שתף קטע נבחר

הרמטכ"ל לדרוזים: "אני רואה את השותפות יום יום"

רב אלוף איזנקוט ביקר בג'וליס ובשבלי ואמר: "אנחנו צריכים להסתכל 70 שנים אחורה בגאווה ולהסתכל 70 שנים קדימה לעתיד משותף. זה לא שילוב, זאת אחריות משותפת ומחויבות הדדית"

צה"ל מהדק את הקשר עם הדרוזים כשברקע סערת חוק הלאום הרמטכ"ל רב-אלוף גדי איזנקוט ביקר היום (ו') במתחם קבר השייח' אמין טאריף בג'וליס ובמועצה המקומית שבלי לרגל חג הקורבן. במסגרת הביקור, נפגשו הרמטכ"ל ובכירים נוספים מהמטה הכללי עם נציגי העדה הדרוזית, בראשות המנהיג הרוחני של העדה השייח' מוואפק טריף ונציגי העדה הבדואית - יחד עם קצינים בני העדות. רב-אלוף איזנקוט שוחח עימם אודות שילוב אוכלוסיות המיעוטים בשורות צה"ל.

 

תיאור:  ביקור רב-אלוף גדי איזנקוט, מתחם קבר השיח' אמין טריף בכפר ג'וליס ובמועצה המקומית
(צילום: דובר צה"ל)

 

בצה"ל אמרו כי בשנה האחרונה חלה עליה של כ-30 אחוזים בגיוס בני העדה הבדואית. כמו כן במהלך השנה האחרונה המשיכו להשתלב בני העדה הדרוזית במגוון רחב יותר של יחידות הצבא.

 

רב-אלוף איזנקוט אמר: "כדי שהצבא ידע לממש את ייעודו נדרשים אנשים איכותיים עם מחויבות לעשיה ואני פוגש את העשייה של בני העדה הבדואית והדרוזית בכל ביקור בצה״ל. אני רואה את השותפות לנגד עיניי יום יום, שעה שעה, אותה שותפות ואחריות של צבא העם הממלכתי שמייצג את כל מי שגדל במדינת ישראל ותורם את תרומתו. אנחנו צריכים להסתכל 70 שנים אחורה בגאווה ולהסתכל 70 שנים קדימה לעתיד משותף. זה לא שילוב, זאת אחריות משותפת ומחויבות הדדית".

תיאור:  ביקור רב-אלוף גדי איזנקוט, מתחם קבר השיח' אמין טריף בכפר ג'וליס ובמועצה המקומית
(צילום: דובר צה"ל)

 

הרמטכ"ל הוסיף: "ההוכחה היא בהיקף הקצונה של בני העדה הדרוזית שרק ילך ויגדל, והרחבת מספר המתגייסים הבדואים. צה״ל מאפשר לצעיריו הזדמנות שווה לא משנה מאיפה באת וימשיך לפעול למימוש תפיסת צבא העם הממלכתי ולשילוב כלל החיילים בני העדות השונות".

 

ראש מנהל אוכלוסיות, אלוף-משנה שאדי אבו פארס, אמר: "מנהל אוכלוסיות הינו הגוף האמון על שילוב כלל בני המיעוטים בזרועות הביטחון - כאשר אנו רואים את 'השלם', החל מתהליך הגיוס, השירות עצמו והיום שלאחר השחרור. מנהל אוכלוסיות בשיתוף עם אנשים רבים וטובים, רואים בגיוס לצה"ל כפלטפורמה מעולה להשתלבות בחיי החברה הישראלית. אנו מאמינים בהעצמת והרחבת גיוס בני המיעוטים לצה"ל ואנו מצפים לראות חיילים בני מיעוטים משרתים בכלל היחידות השונות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
הרמטכ"ל והשייח' טאריף
צילום: דובר צה"ל
מומלצים