שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  החשד: חפץ תיאם, נתניהו ואלוביץ' דנו במיזוג בזק ו-yes

  זה "האקדח המעשן" של החוקרים בתיק 4000? רה"מ ובעלי בזק נועדו במעונו בירושלים לפני ישיבה חשובה במועצת הכבלים והלוויין. עד המדינה חפץ תיאם זאת, וגורמים המעורבים בחקירה אמרו כי למשטרה ראיות שהשניים דנו במיזוג. נתניהו אמר כי התיק "קרס סופית", המשטרה סבורה אחרת

   

  חוקרי להב 433 מגיעים לביתו של נתניהו    (צילום: אלי מנדלבאום)

  חוקרי להב 433 מגיעים לביתו של נתניהו    (צילום: אלי מנדלבאום)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  זהו, להערכת המשטרה, האקדח המעשן בתיק בזק-וואלה: ל-ynet נודע כי פגישת בעלי "בזק" שאול אלוביץ' עם ראש הממשלה בנימין נתניהו במעונו ברחוב בלפור בירושלים התקיימה זמן קצר לפני ישיבה חשובה במועצת הכבלים והלוויין, ותואמה על ידי ניר חפץ. גורמים המעורבים בחקירה אמרו כי למשטרה ראיות המוכיחות כי נושא השיחה היה בעניין המיזוג וזהו למעשה "האקדח המעשן" של החוקרים בפרשה.

   

  כפי שנחשף ב-ynet וב"ידיעות אחרונות", במשטרה מתמקדים בחקירת תיק 4000 בין היתר בפגישה שהתקיימה בבית ראש הממשלה בין נתניהו לאלוביץ'. על פי העדויות שבידי המשטרה, פגישה זו נערכה באופן בהול והתקיימה לבקשת אלוביץ' בסמוך לאחת מצמתי ההחלטות החשובות הקשורות למיזוג בזק ו-yes. כעת מתברר כי מי שתיאם את הפגישה והיה בסוד העניינים הוא עד המדינה ניר חפץ, שאף מסר עדות מפורטת על הפגישה ותוצאותיה.

  חוקרי להב 433 מגיעים לביתו של נתניהו (צילום: עמית שאבי)
  החוקרים מגיעים למעון רה"מ(צילום: עמית שאבי)

  חוקרי להב 433 מגיעים לביתו של נתניהו (צילום: עמית שאבי)
  מפגינים נגד נתניהו, היום(צילום: עמית שאבי)

  נתניהו ואלוביץ', שנחקרו היום (ו') במקביל, לא הכחישו את דבר קיומה של הפגישה ופגישות נוספות ביניהן, אך טענו כל אחד בנפרד כי לא דנו בענייני בזק. לחלק מהפגישות הוזמן גם שלא בידיעתו עד המדינה השני שלמה פילבר, שהיה בקרבת מקום למקרה שיהיה צורך לפתור סוגיות בעניין.

   

  חקירתו של ראש הממשלה, האחרונה ככל הנראה, ארכה ארבע שעות. היום התברר כי גם השר לביטחון הפנים גלעד ארדן מסר השבוע עדות בתיק, ברשות ניירות ערך. החוקרים רצו לדעת כיצד ארדן פעל כשר התקשורת לעומת נתניהו ומה הייתה המדיניות שלו כלפי בזק, וארדן העיד על הרפורמות שקידם. נתניהו עומת בחקירתו עם עדות זו של ארדן.

  אלוביץ'. נפגש עם רה"מ לפני הישיבה החשובה במועצת הכבלים והלוויין (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  אלוביץ'. נפגש עם רה"מ לפני הישיבה החשובה במועצת הכבלים והלוויין(צילום: מוטי קמחי)
   

  עד המדינה חפץ (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  עד המדינה חפץ(צילום: רויטרס)

   

  לאחר מכן נמסר מטעמו של נתניהו כי "אחרי החקירה הוא בטוח שתיק 4000 קרס סופית. הנתונים מוכיחים באופן חד משמעי שהסיקור על נתניהו ב'וואלה' בתקופת אלוביץ' נותר שלילי כפי שהיה כש'וואלה' היה בבעלותו של עמוס שוקן, ולא השתנה כהוא זה כשנתניהו נהיה שר תקשורת. לעומת זאת, דווקא שרי תקשורת אחרים, לאחר כניסתם לתפקיד, הם שזכו לזינוק אדיר בסיקור חיובי - לא רק ב'וואלה', אלא גם בכלי תקשורת מרכזיים בישראל. איש אינו טוען, ובצדק, שיש בכך פסול מסוים. אבל דווקא אצל נתניהו שיפור כזה לא היה, ולכן גם מן הטעם הזה תיק 4000 מתפורר".

   

  בניגוד להודעה שיצאה מלשכת ראש הממשלה, במשטרה אומרים כי הם ממשיכים לדבוק בתיק ובראיות שיש להם.

   

  תיק 4000 עוסק במערכת היחסים שבין נתניהו לאיש העסקים ובעלי בזק שאול אלוביץ'. על פי החשד, הפכו קשרי החברות בין נתניהו לאלוביץ' למערכת יחסים של "תן וקח", וסחפו איתם שורה של מקורבים ובכירים לשורה של חשדות בעבירות שוחד וקבלת דבר מרמה. על פי החשד, ה"דיל" שבו מעורבים החשודים בפרשה כלל מתן הטבות מפליגות לחברת בזק, שהניבו הון רב לבעל השליטה בחברה. זאת נעשה בתמורת לסיקור מחמיא לבני הזוג נתניהו באתר "וואלה", שבשליטתו של אלוביץ'.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים