שתף קטע נבחר

ניסיון הדקירה בירושלים: 3 חשודים ישוחררו למעצר בית

בית המשפט קבע כי אין בסיס ראייתי מוצק נגד החשודים במעורבות בניסיון דקירת השוטר בעיר העתיקה, והחליט על שחרורם למעצר בית. "כולם יודעים שהדוקר הוא חולה נפש. אנחנו מוקיעים את המעשה", אמר אחיו של אחד החשודים

 

 
שלושה חשודים במעורבות בניסיון הדקירה שלשום (שישי) בעיר העתיקה בירושלים הובאו אמש לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בעיר. השופט עאסי עבאס החליט לשחרר אותם למעצר בית למשך שבוע, חרף התנגדות המשטרה. הם ישוחררו למעצר בית משעות הצהריים היום. 

 

בפתח הדיון אמר נציג המשטרה כי השלושה זוהו כשהם מסתובבים בשוק עם הדוקר, אחמד מחאמיד, בטרם התנפל על השוטר ברחוב הגיא. מחאמיד, תושב אום אל פחם, נורה למוות זמן קצר אחר כך.

 

סנגורו של אחד החשודים, עו"ד מוסטאפה מחאמיד אמר ל-ynet: "השופט קבע שאין שום ראיה נגדו וכי יש לשחררו כבר היום. לא קיימת אף ראיה הקושרת את שלושת החשודים לאירוע. מדובר בחמולה אחת שמונה 15 אלף בני אדם באום אל פחם ו-15 אלף נוספים בכפרים מסביב. המשטרה ראו את שם המשפחה מחאמיד ומיד עצרו אותם בשל הסיכוי שקיים קשר משפחתי. באותה מידה היו יכולים לעצור גם אותי".

 

 

דאפני מחאמיד, אחיו של אחד החשודים אמר ל-ynet: "אח שלי בן 50 ונולדה לו עכשיו נכדה, שרק מחר הוא יזכה לראות. זה מעשה נבלה. כולם יודעים וגם דווח בתקשורת שהבן אדם שביצע את ניסיון הדקירה הוא חולה נפש. לנו אין שום קשר אליו, אנו לא מכירים אותו בכלל ומוקיעים את המעשה מהשורש".

 

בסיום הדיון אמר השופט עבאס: "החשד מבוסס על כך שהשלושה נראו במצלמות האבטחה הולכים יחד עם הדוקר. ניתן להתרשם כי מדובר בראיות נסיבתיות. מחומר הראייה לא נמצא בסיס ראייתי מעבר לכך, המחבל נסע יחד עם החשודים באוטובוס שיצא מאום אל פחם למסגד אל אקצה. בהתחשב בפעולות החקירה החדשות אני סבור כי ניתן להסתפק בחלופת מעצר".

 

לפי המשטרה, מחאמיד יצא בסביבות השעה 17:30 משטח הר הבית בשער המג'לס ולאחר מטרים ספורים פגש בצוות שוטרים המוצבים במקום, וניסה לדקור אחד מהם בסכין שאחז בידו. לאחר מאבק בין השוטרים לחשוד, הוא נורה על ידם. נמסר כי אין לו רקע ביטחוני קודם.

המחבל מניסיון הפיגוע בעיר העתיקה בירושלים ()
"סבל ממחלה נפשית". הדוקר, אחמד מוחמד מחאמיד
 

בני משפחתו של הדוקר אמרו כי "הוא סבל ממחלה נפשית וניסה כמה פעמים להתאבד". עוד אמרו במשפחה כי "השוטרים לא היו צריכים לירות בו למוות", ויכלו לנטרלו בדרכים אחרות. אחיו של הדוקר סיפר על הרגע שבו התבשרו על האירוע: "חשבנו בהתחלה שהם טעו בזיהוי. אח שלי לא מחבל. כולם צריכים להבין את מצבו הנפשי ולא להוציא דברים שהם רחוקים מהאמת".

 

בסרטון תיעוד האירוע שפרסמה המשטרה נראה השוטר מביט בסלולרי ומסמס, בזמן שמחאמיד בן ה-30 מתקרב לעברו. הוא צעד באיטיות, ובעת שזיהה את השוטר הוציא את הסכין מכיסו וניסה לדקור אותו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המחבל שביצע את ניסיון הדקירה בירושלים
מומלצים