שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  לגור בווילה מרחפת במרכז ת"א
  במטרה לשמר את אופיה ומרקמה העירוני, תוכנית המתאר של העיר תל אביב-יפו בישרה על תחילתו של עידן אורבני חדש: מגדלים במרכז העיר – אאוט, התחדשות עירונית – אין. תוספות הבנייה שמתבצעות במסגרת בנייה מסוג התחדשות עירונית מאפשרות ליצור דירות בוטיק בלב השכונות המבוקשות ביותר בעיר. צפו

  בשיתוף מרכז הנדל"ן

   

  מעטים הם גורדי השחקים שמצויים כיום בלב ליבה של העיר העברית הראשונה, תל אביב-יפו, ועל פי התוכנית המצב הקיים עתיד להישמר. זאת לאור אחד מעיקרי תוכנית המתאר העירונית, שעוסק בחזון לשימור האיזון הנכון בין המורשת הבנויה לבין התחדשות הבינוי. לצד הרצון להנציח את אופיה של העיר מתחזק בשנים האחרונות גל ההגירה לתל אביב-יפו - ואיתו דרישתן של אוכלוסיות אמידות למגורים יוקרתיים במרכז העיר. אחד המענים לשוק החדש שנוצר הן תוספות הבנייה בפרויקטים של התחדשות עירונית בלב העיר.

   

  "התחדשות עירונית נותנת מענה די מיוחד לרוכשים שמחפשים דירות מיוחדות. מדובר באוכלוסייה של אנשים שרוצים להרגיש את העיר, להיות במרחק הליכה מכל דבר, ומנגד לא מעוניינים בחיים מנותקים במגדלים - אלה שלא תמיד נותנים מענה לאופי העירוני", מתאר אילי בר, מנכ"ל משותף באקו סיטי, חברה העוסקת בייזום וביצוע של פרויקטים מסוג תמ"א 38.

  ת
  עיר עם אופי ובלי מגדלים: מרכז תל אביב יישמר נמוך ובוטיקי(צילום: shutterstock)

   

  וילה מרחפת במרכז העיר

  העיר תל אביב-יפו מושכת אליה מגוון רחב של אוכלוסיות, בהן סטודנטים, זוגות צעירים, הייטקיסטים, תושבי חוץ, ובשנים האחרונות ניכרת גם מגמה של בני הגיל השלישי שחושקים בחיים עירוניים. לכל אחת מן האוכלוסיות דרישות וצרכים שונים הנוגעים לצורת המגורים, התעסוקה והפנאי. "המילה החמה היום בתכנון היא עירוניות - כולם מחפשים לייצר עירוניות טובה. מה זה בעצם אומר? זה אומר שבמרחק הליכה או במרחק רכיבה קלה, בלי להזדקק לרכב, אתה מגיע כמעט לכל מקום. אלה דברים שכשאתה שואל אנשים שרוצים לגור במרכז תל אביב מה הם מחפשים, אלה בדיוק האיכויות שהם מחפשים", מסביר בר.

   

  תל אביב קפה התחדשות עירונית (צילום: shutterstock)
  עירוניות נגישה: תל אביב-יפו מושכת אוכלוסיות מגוונות(צילום: shutterstock)

   

  מי שלרוב מתעניין באותן וילות מרחפות במרכז העיר אלו תושבי חוץ, הייטקיסטים ומשפרי הדיור שנותרו עם קן ריק בפרברים, וכמיהה לחיים אורבניים תוססים. הדירות הגדולות שנבנות במסגרת תוספות הבנייה בהליכי התחדשות עירונית מכילות מרפסות רחבות ידיים ששומרות על אינטימיות מחד גיסא, ומאידך גיסא צופות אל פני העיר. "התחדשות עירונית היא הזדמנות מצוינת לחדש את העיר ולרענן אותה. האפשרות לתת לאנשים שגרו פה בעבר וחולמים לחזור לחיות בצורה שבה הם חולמים", אומר אבי ליבוביץ, סמנכ"ל מכירות ושיווק באקו סיטי.

   

  וילה מרחפת תל אביב (באדיבות אקו סיטי)
  אינטימיות מול עירוניות: הגגות האורבניים בבנייני בוטיק(באדיבות אקו סיטי)

   

  "אני חושב שגם השטחים הפתוחים שנמצאים על הגגות, שפחות קיימים במגדלים, וגם האינטימיות והבוטיקיות של המבנה הזה, מייצרים מצב שבו אנשים אמידים מעדיפים לרדת אל העם, עדיין להיות בפנטהאוז ולהרגיש את העיר יותר מקרוב", מבחין האדריכל דודו רשף בין חוויית המגורים במגדלים אל מול דירות הבוטיק במרכז העיר. "לעיתים הדירות מתקבלות כמעטפת שלאחריה כל דייר יכול לתכנן לעצמו את דירת חלומותיו. להבדיל מדירות במגדלים שבהן המרפסות יחסית קטנות ורועשות - כאן אנחנו מדברים ממש על גינה שאפשר לבנות בה בריכה, ג'קוזי ופיצ'רים נוספים", מתאר רשף.

   

  וילה מרחפת תל אביב (באדיבות אקו סיטי)
  וילה מרחפת בתל אביב: "כל דייר יכול לתכנן לעצמו את דירת חלומותיו"(באדיבות אקו סיטי)

   

  בשיתוף מרכז הנדל"ן 

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  באדיבות אקו סיטי
  גגות הבוטיק של תל אביב-יפו
  באדיבות אקו סיטי
  מומלצים