שתף קטע נבחר

הדורס של אילון שלו-אמסלם מואשם בהריגה: "אני מסטול מת, הבן אדם פה גוסס"

לאליהו בר-זכאי (23), שפגע בנער בן ה-13 ברחוב אבן גבירול בתל אביב, מיוחסות עבירות של נהיגה בשכרות, הדחה בחקירה, שיבוש ועוד. לפני שיצא לנסיעה לתל אביב אמר לחבר: "אני אחרי בקבוק וודקה". אחרי התאונה ביקש מחבר להביא לו מים כדי לטשטש את האלכוהול ולהקיא

 

תום הארכת מעצר לאלי בר זכאי החשוד בדריסת אילון שלו אמסלם ז
הנהג הדורס אליהו בר-זכאי(צילום: יריב כץ)

כתב אישום בגין הריגה הוגש היום (ה') נגד הנהג אליהו בר-זכאי (23) מירושלים, שבחודש שעבר דרס למוות את הנער אילון שלו-אמסלם ופצע את חברו. הוא מואשם בנוסף בחבלה חמורה, נהיגה בשכרות, הדחה בחקירה, שיבוש מהלכי משפט וניסיון להשמדת ראיה.

 

 

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד ארז ריכטנברג מפרקליטות מחוז תל אביב, ב-26 ביולי סיכמו בר-זכאי וחברו שייסעו מירושלים לבילוי באזור המרכז. הם נסעו ברכב פורד של אחיו של הנאשם לדירת חבר בפתח תקווה ובדרך רכשו בקבוק וודקה "בלוגה" ומשקאות אנרגיה. בדירת החבר שתה בר-זכאי לפחות כוס וחצי מהמשקה, ולאחר מכן תכנן להיפגש עם חבריו במועדון שלוותה בתל אביב.

 

אחד החברים הבחין שבר-זכאי שתוי וסיכם איתו שיהיה נהג תורן כי לא שתה. "אתה לא תצא לשלוותה, אתה תגיע לשלוותה עם שלילה לכל החיים כפרה עליך", אמר לו. בר-זכאי ענה לו: "אחי, אני אחרי בקבוק בלוגה לבד".

 

בסופו של דבר, נטען, עזב הנאשם את המקום שיכור ונהג למועדון. בשעה 1:08 הוא עבר ברחוב ש"י עגנון וחייג בטלפון הנייד. באותו עת חיכו שלו-אמסלם וחברו בצומת עם אבן גבירול על המדרכה לאחר שחזרו מבילוי בנמל. הם המתינו שהרמזור יתחלף, ובזמן שהמתינו התקרב אליהם בר-זכאי במהירות גבוהה, תוך חריקת צמיגים וכשהוא מזגזג מצד לצד. במקום להאט הוא עלה על המדרכה ופגע בהם חזיתית.

אילון שלו אמסלם ז
אילון שלו אמסלם ז"ל
 

 

 

על פי כתב האישום, כבר לאחר התאונה ניסה בר-זכאי לשבש את החקירה. הוא התקשר מזירת התאונה לחברו ואמר בלחש: "תקשיב, אני מסטול מת, תביא לי מים, הבן אדם פה גוסס. תבוא לפה מהר". נטען שהוא עשה כן כדי להעביר את סימני האלכוהול בגופו טרם בדיקת הינשוף.

 

לאחר מכן הוא קיבל מפקח עירייה בקבוק מים של ליטר וחצי לבקשתו, שתה את תכולתו וביקש עוד. לאחר מכן התקשר שוב לחבר ואמר: "תקשיב לי שנייה, לא שתינו, אף אחד לא שתה, הכל בסדר, תבוא לפה. פינו שני אנשים לבית החולים".

 

 

 

מבדיקת כמות האלכוהול בדמו של בר-זכאי נמצא כי הוא היה שיכור: מחקירת המשטרה עלה כי בגופו נמצאה כמות של 600 מיקרוגרם אלכוהול בליטר אוויר נשוף - יותר מפי שניים מהמותר. הבדיקה בוצעה באמצעות "נשיפון", אך כשהתבקש לעבור בדיקת "ינשוף" - סירב.

 

באישום נכתב: "במהלך שהותו במקום ניסה הנאשם להקיא את תכולת קיבתו במטרה לטשטש את סימני האלכוהול מגופו. משלא הצליח, עדכן הנאשם טלפונית את... שבתגובה ייעץ לו לאכול סוכריית מנטוס על מנת לטשטש את סימני האלכוהול. במהלך שהותו בזירה, משנזכר הנאשם כי כל שיחותיו במכשיר הסלולר מוקלטות באמצעות אפליקציה, מיהר ומחק את האפליקציה מתוך כוונה להעלים ראיות ולשבש את מהלך החקירה.

 

"בהמשך התבקש הנאשם על ידי שוטרים לבצע בדיקת ינשוף. בתגובה, הכשיל הנאשם ארבע בדיקות ינשוף שנערכו לו בכך שנמנע מלתת דגימת אוויר מספקת לצורך הבדיקה. סמוך לכך התבקש הנאשם לבצע בדיקת דם לצורך איתור אלכוהול בגופו, והנאשם סירב לבצע את הבדיקה".

 

בתחילת החקירה המשטרתית הכחיש בר-זכאי כי שתה אלכוהול ובהמשך שמר על זכות השתיקה. לגבי מרבית השאלות שנשאל טען שאינו זוכר את הפרטים המהותיים.

 

תום הארכת מעצר לאלי בר זכאי החשוד בדריסת אילון שלו אמסלם ז
עו"ד אורי קינן(צילום: יריב כץ)

סנגורו של הדורס, עורך הדין אורי קינן, מסר בתגובה: "הפרקליטות הגישה את כתב האישום היום. בשלב זה, כאשר ניתן להגנה לצלם את חומרי החקירה, נבקש את דחיית הדיון עד ללימוד החומר וזאת כדי להגיב באופן ענייני בבית המשפט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יריב כץ
הנאשם בר-זכאי
צילום: יריב כץ
מומלצים