שתף קטע נבחר

4 מטוסים בדרום אמריקה אולצו לנחות בשל איומים

מטוסי נוסעים נחתו נחיתת חירום בצ'ילה ובפרו בשל האיומים. על מטוס נוסף נאסר להמריא. המטוסים שייכים לחברות תעופה צ'יליאניות, והיעד או המוצא ברובן היה הבירה סאנטיאגו

ארבעה מטוסי נוסעים נאלצו לנחות נחיתת חירום הלילה (ו') בצ'ילה ובפרו בעקבות איומים על פצצות שהוטמנו בהם. כך מסרה רשות התעופה האזרחית של צ'ילה.

 

שניים מהמטוסים שייכים לחברת התעופה הלאומית של צ'ילה LATAM ושני מטוסים נוספים מופעלים על ידי חברת הלואו-קוסט הצ'יליאנית "סקיי". חברת "סקיי" דיווחה כי על מטוס שלישי שלה נאסר להמריא בגלל איום דומה על פצצה.

שוטרים וכלבי גישוש בשדה התעופה בקאלאו שבפרו (צילום: רויטרס)
עד כה לא נמצאו פצצות במטוסים שנסרקו. כוחות ביטחון וכלבי גישוש בשדה תעופה בקאלאו שבפרו(צילום: רויטרס)

מנהל רשות התעופה האזרחית בצ'ילה וחברות התעופה מסרו כי בשלושה מהמטוסים לא נמצאו פצצות ומטוס אחד הורשה להמשיך בדרכו. יתר המטוסים עדיין נבדקים.

 

בארבע מתוך חמש הטיסות סנטיאגו, בירת צ'ילה, הייתה היעד או מקום המוצא של הטיסה. המטוס הראשון נחת בשדה תעופה בדרום פרו זמן קצר אחרי שהמריא מהבירה לימה לסנטיאגו. משרד התחבורה של פרו מסר כי איש לא נפגע באירוע. עוד נמסר כי חבלנים הוזעקו למקום וכי "האירוע בשליטה".

שוטרים וכלבי גישוש בשדה התעופה בקאלאו שבפרו (צילום: רויטרס)
שדה תעופה בקאלאו שבפרו(צילום: רויטרס)

 

מטוס נוסף המריא מסנטיאגו לעבר אנטופגסטה שבצפון צ'ילה, אך נאלץ לשוב על עקבותיו. מטוס שלישי שהגיע מניו זילנד נחת נחיתת חירום בסנטיאגו - יעד הטיסה. המטוס הרביעי המריא ממנדוסה שבארגנטינה ואולץ לנחות בסנטיאגו. מטוס חמישי קורקע בסנטיאגו.

 

חברת LATMA מסרה בהצהרה כי "הנוסעים שהושפעו על ידי התקרית יועברו לטיסות אחרות". עוד נמסר כי "הרשויות לא מצאו עד כה כל ראיות העלולות להעמיד את הנוסעים בסיכון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
כוחות ביטחון וכלבי גישוש בשדה תעופה בפרו
צילום: רויטרס
מומלצים