כוללות את שכונת Quayside, כשהרעיון הוא לפתח מודל של בנייה קהילתית חדשנית ממוקדת טכנולוגיה - שאותו אפשר יהיה ליישם בערים שונות מסביב לעולם.

   

   

   

  החברה הציגה קונספט של מדרכות מודולריות חכמות, שניתן להשמיש לפי צרכים אורבניים משתנים. המדרכות ממקדות את חום השמש כך שהן מסייעות להפשרת השלגים בחורף, נשלפות כך שאפשר להחליף אותן בקלות, ומוארות בתאורת LED כך שאפשר לסמן באמצעותן נתיבים, ולבצע התאמות לאורך שעות היום. מדובר במעין רחוב מרוצף שכולל בתוכו מדרכות, מסלולי נסיעה ברכב פרטי, מסלולי תחבורה ציבורית ונתיבי עצירה, וכן נתיבי אופניים. הרעיון הוא להסב, למשל, יותר נתיבי תחבורה בשעות העומס, ולאפשר גמישות על פי הצרכים המקומיים.

   

  עיר חכמה (הדמיה: Sidewalk Labs)
  (הדמיה: Sidewalk Labs)

   

  המדרכה המודולרית (הדמיה: Sidewalk Labs)
  המדרכה המודולרית(הדמיה: Sidewalk Labs)

   

  מיקוד נוסף הוא בבנייה באמצעות קורות עץ. על פי ההדמיות, מרבית מהמבנים במרחב הקהילתי ייבנו מקורות עץ חסינות לאש, שהן גם יציבות וחזקות בדיוק כמו חומרי בנייה קונבנציונליים - פלדה ובטון. התוכנית כוללת בניינים בני 50 קומות, עשויים מעץ. 

   

   (הדמיה: Sidewalk Labs)
  (הדמיה: Sidewalk Labs)

   

   (הדמיה: Sidewalk Labs)
  (הדמיה: Sidewalk Labs)

   

  הדמיה של שכונה חכמה (הדמיה: Sidwalk Labs)
  הדמיה של שכונה חכמה(הדמיה: Sidwalk Labs)

   

  בהדמיה ניתן לראות רחובות שבהם נוסעים רכבים אוטונומיים, שמירה על נגישות לאזור קו-המים בשכונה, שטחים מוצלים שאמורים לעודד את הפרטים בקהילה לצאת אל המרחבים המשותפים ושילוב של ריאות ירוקות בתוך המארג השכונתי. השטח של Quayside הוא כ-48 דונם, ואולם מדובר כרגע רק בתוכנית שעוד צריכה לעבור הרבה מאוד ביורוקרטיה בדרך ליישום. אחת הבעיות הצפויות היא העובדה שבטורונטו שומרים על קו רקיע פנוי יחסית, ומקפידים על בנייה בגובה 8 קומות בלבד.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים