שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  שבועיים לפני פתיחת שנת הלימודים: סכסוך עבודה בארגון המורים

  הצעד בא בניגוד להתחייבות הארגון ל"שקט תעשייתי" ועל רקע אי-הפעלת רפורמת "עוז לתמורה" בבתי הספר לחינוך המיוחד, במפתנים ובבתי הספר הכנסייתיים". רן ארז, יו"ר הארגון, אמר ל-ynet כי "אם לא יימצא פיתרון לבעיה, נהיה רשאים לפעול בכל הכלים העומדים לרשותנו - כולל שביתה בבתי הספר העל יסודיים"

   

  שביתה ב מגזר הערבי ()
  ארכיון

  כשבועיים לפני פתיחת שנת הלימודים, הכריז ארגון המורים העל יסודיים על סכסוך עבודה, בעקבות מה שהוא מכנה "אי הפעלת רפורמת 'עוז לתמורה' בבתי הספר בחינוך המיוחד, במפתנים (מסגרות נוער לתלמידים שנשרו ממערכת החינוך - א.י) ובבתי הספר הכנסייתיים". רן ארז, יו"ר הארגון, אמר ל-ynet כי "בעוד 14 יום, אם לא יימצא פתרון לבעיה, נהיה רשאים לפעול בכל הכלים העומדים לרשותנו - כולל שביתה בבתי הספר העל יסודיים".

   

  ההחלטה על השביתה התקבלה בניגוד להתחייבות הארגון לשקט תעשייתי, בעקבות חתימת ההסכם עם משרדי האוצר והחינוך. מכיוון שנותרו יותר מ-14 ימים לפתיחת הלימודים, ב-2 בספטמבר, הארגון יוכל לפתוח בשביתה ולמנוע את פתיחת שנת הלימודים בתיכונים.

  ארז. "אם לא יימצא פתרון לבעיה - נפעל בכל הכלים שעומדים לרשותנו" ()
  ארז. "אם לא יימצא פתרון לבעיה - נפעל בכל הכלים שעומדים לרשותנו"

  בעמוד הפייסבוק של ארגון המורים נכתב: "מזה שבע שנים שרפורמת עוז לתמורה מופעלת בחינוך המוכר שאינו רשמי וכל שלבי ההתקמדות של הרפורמה הסתיימו מזמן. למרות זאת, הרפורמה אינה מופעלת בבתי הספר בחינוך המיוחד, במפתנים ובבתי הספר הכנסייתיים בחינוך המוכר שאינו רשמי. כל פניותינו למנכ"לי משרד החינוך בעבר ובהווה להפעלת הרפורמה בבתי הספר שבנדון לא נענו".

   

  עוד טענו בארגון כי "יש בכך לא רק הפרת הסכם הרפורמה, אלא גם פגיעה במורים ובתלמידים וזאת דווקא בחינוך המיוחד ובמפתנים, שם כל כך זקוקים לרפורמה זו. לא נוכל יותר להמתין לוועדות ולדיונים אין סופיים, כי איבדנו את האמון בכך שהבעיה תיפתר בדרכי נועם. לאור האמור לעיל, אנו נאלצים להכריז על סכסוך עבודה ולהפעילו בתום תקופת הצינון".

   

  בחודש מרץ האחרון נחתם הסכם שכר חדש בין ארגון המורים למשרדי החינוך והאוצר, שיהיה תקף עד פברואר 2022 ושעלותו נאמדת בכ-600 מיליון שקלים. על פי ההסכם, המורים התחייבו לשקט תעשייתי ובתמורה המשרדים העלו את שכר המורים הוותיקים ב-800 שקלים בחודש , שגם יקבלו מענק חד-פעמי בסך אלף שקלים. כמו כן, יוקצו 12 מיליון שקלים לקרנות ההלוואות, המצוקה וימי המחלה של המורים.

   

  מנשה לוי, יו"ר איגוד מנהלי בתי הספר הכל-יסודיים, הביע תמיכה בשביתה: "מדובר בנושאים חשובים וקשים ביותר. טוב עשה ארגון המורים שהכריז על סכסוך עבודה בנושא הזה ובנושאים אחרים. חשוב שכל הצדדים המעורבים בנושאים שבמחלוקת ישבו ביחד וגיעו להסכמות כדי לפתור את אותם נושאים קשים. אי אפשר לדחות אותם".

   

  אייל נמר, יו"ר ארגון "יציגים", מתח ביקורת על ההכרזה: "כמעט בכל פרמטר מוכח כי עוז לתמורה הינה רפורמה כושלת. רפורמה שפגעה בתנאי ההעסקה של עובדי ההוראה, פגעה בתלמידים ופגעה במערכת החינוך כולה - מדוע להוסיף עוד מאותו הדבר? ארגון יציגים קורא לרן ארז לקחת אחריות על מחדליו מזה 20 שנים ולהחזיר את המפתחות. טוב יעשה ארגון המורים אם יפעל לביטול הרפורמה לחלוטין".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים